Test predyspozycji zawodowych

Musisz odpowiedzieć na wszystkie pytania. Możliwe, że obie odpowiedzi do ciebie pasują, ale musisz wybrać tę, która najbardziej cię opisuje.

Celem tego testu jest odkrycie twoich naturalnych predyspozycji. Proszę, nie myśl o swojej obecnej sytuacji, przyjaciołach, rodzinie, współpracownikach itp. Nie ma typów lepszych i gorszych, każdy ma swoje plusy i minusy

Osobowość

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki testu innych osób, śledź naszą stronę na facebooku: arealme Polski

Jeszcze raz

INTP

Myśliciel - Do spraw podchodzi w sposób logiczny, głęboko je analizuje.
Zawsze starasz się znaleźć logiczne wyjaśnienie dla spraw, które cię zaciekawią. Cechuje cię myślenie abstrakcyjne i teoretyczne. Bardziej interesuje cię kwestia poznania niż relacje społeczne z ludźmi. Jesteś spokojna/y, zachowawcza/y, elastyczna/y i tolerancyjna/y. Masz niezwykłe zdolności do wnikliwego analizowania danego problemu. Jesteś raczej sceptycznie nastawiona/y, więc zawsze wszystko analizujesz. Czasami bywasz zbyt oschła/y i bezwzględna/y.
Znane osoby o typie INTP: Albert Einstein, fizyk

ENTP

Prorok - Przenosi idee i pomysły w sferę działań.
Jesteś zwinna/y, bystra/y, czujna/y, bezpośredni/a i potrafisz motywować innych. Potrafisz zmobilizować wszystkie siły, aby rozwiązać nurtujące problemy. Wiesz jak myśleć strategicznie i szukać nowych możliwości. Posiadasz intuicję do odczytywania ludzkich myśli i zachowań. Zwykłe życie ci nie wystarcza. Rzadko powtarzasz te same rzeczy. Szybko przechodzisz od jednego zagadnienia do następnego.
Znane osoby o typie ENTP: Sokrates, filozof

ENTJ

Kierownik - Wszystko ma pod kontrolą.
Bez wątpienia jesteś urodzoną/ym przywódcą. Potrafisz szybko wyłapać metody i działania, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Potrafisz na bieżąco wprowadzać i rozwijać nowy system działania, aby rozwiązać problemy organizacyjne. Lubisz robić długoterminowe plany i bez trudu je realizujesz. Masz szerokie horyzonty i we wszystkim jesteś świetnie zorientowana/y. Lubisz także wyrażać swoje opinie na forum.
Znane osoby o typie ENTJ: Napoleon Bonaparte, cesarz

INTJ

Ekspert - Wyjątkowa/y i dążąca/y do doskonałości.
Myślisz kreatywnie. Niestrudzenie realizujesz swoje idee i pomysły, osiągając zamierzony cel. Potrafisz szerzej zrozumieć świat zewnętrzny i myślisz z wyprzedzeniem. Jak się w coś zaangażujesz, sporządzasz plan i realizujesz go. Jesteś niezależna/y i sceptyczna/y. Zawsze stawiasz poprzeczkę wysoko, bez względu na to, czy sobie czy innym.
Znane osoby o typie INTJ: Isaac Newton, fizyk

ENFJ

Społecznik - Wychwala zasługi innych.
Jesteś osobą odpowiedzialną, opiekuńczą, żarliwą i współczującą. Bez trudu dostrzegasz uczucia i potrzeby innych. W każdym potrafisz znaleźć potencjał i starasz się go rozwijać. Zawsze wspierasz rozwój osobisty i zespołowy. Jesteś bardzo taktowna/y, jeśli chodzi o pochwałę i krytykę. Jesteś wobec wszystkich lojalna/y i świetnie się z tobą współpracuje. Jesteś wpływowym liderem i potrafisz doskonale aktywizować innych.
Znane osoby o typie ENFJ: Martin Luther King, Jr., działacz na rzecz praw człowieka

INFJ

Mentor - Rozjaśnia ciemność.
Zawsze doszukujesz się głębszego znaczenia pośród swoich myśli, w swoich relacjach z innymi ludźmi i ze światem materialnym. Starasz się zrozumieć postępowanie innych i masz przenikliwy wgląd w ludzi. W działaniu jesteś skrupulatna/y i wierna/y wyznawanym wartościom. Twoją misją jest zrobić coś dla innych ludzi. Potrafisz przy tym zachować odwagę, dobrą organizację i zdecydowanie.
Znane osoby o typie INFJ: Platon, filozof

ENFP

Doradca - Wszystko jest możliwe.
Jesteś pełna/en pasji i wyobraźni. Dla ciebie życie jest pełne możliwości. Błyskawicznie znajdujesz powiązania między wieloma informacjami i pewnie działasz według własnych metod. Chętnie przyjmujesz ocenę na swój temat od otoczenia i jesteś równie skora/y do pochwał i wspierania innych. Jesteś spontaniczny i elastyczny. Posiadasz niezwykły dar improwizacji.
Znane osoby o typie ENFP: Tom Hanks, amerykański aktor

INFP

Filozof - Żyje we własnym idealnym świecie.
Jesteś idealistką/ą. Jesteś wierna/y własnym wartościom i wobec ważnych dla ciebie osób. Chciałabyś/Chciałbyś żyć w świecie pasującym do twoich wartości. Jesteś ciekawa/y świata. Zawsze potrafisz znaleźć dodatkowe możliwości i doprowadzasz do realizacji pomysłów. Starasz się zrozumieć innych i pomagasz im rozwinąć ich potencjał. Jeśli to nie stoi w sprzeczności z twoimi wartościami, jesteś elastyczna/y i potrafisz zaakceptować innych.
Znane osoby o typie INFP: J.K. Rowling - autorka książek o Harrym Potterze

ESTP

Człowiek akcji - Rozwiązuje otaczające problemy z pełnią energii.
Jesteś swobodna/y i otwarta/y. Lubisz rozwiązywać praktyczne problemy, a twoje rozwiązania przynoszą natychmiastowy efekt. Nudzą cię koncepcje i teorie. Chciałabyś/Chciałbyś działać w pełni możliwości. Potrafisz wykorzystać sprzyjające momenty. Bedąc z ludźmi, wykorzystujesz każdą chwilę. Doceniasz wartości materialne i przyjemności z nich płynące. Uczysz się dzięki praktyce.
Znane osoby o typie ESTP: George W. Bush

ISTP

Spryciarz - Spokojnie obserwuje, ale działa szybko.
Jesteś bardzo cierpliwa/y i elastyczna/y. Zazwyczaj jesteś cichym obserwatorem, lecz gdy pojawia się problem, starasz się go rozwiązać tak szybko, jak to możliwe. Zawsze rozważasz, co jeszcze można zrobić i rozwiązujesz praktyczne problemy, posługując się dostępnymi środkami. Zastanawiasz się nad przyczynami i skutkami rzeczy. Porządkujesz fakty w sposób logiczny i obiektywny. Przywiązujesz duże znaczenie do efektywności.
Znane osoby o typie ISTP: Steve Jobs, założyciel Apple

ESFP

Aktor - Życie to twoja scena.
Jesteś otwarta/y, towarzyska/i i przyjazna/y. Kochasz życie i doceniasz przyjemności świata materialnego. Lubisz tworzyć coś nowego z innymi ludźmi. Wnosisz do pracy swoją bystrość i praktyczne nastawienie, co oznacza, że twoja praca jest także przyjemna. Jesteś bardzo swobodna/y. Potrafisz cieszyć się wszystkim, co naturalnie przychodzi. Szybko oswajasz się z nowym otoczeniem. Pracując z innymi ludźmi, bardzo szybko się uczysz.
Znane osoby o typie ESFP: Leonardo DiCaprio, aktor

ISFP

Artysta - Pokazuje swoją twórczość, aby wzbogacić świat wewnętrzny.
Jesteś spokojna/y, przyjazna/y, wrażliwa/y i delikatna/y. Żyjesz chwilą i cieszysz się wszystkim, co dzieje się wokół. Potrzebujesz prywatnej przestrzeni, aby móc robić swoje rzeczy w swoim tempie. Kierujesz się sercem i jesteś lojalna/y wobec bliskich ci osób. Nie lubisz konfliktów i sporów. Nie narzucasz innym swoich poglądów i wartości.
Znane osoby o typie ISFP: Lady Gaga, wokalistka, autorka tekstów piosenek

ESTJ

Zarządca - Utrzymuje wszystko w ładzie i porządku.
Jesteś realistką/ą i praktykiem. Jesteś także twarda/y i stanowcza/y. Zaczynasz działać, jak tylko podejmiesz decyzję. Jesteś dobry we wdrażaniu projektów oraz mobilizacji wszelkich sił i osób do ukończenia działań. Chcesz osiągać swoje cele w najbardziej efektywny sposób. Dobrze sobie radzisz ze wszystkimi szczegółami. Masz swoje jasno sprecyzowane standardy i trzymasz się ich, mając nadzieję, że inni również je osiągną. Niezachwianie trzymasz się swojego planu.
Znane osoby o typie ESTJ: Emma Watson, aktorka

ISTJ

Inspektor - Postępuje w zgodzie z przyjętymi powszechnie zasadami, skrupulatnie i uważnie.
Jesteś cicha/y i poważna/y. Potrafisz wygrywać dzięki sile swoich przekonań, ostrożności i szczerości. Jesteś realistką/ą i oddanym pragmatykiem. Podejmujesz decyzje racjonalnie i realizujesz swoje zamierzenia krok po kroku, nie rozpraszając się. Wszystko organizujesz według ustalonego porządku. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym jesteś wierna/y tradycjom.
Znane osoby o typie ISTJ: George Washington, prezydent Stanów Zjednoczonych i generał

ESFJ

Opiekun - Z pasją pomaga innym we wszystkim.
Jesteś serdeczna/y, skrupulatna/y i dobra/y we współpracy. Dążysz do harmonii i pracowicie starasz się stworzyć wokół siebie takie środowisko. Lubisz kończyć zadania na czas. Jesteś zawsze lojalna/y i martwisz się o innych. Potrafisz zauważać potrzeby innych i starasz się jak możesz, aby dać im to, czego pragną. Masz nadzieję, że ludzie zauważą twoją obecność i docenią to, co dla nich robisz.
Znane osoby o typie ESFJ: Anne Hathaway, aktorka

ISFJ

Strażnik - Ostrożnie i rozważnie troszczy się o innych.
Jesteś poważna/y, odpowiedzialna/y, spokojna/y i przyjazna/y. Zawsze wywiązujesz się z powieżonych zadań. W działaniu jesteś dokładna/y, ostrożna/y i staranna/y. Jesteś lojalna/y i taktowna/y. Zauważasz i zapamiętujesz wszystkie szczegóły i ludzi, którzy są dla ciebie ważni. Z całego serca troszczysz się o uczucia innych. I w pracy, i w domu wprowadzasz do otoczenia pokój i harmonię.
Znane osoby o typie ISFJ: Książę Karol, monarcha Wielkiej Brytanii, obecny mąż Camilli Parker Bowles, były mąż księżnej Diany, syn Elżbiety II, ojciec Williama i Harry'ego

Uwaga: celem tego testu jest znalezienie twoich wrodzonych predyspozycji. Jest to podobne do pytania, czy jesteś prawo czy leworęczny. Procent w danej figurze pokazuje tylko, jak bardzo jesteś pewna/y tego, czy jesteś prawo czy leworęczna/y w trakcie rozwiązywania testu. Każdy ma swoje własne predyspozycje. Niektóre z predyspozycji mogą być oczywiste, inne nie. Jeśli twój typ osobowości się zgadza, procent nie jest taki ważny. Nie można powiedzieć: jestem w 80% introwertykiem, tak jak nie można powiedzieć: jestem w 80% leworęczny. Nie ma dobrych i złych typów osobowości. Poznanie siebie nie jest po to, aby się zaszufladkować, ale aby rozwijać swoje mocne strony i kontrolować słabości.

Introwertyzm I czy Ekstrawertyzm E - Czerpiesz energię z tego, na czym się koncentrujesz.

Twoja cecha: Introwertyzm Predyspozycje: zainteresowanie wpływem świata zewnętrznego na własny świat wewnętrzny: koncentrowanie sił umysłowych i uwagi na świecie wewnętrznym, skupianie się na emocjach, myślach, odczuciach wewnętrznych. Niezależne myślenie i upodobanie w lekturze.

Przeciwieństwo: Ekstrawertyzm Predyspozycje: zainteresowanie własnym oddziaływaniem na świat zewnętrzny: koncentrowanie sił umysłowych i uwagi na świecie zewnętrznym, skupianie się na relacjach z innymi, upodobanie do przebywania i dyskusji w grupie.

Doświadczenie S czy Intuicja N - Co najbardziej dostrzegasz w informacjach ze świata zewnętrznego.

Twoja cecha: Intuicja Predyspozycje: rzeczy abstrakcyjne, teorie i wzory. Zainteresowanie ogółem rzeczy, ich tendencjami do zmian i rozwoju. Liczy się inspiracja, wyobraźnia i kreatywność. Upodobanie do wyciągania wniosków, tworzenia analogii i skojarzeń.

Przeciwieństwo: Doświadczenie Predyspozycje: zainteresowanie szczegółowymi informacjami zdobytymi poprzez poznanie zmysłowe: rzeczy, które można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, dotknąć i posmakować. Zauważanie szczegółów. Wykorzystywanie i rozwijanie posiadanych umiejętności.

Myślenie T czy Odczuwanie F - Jak podejmujesz decyzje.

Twoja cecha: Myślenie Predyspozycje: zwracanie uwagi na logiczne relacje między rzeczami. Ocena i podejmowanie decyzji na podstawie obiektywnych analiz. Racjonalizm, obiektywność i sprawiedliwość. Zasady są ważniejsze niż elastyczność.

Przeciwieństwo: Odczuwanie Predyspozycje: przywiązywanie największej wagi do uczuć swoich i innych osób. Wartości i harmonia są standardem oceny. Empatia, uprzejmość, życzliwość i rozwaga. Myślenie o wpływie swojego zachowania na innych.

Osądzanie J czy Obserwowanie P - Jak organizujesz swoje życie.

Twoja cecha: Obserwowanie Predyspozycje: potrzeba zgromadzenia wielu informacji przed podjęciem decyzji. Próba rozumienia i przyswajania. Skupianie się na procesie i zmiana założeń zależnie od zmiany informacji. Umiejętność dostosowywania się do nieoczekiwanych sytuacji w codziennym życiu. Luźny i swobodny styl życia, co może być trochę chaotyczne.

Przeciwieństwo: Osądzanie Predyspozycje: osądzanie i natychmiastowe podejmowanie decyzji. Planowanie i szybka realizacja celów. Skupianie się na wykonaniu zadania. W życiu codziennym nienaganny porządek i przestrzeganie harmonogramu.