Test Na Trudny Charakter (Jaka jest Twoja najgorsza cecha?)

Jaka jest Twoja najgorsza cecha?

Test na Trudną Osobę (Test Negatywnych Cech Osobowości) to test osobowości opracowany przez zespół Arealme. Test ten zapewnia nowe spojrzenie na osobowość uczestnika testu poprzez sześć wymiarów, które mogą szeroko odzwierciedlać obecność i nasilenie negatywnej osobowości w interakcjach społecznych.

Wszyscy jesteśmy czasami trochę trudni, ale samoświadomość to pierwszy krok ku lepszemu. Wykonaj ten szybki test, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Twoje cechy osobowości mogą spowodować, że nie będziesz już brany pod uwagę.

Ostrzeżenie: Ten quiz ma być zabawnym sposobem na zwiększenie samoświadomości potencjalnie trudnych cech osobowości. Nie jest przeznaczony jako narzędzie diagnostyczne. Twoje wyniki opisują twój toksyczny styl, gdy zostaną doprowadzone do skrajności i powinny być używane tylko w zakresie, w jakim uznasz je za pomocne.

Czym jest "Test Negatywnych Cech Osobowości"?

Test Negatywnych Cech Osobowości składa się z 42 pytań, w wyniku czego pojawia się wykres radarowy. Koncentruje się na negatywnych cechach osobowości uczestnika. Dodatkowo przedstawiamy każdą negatywną cechę i sposoby jej ulepszenia.

Czy mogę użyć tego testu do oceny innych?

Tak, możesz odpowiedzieć na każde pytanie w zależności od tego, jak chcesz, aby zdający się zachowywał. Jeśli jednak nie masz pewności co do odpowiedzi danej osoby na określone pytanie, czasami musisz poczynić subiektywne spekulacje. Im więcej opcji subiektywnego zgadywania, tym mniej dokładne i wiarygodne są wyniki. Ponadto tak zwane „zachowanie” pochodzi z Twojej wiedzy o osobie. W takim przypadku dokładność jest nieco gorsza w porównaniu do samodzielnego testowania.

Wyjaśnienie każdej negatywnej cechy charakteru

Obojętny

Koncentrujesz się na swoim świecie i wewnętrznych uczuciach. Jesteś myślicielem, samotnikiem i masz tendencję do ukrywania swoich prawdziwych pomysłów. Nie wyrażasz swoich uczuć słodkimi słowami, więc często pozostawiasz innym wrażenie „To nie moja sprawa”. Jeśli chcesz być bardziej przyjazny/a w życiu, równie dobrze możesz próbować obejmować i akceptować ludzi. Staraj się szanować i rozumieć różnorodność społeczeństwa. Mamy nadzieję, że znajdziesz podobnie myślących przyjaciół lub godnych zaufania partnerów i odważnie wyrazisz im swoje emocjonalne potrzeby i prawdziwe myśli. I staraj się bardziej dbać o innych, aby trochę rozgrzać swoje serce.

Podejrzliwy

Jesteś spostrzegawczy/a i niepewny/a. Czasami możesz popaść w pesymizm, który stawia sobie wyimaginowanych wrogów. Masz silne poczucie samoobrony i nie możesz łatwo ufać innym. Jeśli chcesz prowadzić bardziej zrelaksowane i naturalne życie, dlaczego nie spróbować zacząć od „nie myśl za dużo”? Kiedy jesteś pod presją, masz tendencję do wątpienia we wszystko wokół ciebie. W tym przypadku lepiej przekierować uwagę i rozluźnić napięte nerwy. Pamiętaj, nie myśl o wszystkim za dużo ani za głęboko.

Manipulacyjny

Masz charakterystyczne poczucie miłości i nienawiści, zupełnie jak bohater. Jesteś zdecydowany/a i asertywny/a, co sprawia, że we wszystkim dążysz do tego, co najlepsze, ale też wywierasz presję na innych. Jednak potężna osoba nigdy nie boi się okazywać słabości. Chcesz stać się bardziej przystępny/a? Dobrym pomysłem jest zacząć słuchać opinii innych ludzi i nauczyć się szanować i myśleć w inny sposób. W międzyczasie możesz także zwracać większą uwagę na swoje słowa i wdzięcznie opisywać swoje myśli. Przyznanie się do swoich słabości jest w rzeczywistości sposobem na uwolnienie się ze stanu gotowości.

Paranoidalny

Zawsze masz jasną intencję we wszystkim, co robisz. Tak mocno wierzysz we własne spostrzeżenia i jesteś tak wymagający/a od siebie, że nie pozostawiasz miejsca na błąd. Dlatego czasami będziesz miał/a problem ignorancji i uporu. Jeśli chcesz oderwać się od „ego”, dlaczego nie nauczyć się ufać ludziom wokół ciebie i szczerze traktować i doceniać swoich bliskich przyjaciół. Słuchaj więcej, rozumiej więcej i polegaj na nich bardziej odpowiednio, abyś mógł/mogła zbudować stabilną relację społeczną. W przypadku ważnych decyzji życiowych słuchanie szerokiej gamy opinii innych może sprawić, że będziesz bardziej zdeterminowany/a.

Dramatyczny

Często znajdujesz pewność siebie dzięki zafascynowanym spojrzeniom innych. Dlatego, chociaż często możesz wyglądać promiennie i olśniewająco, z czasem dramatyczne myśli i działania, a nawet silnie emocjonalna, impulsywna osobowość mogą sprawić, że ludzie wokół Ciebie odrzucą Cię i zrażają. Aby pozbyć się „przesadzonej” etykiety, możesz zacząć od wsłuchiwania się w prawdziwy głos wokół Ciebie. Nie próbuj zwracać na siebie uwagi i komplementów innych osób i nie przejmuj się nadmiernie tym, co myślą inni. Ponadto patrzenie bezpośrednio na swoje prawdziwe, niedoskonałe ja może pomóc Ci stać się lepszym/lepszą.

Wyrachowany

Jesteś pragmatyczny/a i przyzwyczajony/a do racjonalnego myślenia we wszystkim. Myślisz nawet o tym, by jak najlepiej wykorzystać wszystko, co mówisz i robisz. Może to jednak również sprawić, że będziesz zmęczony, a nawet uznany przez innych za „drobny” i „samolubny”. Jak mówi przysłowie: „Każdy człowiek dla siebie, a Diabeł bierze ostatniego”. Ale czasami zbytnie zwracanie uwagi na ich interesy może prowadzić do ciasnoty umysłu. Co powiesz na to, by zacząć się zmieniać, „przegrywając”? Tak naprawdę nie chodzi o poniesienie strat finansowych lub duchowych, ale o oderwanie oczu od siebie, otwarcie horyzontów i odnalezienie więcej piękna i radości w swoim życiu.

Osobowość KarieraZdrowieTesty zdrowia psychicznegoNegatywna osobowośćOsobowośćTest psychologicznyZwiązki
Twój łączny wynik w teście negatywnych cech osobowości wynosi %TOTAL%/600, szczegóły poniżej:

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki testu innych osób, śledź naszą stronę na facebooku: arealme Polski

Jeszcze raz