Enneagramowy Test Osobowości

Enneagram to system psychologii osobowości, który opisuje ludzką osobowość jako szereg powiązanych ze sobą typów osobowości. Ostatnio stał się popularny w dyscyplinach duchowości i biznesu. Jest szeroko stosowany przez firmy z listy Fortune 500.

Ten test pozwoli Ci odkryć siebie poprzez rozwój osobisty, rozwój kariery, małżeństwo i relacje społeczne. Możesz budować własną wartość, rozwijając swoje dominujące cechy i odkrywając nowe potencjały.

Co oznacza kierunek dezintegracji / kierunek integracji w teście enneagramowym?

Kierunek Dezintegracji: Jak zamierzasz się zachowywać, gdy jesteś pod presją lub martwisz się.

Kierunek Integracji: Jaki typ zachowasz, gdy zmierzasz w kierunku wzrostu i zdrowia.

Czy ten test jest darmowy?

Ten test jest w 100% darmowy. NIE musisz się rejestrować, podłączać do żadnych kont ani zostawiać swojego adresu mailowego.

Top 3 Według Kraju

KrajTop 1Top 2Top 3
Stany Zjednoczone958
Wielka Brytania951
Australia956
Kanada954
Indonezja194
Brazylia598
Tajlandia984
Hiszpania159
Korea Południowa195
Francja951

Top 3 Według Płci

PłećTop 1Top 2Top 3
Mężczyzna958
Kobieta954
Osoba transpłciowa(K>M) *952
Osoba transpłciowa(M>K) *954

* Mniej niż 100 testerów.

Dane pobrane anonimowo przez Google Analytics.

Ostatnia aktualizacja 30 stycznia 2022

Osobowość EnneagramMiary ludzkieOsobowośćTest psychologiczny
123456789

Typ 1 - Perfekcjonista

Osobowość „Obrońca perfekcjonizmu”

Mocne strony: Zawsze trzymasz się swoich zasad i dążysz do perfekcji. Te cechy pomagają wyróżnić się w tłumie. Wiesz, jak zastanowić się nad sobą i utrzymać motywację. Dlatego zawsze jesteś liderem grupy.

Słabości: Zbyt mocno stłumiłeś/aś swoje instynkty i potrzeby emocjonalne. Twoje serce nieustannie walczy ze wszystkim, co uważasz za irracjonalne. Przebywanie w takim stanie napięcia i poirytowania oddala Cię coraz bardziej od Twojego standardu doskonałości.

Możliwe pochodzenie „Chcą, żebym był doskonały”

Twoi rodzice mogli być bardzo surowi. Aby uzyskać ich aprobatę lub uniknąć kary, potraktowałeś/aś siebie surowo. Obwiniałbyś/abyś siebie i złościł/a się, gdy zawiodłeś/aś ich, nie spełniając ich oczekiwań.

Romantyczny związek

Podejści - „Miłość to test”

Jeśli chodzi o romantyczne relacje, utrzymujesz najwyższe standardy, cenisz samodyscyplinę i pragniesz ukształtować siebie i swojego partnera w wyobrażenie idealnej pary.

Jeśli jesteś singlem i nie chcesz być w związku, może to być spowodowane tym, że trudno jest Cię przekonać, że ludzie byliby skłonni zaakceptować Twoje niedociągnięcia. Może to być również spowodowane tym, że nie chcesz zaakceptować niedociągnięć innych.

Jeśli jesteś w związku, nadal możesz być bardzo racjonalny/a, obiektywny/a i musisz bardzo wyraźnie podzielić wszystkie obowiązki, co może stworzyć barierę między Tobą a Twoim partnerem. Co więcej, ciągłe krytykowanie i wytykanie błędów partnera może powodować napięcia w związku. Ciągłe zbyt silne staranie się, aby uniknąć popełniania błędów, może spowodować, że przeoczysz uczucia swojego partnera. Może to spowodować, że Twój partner „straci zainteresowanie” tobą.

Porada

Potrzebujesz kogoś, kto jest taktowny i zachęcający, kto docenia Twój wkład i docenia Twoją osobowość. Pomoże Ci to mieć więcej pewności siebie i cierpliwości w związku. Jednak zanim kogoś zaakceptujesz, musisz najpierw nauczyć się akceptować siebie. Zaleca się, abyś powstrzymał/a wszelkie bezsensowne narzekania i spróbował/a znaleźć coś, co możesz cieszyć się swoim partnerem.

Miejsce pracy

Podejście - „Ściśle przestrzegaj zasad”

Masz własne wytyczne dotyczące pracy, aby zapewnić sobie sukces w wykonywaniu zadań z wysoką wydajnością. Pracując w zespole, wymagałbyś/abyś od innych standardów, które sam/a sobie wyznaczyłeś/aś. Sprawia to, że inni postrzegają Cię jako osoby, z którą trudno się komunikować i współpracować. Co więcej, zbytnie skupianie się na szczegółach utrudniłoby Ci wykonanie zadań. Zbytnie lękanie się popełnienia błędów utrudniałoby również podejmowanie decyzji i stwarzało ogromne możliwości.

Porada

Planując swój harmonogram pracy, zostaw trochę miejsca na refleksję. Staraj się słuchać opinii kolegów i szefa. Nawet jeśli się nie zgadzasz, nie spiesz się z odzewem. Nie skupiaj się tylko na szczegółach, ale staraj się też zobaczyć pełny obraz. Aby lepiej pracować w zespole, nie narzucaj innym własnych standardów.

Odpowiednie typy MBTI

Zrób test MBTI teraz

INTJ, ISTJ, ENTJ, ISFJ, ISTP

Jesteś kimś, kto zwraca szczególną uwagę na szczegóły i kładzie nacisk na obiektywne fakty. Dlatego możesz odgrywać kluczową rolę w branży finansowej i technologicznej. Oto kilka przykładów: analityk finansowy, inżynier oprogramowania i stanowiska związane z rozwojem produktu. Co więcej, będąc bardzo odpowiedzialnym, stanowczym i rzetelnym, możesz również dobrze radzić sobie w dziedzinie finansów, rachunkowości, medycyny i edukacji.

Interakcje społeczne

Podejście - „Hardcorowy krytyk”

Nie lubisz nieostrożnych ludzi, którzy mówią i działają bez logiki. Ci, którzy nie znają Cię dobrze, pomyśleliby, że jesteś zbyt sztywny/a i niedostępny/a. Z drugiej strony przyjaciele, którzy naprawdę Cię znają, wiedzieliby, że jesteś prawdziwy/a i niezawodny/a. W swoich interakcjach społecznych często narzekasz, a nawet próbujesz zmienić innych. Jest to sposób na zrównoważenie krytyki ze sobą. Jednak to sprawia, że ​​inni czują się związani, gdy są wokół Ciebie.

Porada

Musisz zrozumieć, że świat nie jest „czarno-biały”. Najważniejszą rzeczą w związku nie jest dobro i zło, ale wzajemne zaufanie. Zalecamy, abyś spróbował/a spojrzeć na rzeczy z perspektywy innych ludzi i pomyśleć więcej o uczuciach innych ludzi. Na przykład staraj się nie zawstydzać kogoś publicznie, przypominać mu/jej lub udzielać porad na osobności; w ten sposób wezmą pod uwagę Twoje opinie.

Cytat znanej osoby Typu 1

Szczęście jest wtedy, gdy to, co myślisz, co mówisz i co robisz, jest w harmonii. - Mahatma Gandhi

Poglądy Typu 1 na inne osobowości

 • Typ 2: Od razu rozpoznają moje potrzeby, ale nie podoba mi się to, że starają się zadowolić wszystkich.
 • Typ 3: Są ambitni jak ja, ale łatwo dają się ponieść.
 • Typ 4: Podziwiam ich talenty artystyczne; są jednak bardzo kapryśni i samolubni.
 • Typ 5: Mają wielką zdolność myślenia i są bardzo kompetentni; jednak nie są zbyt dobrzy w egzekucjach i kolaboracji.
 • Typ 6: Mają silne poczucie pracy zespołowej, ale mają niską samoocenę i boją się krytyki.
 • Typ 7: Są bardzo elastyczni, wiedzą, jak sobie radzić, ale brakuje im cierpliwości i poddaliby się w połowie drogi.
 • Typ 8: Inspirują mnie, ale są lekkomyślni i nigdy nie słuchają rad innych ludzi.
 • Typ 9: Mają szerokie horyzonty, ale lubią unikać trudności; brakuje im odwagi, by stawić czoła swoim problemom.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: stajesz się niezwykle zarozumiały/a i irracjonalnie starasz się być doskonały/a.
 • Przeciętny stan: ciągle się szkolisz i popadasz w depresję, ponieważ rzeczy nie są idealne.
 • Stan idealny: przestrzegasz swoich zasad, jesteś odpowiedzialny/a i stosujesz w swojej pracy świetne strategie.

Kierunek Dezintegracji - Typ 4

„Zdominowany przez twoje emocje”

Kiedy próbujesz uciec od wszelkich presji życia, rezygnujesz ze swoich zasad, co powoduje, że patrzysz na siebie z góry. Stajesz się negatywny i pesymistyczny. Twoja linia obrony osobowości jest zniszczona.

Kierunek Integracji - Typ 7

„Zaakceptuj swoją niedoskonałość”

Kiedy już nauczysz się relaksować umysł, możesz bardziej elastycznie przestrzegać swoich zasad. Możesz także wyrażać swoje potrzeby emocjonalne i cieszyć się radością życia.

Typ 2 - Pomocnik

Osobowość “Dawca Miłości”

Mocne strony: Jesteś namiętny/a, pełny/a miłości, wrażliwy/a na nastroje i potrzeby ludzi, pamiętasz ulubione i przyzwyczajenia wszystkich i zawsze jesteś gotowy/a pomagać innym. Jesteś więc bardzo popularną osobą.

Słabości: Zawsze stawiasz potrzeby innych ludzi na pierwszym miejscu, ale boisz się, że zostaniesz zapomniany/a lub odrzucony/a. Kiedy nie otrzymujesz odpowiedzi lub aprobaty od innych po dawaniu, stajesz się bardzo sfrustrowany/a, przygnębiony/a i nie widzisz wartości własnego istnienia.

Możliwe pochodzenie „Rodzice potrzebują mojej współpracy”

Byłeś/aś dobry/a w obserwowaniu nastrojów ludzi od wczesnego dzieciństwa. Zachowywałbyś/abyś się zgodnie z emocjonalnymi potrzebami członków rodziny, by być słodkim, posłusznym, małym pomocnikiem itp. Możliwe, że czułeś/aś, że Twoi rodzice potrzebują pomocy w domu, więc zacząłeś/zaczęłaś brać więcej obowiązków. Możliwe też, że Twoi rodzice nie okazywali Ci zbytniego zainteresowania, więc chciałeś/aś przyciągnąć ich uwagę i miłość.

Romantyczny związek

Podejście - „Spróbuj zasłużyć na miłość”

Poświęciłbyś/abyś wszystko dla ważnych dla Ciebie ludzi. Wierzysz, że najpierw musisz dawać, aby zdobyć miłość od innych. Masz nadzieję, że zawsze będziesz w sytuacji „bycia potrzebnym”.

Jeśli jesteś singlem, boisz się, że Twoje dawanie lub wysiłki nie przyniosą efektu, dlatego wahasz się, czy iść naprzód w związkach. W okresie, gdy związek jest niejednoznaczny, druga osoba może postrzegać Twoje nadmierne dawanie jako emocjonalny szantaż i opuścić Cię.

Jeśli jesteś w związku, możesz zmienić swoje zachowanie, aby zadowolić drugą osobę, ponieważ boisz się, że zostaniesz porzucony/a. Jeśli druga osoba powoli rozumie sygnały, jest to dla Ciebie ból i tortura, a Ty możesz czuć się wykorzystany/a. Co więcej, zabierasz zbyt dużo życia swojej partnerce. Może to spowodować, że Twój partner będzie czuć się uwięziony wokół Ciebie.

Porada

Partner, który potrafi zrozumieć i docenić to, co zrobiłeś/aś, sprawi, że poczujesz się bezpiecznie. Dzięki tego rodzaju zachętom powoli nauczysz się wyrażać własne potrzeby. Jeśli Twój partner nie daje Ci mocnej odpowiedzi lub nie pokazuje tego często, nie ma potrzeby narzekać ani być zniechęconym. Okazując miłość innym, musisz też kochać siebie; dając, ucz się także otrzymywać.

Miejsce pracy

Podejście - „Zdobywasz serca ludzi, będąc przystojnym”

W zespole, zamiast popisywać się, masz tendencję do pomagania innym w osiągnięciu sukcesu, co daje większe poczucie spełnienia. Stając się liderem, tworzysz ciepłe środowisko pracy dla swoich podwładnych. Należy zwrócić uwagę na to, że możesz obrazić innych, będąc zbyt ciekawskim ich prywatności.

Porada

W swoim miejscu pracy nie kieruj się emocjami lub relacjami. Jeśli zrobi się zbyt osobiście, odciągnie Cię od skupienia się na wykonywaniu swojej pracy. Bądź świadomy/a tematów, o których nie można mówić; jako osoba rozmowna możesz nieumyślnie udostępniać zbyt wiele informacji o prywatności innych osób i wpaść w kłopoty. Dobrze poznaj siebie, nie przeceniaj ani nie lekceważ swojego znaczenia.

Odpowiednie typy MBTI

Wykonaj test MBTI teraz

ESFJ, ENFJ, ESFP, ENFP

Byłbyś/abyś dobrya w pracach, które mają do czynienia z ludźmi. Na przykład HR, sprzedaż i usługi konsultingowe to tylko niektóre z zawodów, w których możesz zabłysnąć. Szybko poruszasz się, lubisz wymyślać nowe pomysły i odkrywać nowe rzeczy. Dlatego odniesiesz sukces również w pracy w Internecie lub w dziedzinach związanych ze sztuką. Na przykład: interaktywny projektant, aktor i artysta.

Interakcje społeczne

Podejście - „Aby zadowolić wszystkich”

Wiesz, co każdy „lubi” i „nie lubi”. Często możesz zauważyć i spełnić prośby ludzi, zanim o nie poproszą. To sprawia, że ​​jesteś popularny/a wśród swoich kręgów społecznościowych, ale też Cię to męczy. Zapomniałeś/aś o swoim prawdziwym ja i możesz dać innym obraz hipokrytki.

Porada

Jeśli martwisz się, że zostaniesz zastąpiony/a przez innych, musisz znaleźć swoje prawdziwe ja. Zamiast działać i przełączać się między postaciami, bardziej autentyczne i niezawodne jest „działanie” jako Ty. Pomogłoby, gdybyś podbudował/a swoją samoocenę. Co więcej, nie musisz spełniać życzeń wszystkich, aby budować dobre relacje.

Cytat znanej osoby typu 2

Rób tylko to, co mówi ci serce. - Księżna Diana

Poglądy Typu 2 na inne osobowości

 • Typ 1: Przestrzegają zasad, są uczciwi i godni zaufania. Jednak traktują innych zbyt surowo, bez współczucia.
 • Typ 3: Są wybitni i pracowici, ale są źli w przyznawaniu się do porażek i otrzymywaniu krytyki.
 • Typ 4: Są bardzo spostrzegawczy i rozumieją ból innych ludzi. Są jednak aroganccy i aspołeczni.
 • Typ 5: Są stanowczy i kompetentni, ale są zimni i trudno się z nimi dogadać.
 • Typ 6: Są bardzo dobrymi słuchaczami, ale są bardzo sceptyczni i ciągle mnie kwestionują.
 • Typ 7: Są gorliwi i pozytywni, ale ich myśli nie są spójne. Ciężko mi nadążyć za ich tempem.
 • Typ 8: Mają silne poczucie sprawiedliwości i chronią nieuprzywilejowanych, ale mają zbyt obsesję na punkcie przejmowania kontroli.
 • Typ 9: Są łagodni i chętni do poświęceń, ale są niezdecydowani. Dlatego często nie podejmują ważnych decyzji.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: zakryłbyś/abyś swoją ciemną stronę powierzchowną dobrocią.
 • Przeciętny stan: byłbyś/abyś zbyt zaborczy/a i próbowałbyś/abyś zadowolić innych ludzi w nadziei na otrzymanie większej miłości i uwagi.
 • Stan idealny: jesteś kochający/a, pomocny/a, pozytywny/a i entuzjastyczny/a.

Kierunek Dezintegracji - Typ 8

„Niekontrolowane pragnienie kontroli”

Kiedy zawsze chcesz być potrzebny/a innym, w rzeczywistości pragniesz ich kontrolować. Obrażaliby się Cię ci, którzy odrzucają Twoją „życzliwość”. Możesz ich nawet zaatakować.

Kierunek Integracji - Typ 4

„Stawiać czoła pesymistycznej jaźni”

Kiedy nauczysz się zastanawiać nad sobą i akceptować własne negatywne emocje, będziesz w stanie wyrażać miłość w pozytywny sposób. Staraj się też nie zadowalać wszystkich i zamiast tego skup się na podejmowaniu właściwych decyzji.

Typ 3 - Wyczynowiec

Osobowość „Rzecznik sukcesologii”

Mocne strony: Ludzie nazywają Cię zwycięzcą życia. Jesteś bardziej zdeterminowany/a niż większość ludzi. Po ustaleniu celu ciężko pracujesz, aby zdobyć wielkie bogactwo, status i sławę.

Słabości: Zawsze jesteś zajęty/a tworzeniem optymistycznego i udanego publicznego wizerunku, zaprzeczając negatywnej stronie swojej osobowości i próbując ukryć się przed porażkami. Próbujesz też ukryć swoje potrzeby emocjonalne zajęciem.

Możliwe pochodzenie „Zwycięzca dostaje wszystko”

Byłeś/aś konkurencyjny/a od wczesnego dzieciństwa. Mogło to wynikać z posiadania wielu rodzeństwa, przez które musiałeś/aś wyróżnić się, aby utrzymać swoją obecność w rodzinie. Możliwe też, że bardzo uwielbiałeś/aś swoich rodziców i miałeś/aś nadzieję, że staniesz się taki/a jak oni. Budujesz swoje osiągnięcia, aby udowodnić, że możesz osiągnąć wielkość.

Romantyczny związek

Podejście – „Relacja musi być praktyczna”

Kiedy istnieje konflikt między pracą a miłością, wybierasz to pierwsze. W związku chodzi o utrzymanie publicznego wizerunku idealnego kochanka i zaniedbywanie zdrowych interakcji z drugą osobą.

Jeśli jesteś singlem, tak bardzo skupiasz się na swojej karierze, że nie masz czasu na związek. Możesz nawet pomyśleć, że randkowanie to „strata czasu”.

Jeśli jesteś w związku lub małżeństwie, nadal upewniasz się, że jest to praktyczne. Twój kochanek jest najprawdopodobniej kimś, kto może Ci pomóc w Twojej karierze lub kimś, kogo myślisz, że „ma wartości”. Wierzysz, że odniesienie sukcesu będzie najlepszym zwrotem dla Twojego partnera. Używasz tego również do motywowania się do cięższej pracy, co skutkuje zaniedbywaniem prawdziwych potrzeb partnera.

Porada

Twoim idealnym partnerem byłby troskliwy opiekun; ktoś, kto może w pełni Cię wesprzeć, gdy ciężko pracujesz i pocieszyć, gdy poczujesz się znokautowany/a. Musisz wiedzieć, że Twój partner kocha Cię nie z powodu Twojego sukcesu, dlatego ważne jest również, aby poświęcić czas i wysiłek na utrzymanie związku. Na przykład wybierzcie się na wycieczkę lub zjedzcie razem kolację. Pomoże to zbudować relację.

Miejsce pracy

Podejście – „Wybitny wykonawca”

Ambitna misja może pobudzić Twoją pasję i talenty do pracy. Jesteś pracowitym wykonawcą. Możesz skutecznie poprowadzić swój zespół w osiąganiu swoich celów. Wierzysz w zdolności bardziej niż cokolwiek innego. Dlatego nawet jeśli nie lubisz kogoś w swoim miejscu pracy, nie przeszkadza Ci to docenić umiejętności tej osoby. Jednak czasami pęd do sukcesu może kosztować więcej niż zyski.

Porada

W pracy Twoja wola sukcesu pobudziłaby zespół do cięższej pracy. Jednak łatwo byłoby też wywołać destrukcyjną rywalizację i zrujnować atmosferę zespołu. Byłoby dobrze, gdybyś skupił/a się na rozwijaniu własnych umiejętności, a nie na współzawodnictwie z zespołem. Poza tym, kładąc nacisk na efektywność, powinieneś/powinnaś również znaleźć wartość w budowaniu zespołu.

Odpowiednie typy MBTI

Wykonaj test MBTI teraz

ESTJ, ENTJ, ESTP, ENTP

Atrakcyjne dla Ciebie są stanowiska wymagające autorytetu i ryzyka, takie jak inwestor venture capital, analityk ekonomiczny i strateg. Co więcej, Twoja pasja do wykonywania praktycznej pracy przyniosłaby Ci sukcesy w dziedzinach zawodowych, takich jak inżynier elektryk, inżynier mechanik, prawnik i śledczy.

Interakcje społeczne

Podejście - „Zaprzyjaźnij się z przydatnymi ludźmi”

W swoim kręgu masz wiele elit. Twoja atmosfera zwycięzcy przyciąga zarówno wielbicieli, jak i wrogów. Zamiast mówić, że lubisz nawiązywać znajomości, Twoja pasja do kontaktów towarzyskich polega bardziej na poszerzaniu sieci. Lubisz też porównywać się z innymi. Zauważ, że Twoja skłonność do poniżania innych odwróciłaby niektórych z Twoich wielbicieli.

Porada

Możesz się zatracić, oddając się tworzeniu publicznego wizerunku swojego sukcesu. Jeśli pewnego dnia Twój wizerunek zostanie zniszczony, zostaniesz przez niego powalony/a. Musisz odpuścić ciągłą ocenę „wartości” i zwrócić uwagę na swoje prawdziwe uczucia. Jeśli będziesz zachowywać się jak równy/a z innymi, będziesz jeszcze bardziej popularny/a i kochany/a.

Cytat znanej osoby Typu 3

Jestem pasjonatem nauki. Pasjonuje mnie życie. - Tom Cruise

Poglądy Typu 3 na inne osobowości

 • Typ 1: Mają ambicje i przestrzegają zasad, ale nie mogą tolerować drobnych błędów innych ludzi.
 • Typ 2: Są przyjaźni, życzliwi i często okazują troskę. Jednak zbyt często odnajdywałem/am ich nosy w moim biznesie.
 • Typ 4: Mają świetny gust w modzie, ale są zbyt kapryśni, więc nie mogę pracować w ich obecności.
 • Typ 5: Są dobrymi obserwatorami z wyjątkowymi perspektywami, ale mówią, a nie działają.
 • Typ 6: Są oryginalni, rzetelni i dobrze radzą sobie z realizacją zamówień. Są jednak zbyt zaniepokojeni konsekwencjami.
 • Typ 7: Są pełne energii i dają radość innym. Są jednak zbyt nieostrożni i niezorganizowani.
 • Typ 8: Mają ambitne cele i tak jak ja pragną odnosić sukcesy. Mają jednak zbyt dużą obsesję na punkcie przejęcia kontroli.
 • Typ 9: Rozumieją mój wewnętrzny świat, ale nie mają własnych opinii, co nie pomaga w podejmowaniu decyzji.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: obrażasz się, gdy Twój wizerunek nie jest akceptowany przez innych.
 • Stan przeciętny: tłumisz swoje prawdziwe uczucia publicznym wizerunkiem sukcesu.
 • Stan idealny: rozwijasz swoje umiejętności i zachęcasz innych do rozwoju.

Kierunek Dezintegracji - Typ 9

„Utrata celu życiowego”

Kiedy wypierasz się swoich ambicji w nadziei na ulgę, stajesz się bardziej zestresowany/a. Ukrywanie się w kącie i niezauważanie przez innych wprowadzi Cię w zakłopotanie i odbierze Ci motywację do życia.

Kierunek Integracji - Typ 6

“Zmierz się z moim prawdziwym ja”

Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twoje prawdziwe ja jest cenniejsze niż obraz, który przedstawiasz światu zewnętrznemu i że powinieneś/powinnaś być bardziej autentyczny/a, przekonasz się, że podziwia Cię znacznie więcej ludzi.

Typ 4 - Romantyk

Osobowość “Melancholijny romantyk”

Mocne strony: Z pasją do romantyzmu masz rzadkie poczucie smaku; jesteś urodzonym artystą. Stosujesz swoje unikalne zasady estetyczne we wszystkich dziedzinach życia.

Słabości: Melancholia to podobrazia Twojego życia. Skupiasz się na negatywnych aspektach życia. Żyjesz na zawsze we wspomnieniach swoich żalów. Żyjesz w swojej wyimaginowanej bajce, jesteś niezwykle emocjonalny/a i nie chcesz zrezygnować z poszukiwania tego, co jest nieosiągalne.

Możliwe pochodzenie „Jestem porzuconym dzieckiem”

Prawdopodobnie pochodziłeś/aś z dysfunkcyjnej rodziny. Twoi rodzice rzadko byli po Twojej stronie lub nie byli w dobrych stosunkach. To wywołało w Tobie niechęć do bycia porzuconym/ą. Być może chciałeś/aś być blisko swoich rodziców, ale nigdy nie miałeś/aś okazji. Nie mając możliwości zmiany rzeczywistości, zacząłeś/zaczęłaś blokować ludzi i przyjąłeś/przyjęłaś postawę obronną. Zawsze jesteś bardzo wrażliwy/a na tę brakującą część swojego życia rodzinnego.

Romantyczny związek

Podejście - „Najlepsi to ci, których nie mogę dostać”

Przez całe życie szukałeś/aś bratniej duszy. Gdy Twój partner popełni mały błąd, zaczynasz wątpić, czy ta osoba jest dla ciebie odpowiednią osobą. To sprawia, że ​​odrzucasz możliwą przyszłość związku.

Kiedy jesteś singlem, odrzucasz każdego, kogo uważasz za wulgarnego. Byłeś/aś w różnych związkach. Będąc w związku, nie możesz odpuścić tych dobrych lub idealnych, które przegapiłeś/aś. Jednak kiedy związek się kończy, zaczynasz za nim tęsknić.

Kiedy jesteś w związku, Twój sposób myślenia pozostaje w idealnym świecie. Nie jesteś zadowolony z każdego aspektu swojego partnera i zaczynasz pokładać nadzieję w następnej osobie. Co więcej, masz tendencję do wyolbrzymiania drobnych niedociągnięć swojego partnera. Możesz nawet krytykować swojego partnera raniącymi słowami, wyrażając własne rozczarowanie i ból.

Porada

Idealnym partnerem byłby ktoś, kto dobrze wie, jak dbać i utrzymywać związek. Ta osoba będzie szanować Twoje myśli i starać się spełnić Twoje obrazy romantycznego związku. W tej relacji powinieneś docenić wkład partnera i starać się podążać za jego/jej wskazówkami. Naucz się również wyraźnie wyrażać swoją miłość, będąc bardziej wyrozumiałym wobec niedociągnięć partnera.

Miejsce pracy

Podejście - „Orędownik własnej estetyki”

Uważasz, że ważne jest, aby pokazać swoje prawdziwe ja, które opiera się na Twoich idealistycznych przekonaniach. Nawet w typowych sytuacjach próbujesz znaleźć nowe znaczenia; to pomaga w kreatywności. Z drugiej strony łatwo ciągną Cię w dół nastroje i goniące myśli. Brakuje Ci umiejętności organizacyjnych i wytrzymałości.

Advice

W naturalny sposób podążasz za swoim sercem; dlatego musisz mieć dobry plan na życie. Jeśli nadal starasz się nadrobić zaległości w porównaniu do osób w podobnym wieku, warto zdobyć praktyczną umiejętność, która pozwoli Ci zarabiać na życie i pomaga w realizacji marzeń.

Odpowiednie typy MBTI

Wykonaj test MBTI teraz

ISFJ, INFJ, ISFP, INFP, ENFP

Dziedziny sztuki i kreatywności mogą stanowić platformę do pokazania się. Na przykład: projektant, autor i muzyk. Skupiasz się również na swoich wewnętrznych emocjach i głębokim sumieniu, dzięki czemu świetnie pomagasz innym w odnajdywaniu ich potencjału. Dlatego kariery związane z obsługą klienta, opieką zdrowotną i edukacją będą również odpowiednie dla Ciebie. Na przykład: psycholog, dietetyk i profesor uniwersytecki.

Interakcje społeczne

Podejście - „Pozostań tajemniczy”

Lubisz interpretować wszystko wokół siebie ze skomplikowanymi perspektywami. Niełatwo wierzysz w wiadomości od innych takimi, jakimi są. Ludzie wokół Ciebie czują się nieswojo i pod presją. Twoje myśli wędrują i jesteś niekonsekwentny/a w swoim stosunku do ludzi i rzeczy. Lubisz używać sarkazmu, aby zilustrować swoje poglądy, a to sprawia, że ​​inni postrzegają Cię jako aroganckiego/arogancko i wrednego/wredną.

Porada

Zawsze utrzymywanie dystansu od ludzi, którzy Cię rozumieją, może zmusić ich do zdystansowania się od Ciebie. Przy pokazywaniu swojej osobowości dobrze byłoby rozważyć więcej uczuć innych ludzi. Będziesz w stanie budować autentyczne i godne zaufania relacje, gdy ludzie, którzy różnią się od Ciebie, poczują się szanowani i uznawani.

Cytat znanej osoby Typu 4

Sumienie jest kompasem człowieka. - Vincent van Gogh

Poglądy Typu 4 na inne osobowości

 • Typ 1: Są bardzo zorganizowani i odpowiedzialni, ale nie mogę znieść ich perfekcjonizmu.
 • Typ 2: Wiedzą, jak mnie docenić, ale traktując wszystkich z miłością, myślę, że nie są szczerzy.
 • Typ 3: Mają jasne cele i siłę w realizacji, ale nie lubią okazywać swoich prawdziwych uczuć.
 • Typ 5: Są inteligentni, ale czasami zachowują się chłodno i trzymają dystans.
 • Typ 6: Są mili, niezawodni i szczerzy. Jednak nie rozumieją moich uczuć.
 • Typ 7: Są pełni energii i mają świetne poczucie humoru, ale nie mają zbyt wielu uczuć i nie traktują poważnie swojej pracy.
 • Typ 8: Sprawili, że poczułem/am się bezpiecznie, ale nie pozwolili mi skupić się na samodoskonaleniu.
 • Typ 9: Szanują moje myśli, ale brakuje im pasji. Są typem, z którym trudno byłoby znaleźć kompromis.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: w depresji ukryłbyś/abyś się w swoim kącie.
 • Stan przeciętny: zawsze chciałbyś/abyś unikać tłumu i użalać się nad sobą.
 • Stan idealny: miałbyś/abyś dobre interakcje z innymi, wyrażając swoje wewnętrzne uczucia.

Kierunek Dezintegracji - Typ 2

“Stwórz złudzenie bycia kochanym/ą”

Kiedy jesteś z dala od tłumu i sam/a ze swoim kochankiem/kochanką, próbujesz stworzyć poczucie bycia potrzebnym i litości.

Kierunek Integracji - Typ 1

“Naprawdę żyj chwilą”

Gdy wyjdziesz z wyimaginowanego świata i będziesz postępować zgodnie z zasadami prawdziwego świata, odnajdziesz siebie na nowo, ucząc się podejmowania odpowiedzialności. Doświadczysz wtedy nowego rodzaju piękna i nauczysz się większych umiejętności tworzenia pięknych rzeczy.

Typ 5 - Obserwator

Osobowość “Myślę, więc jestem”

Mocne strony: Masz silne poczucie ciekawości i chcesz się wszystkiego dowiedzieć. Lubisz analizować, myśleć krytycznie i odkrywać naturę i zasady świata. Lubisz być sam/a. Jesteś spokojnym i mądrym obserwatorem.

Słabości: Unikasz tłumu i masz defensywną osobowość. Odnajdujesz przyjemność w rozmyślaniu w samotności. Co więcej, masz taką obsesję na punkcie gier myślowych, że stałeś/aś się egocentryczny/a, pozbawiony/a serca i nie chcesz robić nic dla innych.

Możliwe pochodzenie „Mogę polegać tylko na sobie, aby odnieść sukces”

Byłeś/aś inny/a niż inne dzieci, kiedy byłeś/aś mały/a. Nie potrzebowałeś/aś wiele uwagi rodziców. Spędziłeś/aś większość czasu ukrywając się przed rodziną we własnej przestrzeni, robiąc to, co lubisz. Nie polegałeś/aś na swoich rodzicach, ponieważ nie wierzyłeś/aś, że mogą Ci pomóc odnieść sukces. Jako osoba dorosła mówisz o swojej rodzinie bez większych emocji.

Romantyczny związek

Podejście – „Ambiwalentny mechanizm obronny”

Tęsknisz za prawdziwym związkiem, ale boisz się, że stracisz swoją osobistą przestrzeń. Nie możesz też całkowicie schudnąć i ściśle kontrolujesz sposób wyrażania swoich uczuć.

Będąc singlem, żyjesz w samotności, ignorując wszystko wokół siebie. Ten typ osobowości w porównaniu ze wszystkimi innymi typami ma największe trudności z nawiązaniem intymnego związku.

Jeśli jesteś w związku, bardzo dbasz o zachowanie swojej prywatności. Nie pozwalasz partnerowi być częścią Twojego życia w innych dziedzinach. Jeśli Twój partner walczy z Tobą na ten temat, unikniesz wywoływania emocji i zdecydujesz się uciec do własnego świata. Będąc sam/a, pamiętałbyś/abyś dobre strony swojego partnera. Jednak wszystko zostanie ponownie zapomniane, gdy pogodzisz się ze swoim partnerem.

Porada

Idealnym partnerem byłby ktoś, kto doceniłby Twoją wiedzę i zaakceptowałby sposób, w jaki radzisz sobie ze swoimi uczuciami. Ta osoba może być osobą o tym samym typie osobowości. Należy zwrócić uwagę na to, że rozumowanie nie może zastąpić potrzeb emocjonalnych. Nawet z kimś, kto może Cię zrozumieć, nadal będziesz musiał/a poświęcić czas i wysiłek, aby utrzymać związek.

Miejsce pracy

Podejście - „Doświadczony ekspert”

W pracy szybko przyswajasz całą wiedzę teoretyczną. Patrzysz na problemy kompleksowo i dokładnie. Dzięki temu stajesz się ekspertem w danej dziedzinie. Lubisz też patrzeć na rzeczy z wielu różnych perspektyw. Lubisz uwolnić się od tradycyjnych sposobów i myśleć nieszablonowo, co często jest nagradzane nieoczekiwanymi rezultatami. Ponieważ jednak unikasz współpracy z innymi, staniesz się jeszcze bardziej nietowarzyski/a.

Porada

Staraj się dopasować do zespołu i być bardziej społecznie otwarty/a. Naucz się pracować z innymi; dobrze jest być graczem zespołowym. Naucz się doceniać mocne strony innych i pokornie ucz się od innych. Czasami może to prowadzić do lepszych wyników niż ciężka praca w pojedynkę.

Odpowiednie typy MBTI

Wykonaj test MBTI teraz

INTP, INTJ, ISTP, ISTJ, INFP

Jesteś dobry/a w logice i analizie, więc Twoje idealne stanowiska są w dziedzinie technologii i finansów. Na przykład: inżynier komputerowy, analityk danych i ekonomista. Szybko uczysz się obsługi skomplikowanych maszyn; kariera w medycynie to również dobry wybór dla Ciebie. Byłbyś/abyś także świetnym inżynierem budownictwa lądowego, technikiem elektronikiem i ekspertem EKG.

Interakcje społeczne

Podejście – „Ukrywanie wielu twarzy siebie”

Masz wielu różnych typów przyjaciół, ale znają Cię tylko w obszarze, w którym miałeś/aś z nimi kontakt. Nie pokazujesz się ludziom ze wszystkich stron ani nie przedstawiasz sobie nawzajem różnych znajomych. Ogólnie rzecz biorąc, najpierw filtrujesz osoby, które spotkałeś/aś w swoim umyśle, wybierasz tych, na których warto zwrócić uwagę, a następnie powoli zaczynasz angażować się emocjonalnie w relacje.

Porada

Naucz się autentycznie odczuwać potrzeby emocjonalne swoje i innych. To nie jest strata czasu, ale pomoże Ci zbudować lepszy stan życia. Podejmij inicjatywę, nie czekaj, aż inni ludzie zrobią pierwszy krok. Obniż swoje oczekiwania dotyczące interakcji z innymi i spróbuj włączyć się w tematy, o których ludzie rozmawiają.

Cytat znanej osoby Typu 5

Jeśli nie możesz tego prosto wyjaśnić, nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze. - Alberta Einsteina

Poglądy Typu 5 na inne osobowości

 • Typ 1: Cenią sobie zasady, ale są związani szczegółami i nie potrafią dostrzec całościowego obrazu.
 • Typ 2: Ich tolerancja pozwala mi się zrelaksować, ale czują się nadmiernie zorientowani w swoich związkach.
 • Typ 3: Potrafimy wymienić niektóre poglądy, ale oni nie mogą zagłębiać się w swoje myśli.
 • Typ 4: Są stanowczy w swoich opiniach i lubią wymyślać nowe rzeczy. Jednak ich huśtawki nastrojów mnie męczą.
 • Typ 6: Są solidnymi i niezawodnymi partnerami, ale mam już dość powtarzających się pytań.
 • Typ 7: Są pełne pasji, mają aktywne umysły, ale zawsze przeszkadzają mi, gdy chcę być sam/a.
 • Typ 8: Mają poczucie sprawiedliwości i silne umiejętności egzekucyjne, ale są zbyt dominujące i nie biorą pod uwagę uczuć innych ludzi.
 • Typ 9: Są łagodne i szanują moje myśli, ale brakuje im umiejętności analizowania i dokonywania dobrych osądów.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: stracisz kontakt z prawdziwym światem i zostaniesz uwięziony/a w pętli pytań i myśli.
 • Przeciętny stan: oddajesz się myśleniu, nie chcesz wprowadzać swoich myśli w czyn.
 • Stan idealny: rozwiązujesz wszelkiego rodzaju problemy dzięki swojej obfitości wiedzy.

Kierunek Dezintegracji - Typ 7

“Wykorzystanie rozrywki jako ucieczki od rzeczywistości”

Kiedy pragniesz życia pełnego emocji i wkładasz wiele wysiłku w bezsensowne interakcje społeczne, stajesz się bardziej nietowarzyski/a. Straciłbyś/abyś swoje spostrzeżenia i zdolności myślenia, z których byłeś/aś dumny/a w przeszłości.

Kierunek Integracji - Typ 8

“Popraw swoje życie dzięki działaniu”

Kiedy pokonasz strach przed brakiem wystarczającej wiedzy, a zamiast tego stanowczo i odważnie podzielisz się tym, co wiesz, będziesz mógł/mogła odnieść sukces w życiu towarzyskim i zawodowym.

Typ 6 - Sceptyk

Osobowość “Lojalny sceptyk”

Mocne strony: Jesteś bardzo ostrożny/a i zawsze uważasz na potencjalne kłopoty. Zawsze jesteś dobrze przygotowany/a przed podjęciem jakichkolwiek działań i zawsze starasz się unikać potencjalnego ryzyka. W tłumie jesteś bardzo niezawodny/a, odpowiedzialny/a i lojalny/a.

Słabości: Jesteś niespokojny/a, podejrzliwy/a i postrzegasz wszystko jako niebezpieczeństwo. Boisz się, że zostaniesz skrzywdzony/a i obwiniasz się, że nie jesteś wystarczająco ostrożny/a, gdy zostaniesz zraniony/a.

Możliwe pochodzenie “Dzieciństwo bez poczucia bezpieczeństwa”

Dla Ciebie Twoja rodzina jest pełna niepewności. Możliwe, że cały czas przeprowadzałeś/aś się do domu. Możliwe też, że Twoi rodzice byli humorzaści i krytykowaliby Cię lub karali bez żadnych ostrzeżeń. Dlatego zawsze trzeba było być czujnym. Być może Twoi rodzice cały czas kłamali, przez co nie ufasz ludziom we władzy i zawsze czujesz się niepewnie.

Romantyczny związek

Podejście - „Miłość to test”

Byłbyś/abyś bardzo lojalnym partnerem w związku, ale nie wierzysz, że Twój partner może być tak lojalny jak Ty. Zawsze podejrzewałbyś/abyś swojego partnera, a to powodowałoby wiele konfliktów między Wami.

Jeśli jesteś singlem, możesz bać się nawiązać związek, ponieważ obawiasz się, że zostaniesz zraniony/a i wykorzystany/a. Możliwe też, że przewidujesz, że związek nie zakończy się dobrze.

Jeśli jesteś w związku, często myślisz o sposobach przetestowania swojego związku, aby poradzić sobie z niespokojnymi uczuciami swoich zmartwień. Nawet po uzyskaniu stanowczej odpowiedzi od partnera, nadal obserwowałbyś/abyś jego/jej działania, aby znaleźć motywy, które za nimi stoją. Z biegiem czasu te problemy z zaufaniem będą rosły i doprowadzą do zakończenia związku.

Porada

Nawet najbardziej cierpliwy partner nie może tolerować ciągłego przesłuchiwania. Jeśli chcesz zbudować trwały i stabilny związek intymny, kluczem jest zaufanie. Pomogłoby, gdybyś nauczył się nie być podejrzliwym i nie oskarżać. Poprawi się, jeśli ufasz, że osoba, która naprawdę Cię kocha, będzie wobec Ciebie lojalna. Rozmowa z partnerem z całkowitą szczerością zminimalizuje niepotrzebne nieporozumienia.

Miejsce pracy

Podejście - “Przygotuj się na najgorsze”

W pracy dobrze radzisz sobie z kryzysem, ponieważ zawsze wcześniej oceniasz ryzyko. Gdy dojdzie do poważnego kryzysu, zawsze możesz spokojnie zaproponować rozwiązania. Co więcej, dzięki swoim lojalnym i odpowiedzialnym cechom, jesteś zaufany/a i ceniony/a przez swoich seniorów. Jednak Twoja podejrzliwa natura sprawia, że ​​wahasz się w podejmowaniu decyzji i sprawia, że ​​tracisz wspaniałe okazje. Uniemożliwia również przystosowanie się do zmian w środowisku.

Porada

Nie ma potrzeby być ostrożnym we wszystkim. Wykonuj oceny ryzyka zgodnie z priorytetami. Spróbuj zmienić swoje nawyki zwlekania, które często wynika z Twojego niezdecydowania. Cierpliwie obserwuj, jak się sprawy mają i staraj się bardziej skupić na pozytywnej stronie rzeczy. Nie ma potrzeby być podejrzliwym wobec wszystkich tylko dlatego, że rozczarowałeś/aś się jedną osobą, bo inaczej postawisz się w izolacji.

Odpowiednie typy MBTI

Wykonaj test MBTI teraz

ISFJ, INFJ, ISTJ, ESTJ, ESFJ

Będąc ostrożnym i zorientowanym na szczegóły, doskonale nadajesz się do prac wymagających wysokiego poczucia czujności. Na przykład: ocena ryzyka, scouting, inspekcje jakości i audyt. Również stanowiska u niektórych autorytetów społecznych, takich jak lekarz, nauczyciel, szef organizacji społecznej i konsultant ds. zdrowia psychicznego, będą wyglądać atrakcyjnie.

Interakcje społeczne

Podejście - „Nie odważ się łatwo nikomu ufać”

Lubisz odgadywać prawdziwe motywy ludzi. Podczas interakcji z innymi zawsze masz się na baczności. Martwisz się, że im wyższe są Twoje oczekiwania, tym większe będą rozczarowania, więc zaczynasz od założenia, że ​​wszyscy są bardzo źli. Aby się chronić, wydawałbyś/abyś się posłuszny/a wobec ludzi posiadających autorytet. Możesz zdecydować się na opuszczenie miejsca, jeśli czujesz się niepewnie. Twoja odpowiedzialność i ostrożność są prawdopodobnie wynikiem obawy przed konsekwencjami popełnienia błędu.

Porada

Buduj swoją pewność siebie, nie buduj poczucia bezpieczeństwa na innych. Zmierz się z negatywnymi aspektami ludzkiej natury; każdy ma wady, więc nie odmawiaj osobie całkowicie tylko z powodu wad. Staraj się myśleć więcej o szczęśliwych chwilach interakcji z ludźmi. Będziesz bardziej zrelaksowany/a i szczęśliwy/a, jeśli spojrzysz na rzeczy w prostszy sposób.

Cytat znanej osoby Typu 6

Jeśli potrafisz rozśmieszyć kobietę, możesz sprawić, by zrobiła wszystko. - Marilyn Monroe

Poglądy Typu 6 na inne osobowości

 • Typ 1: Kierują się zasadami, ale krytykują mnie i wprawiają w zakłopotanie w drobiazgach na oczach innych.
 • Typ 2: Troszczą się o mnie, ale innych traktują tak samo, więc podejrzewam, że nie są autentyczni.
 • Typ 3: Zachęcają mnie i pomagają budować pewność siebie. Kłamaliby jednak, aby zachować swój publiczny wizerunek.
 • Typ 4: Podziwiam ich kreatywność, ale cały czas są kapryśni i to sprawia, że ​​czuję się niepewnie.
 • Typ 5: Dotrzymują obietnic tak jak ja, ale postrzegają moje poleganie na nich jako ciężar.
 • Typ 7: Mogą sprawić mi radość, ale są tak porywczy, że nie mają cierpliwości, by mnie słuchać.
 • Typ 8: Są pewni siebie i zdecydowani, ale brakuje im świadomości możliwych zagrożeń i nigdy nie myślą o konsekwencjach.
 • Typ 9: Są bardzo wyrozumiali, ale nie mają jasnego stanowiska w sprawach, przez co trudno je zrozumieć.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: przygniata Cię niepokój; na zewnątrz wydajesz się chełpliwy/a, ale w rzeczywistości masz bardzo niską samoocenę.
 • Przeciętny stan: brakuje Ci pewności siebie i polegasz na władzach, ale jednocześnie stawiasz im opór.
 • Stan idealny: racjonalnie oceniasz ryzyko i jesteś lojalny/a wobec swoich celów.

Kierunek Dezintegracji - Typ 3

“Zobacz cały świat jako swojego wroga”

Kiedy wejdziesz coraz głębiej w wątpienie w siebie, zamaskujesz się fałszywym obrazem. Twoja samoocena spadłaby jeszcze bardziej i stałbyś/abyś się bardzo defensywny/a, gdy inni by Cię nie aprobowali.

Kierunek Integracji - Typ 9

„Zdobądź wewnętrzną siłę”

Kiedy pokonasz swój niepokój, będziesz mieć pewność siebie i zaufanie innym, staniesz się bardziej optymistyczny/a, otwarty/a i współczujący/a. Wtedy staniesz się wzorem do naśladowania dla innych.

Typ 7 - Pionier

Osobowość „Swobodna pogoń za przyjemnością”

Mocne strony: Jesteś z natury optymistą, ciekawy/a nieznanego i gonisz za szczęściem bez względu na cenę. Jesteś kreatywny/a, myślisz nieszablonowo i inspirujesz innych.

Słabości: Boisz się presji i unikasz wszelkiego bólu i ograniczeń w prawdziwym życiu. Zakrywasz pustkę, zakładając szczęśliwą maskę. Wyolbrzymiasz również dobre rzeczy o sobie, aby czuć się pewniej, ale tak naprawdę masz niską samoocenę.

Możliwe pochodzenie„Zachowaj tylko szczęśliwe wspomnienia”

Nawet jeśli Twoi rodzice byli bardzo surowi, nadal starałbyś/abyś się jak najlepiej dodać trochę zabawy do życia i spróbować uciec od przyziemnej rzeczywistości życia. Wybiórczo zapominałbyś/abyś o nieszczęśliwych doświadczeniach i unikał/a negatywnych aspektów swojej osobowości. Jako osoba dorosła, wszystkie Twoje wspomnienia z przeszłości są pozytywne i szczęśliwe.

Romantyczny związek

Podejście - „Pogoń za nowością”

Jesteś energiczny/a i zabawny/a. Podbijasz serca ludzi, dzieląc się wszystkimi dobrymi rzeczami, które dzieją się w Twoim życiu, ale nie pozwolisz sobie zbytnio zaangażować się w związek.

Będąc singlem, uganiałeś/aś się za nowymi i ekscytującymi rzeczami, zbliżałeś/aś się do kilku różnych osób i nie chciałbyś/abyś osiedlać się tylko z jedną osobą.

Jeśli jesteś w związku, nie chcesz być ograniczany/a przez swojego partnera/swoją partnerkę. Boisz się, że związek stanie się nudny. Wciąż gonisz za ekscytującymi doświadczeniami i ignorujesz potrzeby swojego partnera. Nie lubisz stawiać czoła konfliktom i wolisz unikać jakiejkolwiek konfrontacji. Spowodowałoby to bardzo krótkie i niezobowiązujące relacje.

Porada

Idealnym partnerem byłby ktoś, kto wie, jak docenić Twoją postawę w życiu. Ta osoba byłaby również kimś, kto może nauczyć Cię, jak dawać miłość, jak być odpowiedzialnym i jak cieszyć się dobrem w zwykłym życiu. W życiu jest coś więcej niż tylko szczęśliwe rzeczy. Musisz nauczyć się, jak stawić czoła negatywnym aspektom tego. Unikanie tych aspektów tylko pogorszy sytuację. Kiedy pojawiają się konflikty, spróbuj komunikować się ze swoim partnerem, ponieważ pomoże to wzmocnić Twój związek.

Miejsce pracy

Podejście – „Król burzy mózgów”

Zwracasz uwagę na nowe rzeczy, jesteś dobry/a w myśleniu dywergencyjnym i potrafisz szybko myśleć i działać w środowisku, które wymaga wysokiej jakości i szybkiego tempa. Zawsze dostarczasz zespołowi spostrzeżenia. Jednak z tych samych powodów zawsze trudno jest Ci się skupić i wykonać jedno zadanie. Nie możesz przestrzegać ścisłych procedur. Nie możesz również dobrze wykonywać zadania, które wymagają dbałości o szczegóły i ostrożności.

Porada

Naucz się analizować, wyciągać wnioski i głębiej myśleć o sprawach. Naucz się wytrwać w kończeniu pracy. Będziesz zaskoczony/a, co tam znajdziesz. Musisz zacząć uczyć się, jak oceniać ryzyko w ważnych sprawach, które mogą mieć wpływ na cały zespół i planować, jak radzić sobie z ewentualnymi problemami.

Odpowiednie typy MBTI

Zrób test MBTI teraz

ENFP, ENTP, ESFP, ESTP

Jesteś pełen/pełna energii i bardzo towarzyski/a, będziesz mieć ogromną przewagę w branżach związanych z usługami i doradztwem. Na przykład: konsultant ds. zarządzania, konsultant strategiczny i planista kariery. Ponadto, z dużą kreatywnością, odniesiesz sukces w dziedzinach związanych z internetem i sztuką, takich jak programista produktów technologicznych i projektant sztuki.

Interakcje społeczne

Podejście - „Uroczy narcyz”

Jesteś towarzyski/a i masz szeroki wachlarz zainteresowań. Zawsze jesteś tym/tą, który/a organizuje imprezy towarzyskie. Ludzie wokół Ciebie czują się zrelaksowani i szczęśliwi. Ponieważ jednak interesują Cię tylko nowe rzeczy, nie bierzesz na siebie odpowiedzialności. Dlatego niewiele osób chciałoby mieć z Tobą głębszą relację. Poza tym nie lubisz przebywać wśród ludzi, którzy nie są zbyt interesujący.

Porada

Nie bądź chciwy/a i nie uganiaj się za zbyt wieloma rzeczami na raz; może to w końcu doprowadzić do utraty wszystkiego. Bądź bardziej obiektywny/a w patrzeniu na rzeczywistość i nie przeceniaj swoich umiejętności. Doceń złożone obietnice i dotrzymuj ich. Znajomi, których poznałeś/aś podczas zabawy, niekoniecznie muszą być godni zaufania, więc bądź bardziej czujny/a i unikaj krzywdy.

Cytat znanej osoby Typu 7

Nigdy nie powinieneś brać więcej niż dajesz. - Eltona Johna

Pogląd Typu 7 na inne osobowości

 • Typ 1: Mają oko do szczegółów, którego ja nie mam. Jednak krytykują wszystko i nie wiedzą, jak cieszyć się życiem.
 • Typ 2: Są pełni pasji, troskliwi i cenią moje potrzeby. Jednak zawsze próbują mnie zmienić.
 • Typ 3: Są bardzo aktywni w kontaktach towarzyskich, ale są pracoholikami i dbają tylko o osiąganie wyników.
 • Typ 4: Ich aura i wrażliwość mnie pociągają, ale są zbyt negatywni i pesymistyczni.
 • Typ 5: Podziwiam ich mądrość, ale są nietowarzyscy i nie lubią być zbyt blisko z innymi.
 • Typ 6: Są godni zaufania i odpowiedzialni, ale za bardzo się martwią, zawsze krytykują i nazywają mnie dziecinnym/ą.
 • Typ 8: Dobrze, że nie boją się rzucić wyzwanie władzom, ale lubią wydawać mi rozkazy i oczekują, że podążę za nimi.
 • Typ 9: Są spokojni i szanują wolność, ale są niezdecydowani i nieproduktywni.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: stałbyś/abyś się irracjonalny i dobrze się bawił/a bez samokontroli.
 • Przeciętny stan: byłbyś/abyś niespokojny/a, pragnął/pragnęła podniecenia, ale poddawałbyś/abyś się w połowie drogi.
 • Stan idealny: byłbyś/abyś namiętny/a i bystry/a i aktywnie wpadałbyś/abyś na nowe pomysły.

Kierunek Dezintegracji - Typ 1

“Straszna powściągliwość”

Kiedy starasz się być jak inni, aby powstrzymać się i dążyć do perfekcji, zmuszasz się do robienia tego, co Cię nie interesuje. W ten sposób poczujesz się uwięziony/a i staniesz się jeszcze bardziej niespokojny/a. Staniesz się kimś, kto lubi narzekać i krytykować, tracąc swój optymistyczny charakter.

Kierunek Integracji - Typ 5

“Utrzymuj równowagę umysłu”

Kiedy zaczniesz zarządzać swoją ciekawością i odpowiednio dostrzegać dobre i złe strony świata, Twoja pasja pobudzi Twoją kreatywność. Poczujesz potęgę myśli i cuda świata.

Typ 8 - Prawy

Osobowość „Bohater sprawiedliwości”

Mocne strony: Jesteś urodzonym wojownikiem o silnej woli, który uwielbia podejmować wyzwania. Masz wielką ambicję, by odnieść sukces. Kiedy ustalisz swój cel, dasz z siebie wszystko, aby go zrealizować.

Słabości: Jesteś osobą egocentryczną, która boi się utraty mocy sprawowania kontroli. Odmawiasz przyznania się do swoich wad i słabości. Masz tendencję do osądzania według relacji i łatwo możesz stać się bardzo ekstremalny/a.

Możliwe pochodzenie „Silna zmiana losu”

W dzieciństwie prawdopodobnie byłeś/aś traktowany niesprawiedliwie i dlatego zawsze próbowałeś/aś podważyć autorytet. Zdałeś/aś sobie sprawę, że aby przejąć kontrolę nad własnym losem i chronić słabszych wokół ciebie, musisz stać się silny/a. Może się też zdarzyć, że dorośli zawsze krytykowali Cię za słaby wygląd, więc aby spełnić ich życzenie, musiałeś/aś stać się silny/a.

Romantyczny związek

Podejście - „Przejmuję kontrolę”

Na zewnątrz jesteś w centrum uwagi. Jednak w środku czujesz się samotny/a. Niewiele jest ludzi, którzy mogą naprawdę wejść do Twojego świata, dlatego też bardzo ciężko pracujesz, aby chronić tego, kogo najbardziej kochasz.

Jeśli jesteś singlem, jesteś bardzo defensywny/a. Nie wpuszczasz nikogo bez udowodnionego czasu.

Jeśli jesteś w związku, jesteś najsilniejszą ochroną swojego partnera. Kiedy poczujesz, że zaczynasz polegać na swoim partnerze, poczujesz się niepewnie i martwisz się, że zostaniesz zdradzony/a. Staniesz się jeszcze bardziej dominujący/a w kontrolowaniu swojego partnera. Konflikty mogą spowodować wielką kłótnię między Wami, a Twój partner zostanie zraniony przez Twoją wytrzymałość.

Porada

Twoim idealnym partnerem jest ktoś delikatny i wyrozumiały, który rozumie sposób, w jaki wyrażasz miłość. Ta osoba to także ktoś, kto wie, jak chronić Twoje słabości i ktoś, komu możesz najbardziej zaufać. Musisz nauczyć się przyznawać do swoich słabości i odpowiadać na miłość i wysiłek partnera. Kiedy pojawiają się konflikty, pamiętaj, aby zachować spokój i nie rób niczego, czego będziesz żałować.

Miejsce pracy

Podejście – „Urodzony lider”

W swoim miejscu pracy jesteś liderem i często jesteś osobą, która podejmuje decyzje. Wiesz, jak zachęcić i zbudować zespół. Wiesz, jak zarządzać i powoływać ludzi zgodnie z ich talentami. Wiesz również, jak poprowadzić swój zespół do lepszej przyszłości. Jednak jesteś bardzo bezpośredni/a i nie myślisz zbytnio o konsekwencjach. Twój nadmiernie dominujący styl może sprawić, że inni naprawdę nie będą chcieli za Tobą podążać.

Porada

Kiedy pojawiają się problemy, spróbuj najpierw się uspokoić i unikaj działania pod wpływem impulsu. Przed podjęciem decyzji posłuchaj najpierw, zwłaszcza przeciwnych opinii. Spróbuj spojrzeć na sprawy z różnych perspektyw i wymyśl lepsze rozwiązania i plany. Naucz się przyznawać i poprawiać błędy. Nie sprawi to, że będziesz mniej potężny/a; z drugiej strony ludzie będą Ci bardziej ufać i będą myśleć, że jesteś mądrym i niezawodnym liderem.

Odpowiednie typy MBTI

Wykonaj test MBTI teraz

ESTP, ENTP, ESTJ, ENTJ

Jako ktoś, kto lubi władzę, prawdopodobnie wszedłbyś/weszłabyś do agencji rządowych i pracował/a jako urzędnik państwowy. Możesz również stać się osobą odpowiedzialną w określonym obszarze. Na przykład: kierownik działu, dyrektor projektu i starszy kierownik. Masz też ambicje i patrzysz na cały obraz. Dlatego prawdopodobnie zostaniesz doradcą strategicznym, założycielem firmy lub przedsiębiorcą.

Interakcje społeczne

Podejście – „Zdobądź serca wszystkich”

Z otwartym umysłem nigdy nie kryjesz uznania dla talentów innych ludzi. Zrobiłbyś/abyś wszystko, co w Twojej mocy, aby zamienić wrogów w przyjaciół. Jesteś hojny/a dla przyjaciół, spędzasz z nimi dużo czasu i zawsze pokazujesz swoje prawdziwe ja. Starasz się jednak wszystko kontrolować, co sprawia, że ​​ludzie wokół Ciebie są bardzo niekomfortowi.

Porada

Staraj się kontrolować sposób wyrażania emocji. Nawet jeśli druga osoba nie jest przyjacielem, nie ma potrzeby postrzegania jej jako wroga. Uważaj, aby Twoje pragnienie kontrolowania innych nie przesłoniło Twojej pierwotnej intencji. Ludzie będą chcieli za Tobą podążać, jeśli będziesz wierny/a zasadom, które sam/a ustaliłeś/aś. Bądź racjonalny/a przy dokonywaniu osądu; działania, które są zbyt ekstremalne, nie są najmądrzejszym sposobem na wymierzenie sprawiedliwości.

Cytat znanej osoby Typu 8

Utrzymujemy się z tego, co dostajemy, ale żyjemy z tego, co dajemy. - Winston Churchill

Poglądy Typu 8 na inne osobowości

 • Typ 1: Są bardzo zorganizowani, ale nie wiedzą, jak myśleć i pracować nad rzeczami.
 • Typ 2: Uwielbiają pomagać innym i są gotowi do poświęceń, ale nie powinni iść na kompromis dla innych.
 • Typ 3: Są bardzo produktywni. Jednak nie są uczciwi w wypowiadaniu się, co stwarza fałszywy obraz.
 • Typ 4: Są zbuntowani. Nie mogę ich powstrzymać przed zranieniem się negatywnymi emocjami.
 • Typ 5: Są wielkimi myślicielami, ale kiepskimi wykonawcami. Ich chłód niepokoił mnie.
 • Typ 6: Są godnymi zaufania partnerami, ale boją się podejmowania ryzyka i są nadmiernie opiekuńczy.
 • Typ 7: Są energiczni i ciekawi, ale nie słuchają rozkazów i podważają mój autorytet.
 • Typ 9: Są zewnętrznie wyluzowani, ale bardzo uparci w środku. Są też bardzo pasywni.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: zaatakowałbyś/abyś wszystko i wszystkich wokół siebie, co czyni Cię destrukcyjnym/ą.
 • Stan przeciętny: nie bierzesz pod uwagę uczuć innych ludzi i działasz pod wpływem impulsu.
 • Stan idealny: miałbyś/miałabyś jasny kierunek, mógłbyś/mogłabyś patrzeć daleko w przyszłość i prowadzić ludzi do sukcesu.

Kierunek Dezintegracji - Typ 5

“Samotny stateg”

Kiedy próbujesz użyć spisków przeciwko innym, aby chronić swój autorytet, zaczynasz być zimny/a dla innych. Po opuszczeniu sieci społecznościowej i tłumu Twój umysł powoli zapadnie się w strach i samotność.

Kierunek Integracji - Typ 2

“Miej otwarty umysł”

Zamiast zmuszać ludzi do posłuszeństwa poprzez strachu, używaj swojego autorytetu, aby pomagać innym. Kiedy ustawisz korzyści ludzi jako swój cel, podbijesz ich serca. Twój umysł również będzie otwarty.

Typ 9 - Rozjemca

Osobowość “Przyjazny rozjemca”

Mocne strony: Jesteś dobrym słuchaczem, ponieważ masz wrodzoną zdolność wyczuwania czyichś uczuć. Jesteś również dobry/a w odkrywaniu wartości innych ludzi. Możesz nawet łączyć życzenia ludzi z własnym rozwojem. Realizujesz własne wartości, podążając za prośbami innych ludzi.

Słabości: Zrezygnowałbyś/abyś z własnych potrzeb, aby uniknąć konfliktów z innymi. Z biegiem czasu stajesz się niezdecydowany/a i brakuje Ci własnych opinii. W obliczu problemów nie możesz dokonać oceny. Bez wyraźnego stanowiska stracisz również poparcie innych.

Możliwe pochodzenie “Jeśli nie pójdę na kompromis, zostanę porzucony/a ”

Jako dziecko mogłeś/aś być w środku konfliktów, rozdarty/a między dwiema stronami. Być może po wyrażeniu opinii zostałeś/aś zignorowany/a i zdystansowany/a, więc założyłeś/aś, że jesteś bezużyteczny/a. Odizolowałeś/aś się i nauczyłeś/aś się używać spokojnego sposobu, aby usunąć skutki, jakie wywarły na Tobie konflikty. Powoli ukrywasz swoje wewnętrzne ja i tworzysz nawyk po prostu podążania za innymi ludźmi.

Romantyczny związek

Podejście - „Kocham Cię, a Ty jesteś wolny”

Jesteś rozważnym i przyzwoitym partnerem. Zawsze okazujesz swoją miłość swojemu partnerowi. Dajesz także całą wolność swojemu partnerowi.

Jeśli jesteś singlem, możesz bać się nawiązać związek z powodu swoich przeszłych doświadczeń. Boisz się, że po oddaniu wszystkiego, znowu zostaniesz zraniony/a.

Jeśli jesteś w związku, stawiasz swojego partnera/ swoją partnerkę w centrum swojego życia. Dajesz bez żalu i robisz wszystko, aby uniknąć konfliktu. Jeśli jednak Twój partner Cię nie zrozumie, Twoje dawanie będzie ciężarem. Poza tym jesteś tak przyzwyczajony/a do trzymania wszystkiego w sobie, nawet jeśli masz wątpliwości co do swojego związku, że milczałbyś/abyś i czekał/a, aż druga osoba z Tobą zerwie.

Porada

Idealnym partnerem byłby ktoś, kto Cię szanuje, kocha i chroni. Ta osoba to ktoś, kto zachęci Cię do wyrażenia swoich życzeń i próśb. Ta osoba jest również kimś, kto doceni Twoje dawanie i spróbuje odpowiedzieć. Jednak Twoje życie jest zbyt zwyczajne, aby Twój partner mógł stracić motywację. Byłoby pomocne, gdybyś spróbował/a przejąć inicjatywę, aby stworzyć trochę zabawy, sprawić, by rzeczy były interesujące i utrzymać żywy związek.

Miejsce pracy

Podejście - “Zwykły człowiek pragnący stabilnego życia”

Zadowolenie ze zwykłego życia niekoniecznie oznacza, że ​​nie masz talentów. Chodzi o to, że boisz się komplikacji zawodów. Nie chcesz burzyć pokoju. Coś, o czym warto wspomnieć, to to, że w wyniku Twojego pragnienia zachowania harmonii, jesteś dobry/a w integrowaniu poglądów i próśb wszystkich i wymyślaniu czegoś, z czego wszyscy są zadowoleni. Dlatego też, gdy w miejscu pracy dochodzi do konfliktów, możesz je dobrze rozwiązywać i pomagać ludziom we wspólnej pracy.

Porada

Staraj się wyrażać własne opinie, to czasami może oszczędzić Ci trochę kłopotów. Dokonuj logicznego osądu konfliktów, a nie próbuj tylko zawrzeć pokoju. Debata w miejscu pracy może potencjalnie zaoszczędzić trochę czasu w przyszłości. Zaplanuj swój harmonogram pracy, przestań zwlekać i bądź bardziej produktywny/a.

Odpowiadające typy MBTI

Zrób teraz test MBTI

INFP, INFJ, ISFP, ESFP

Masz doskonałe umiejętności koordynacji, co jest bardzo przydatne w obszarach związanych z usługami. Na przykład: gospodarz, arbiter i pracownik socjalny. Ponadto w firmie możesz wykorzystać swoje umiejętności, także jako sekretarka, rzecznik ds. relacji międzyludzkich lub rzecznik wizerunku firmy.

Interakcje społeczne

Podejście - „Człowiek na TAK”

Masz silne poczucie empatii; słuchasz ludzi i rozumiesz. To czyni cię bliskim przyjacielem dla wielu. Aby jednak uniknąć konfliktów, zawsze stawiasz potrzeby innych ludzi na pierwszym miejscu i zapominasz o własnych potrzebach. Powoduje to, że jesteś zagubiony i czujesz się pusty. Możesz także zaniedbywać swoich prawdziwych przyjaciół z powodu wszystkich interakcji społecznych, które masz.

Porada

Szanuj siebie, wtedy ludzie będą Cię szanować. Miej odwagę powiedzieć „nie” nierozsądnym prośbom; nie zmuszaj się do pomagania innym. Jest to sposób na powstrzymanie ludzi przed wykorzystywaniem Ciebie, ponieważ jesteś łatwy/a w prowadzeniu. Trudno wszystkich zadowolić, w rzeczywistości łatwiej jest trzymać się własnych opinii, aby uniknąć kolejnych konfliktów. W ten sposób będziesz bardziej zrelaksowany/a i szczęśliwy/a.

Cytat znanej osoby Typu 9

Najlepszym sposobem przewidzenia swojej przyszłości jest jej tworzenie. - Abraham Lincoln

Poglądy Typu 9 na inne osobowości

 • Typ 1: Robią to, co mówią i są bardzo zorganizowani, ale nie znoszą żadnych niedoskonałości.
 • Typ 2: Cenią moje prośby, ale poświęciliby mnie za prośby innych ludzi.
 • Typ 3: Pomagają mi w wyznaczaniu celów, ale zawsze są tak zdenerwowani, że czuję presję.
 • Typ 4: Wiedzą o pięknie i romansie, ale nie mogę przyzwyczaić się do swojego dramatu.
 • Typ 5: Są utalentowani, ale niezbyt dobrzy w egzekucjach, co czyni ich jeszcze bardziej nieproduktywnymi niż ja.
 • Typ 6: Potrafią przewidywać niebezpieczeństwa, ale podejrzewają wszystko i muszą ciągle na nowo udowadniać, że jest inaczej.
 • Typ 7: Są ciekawi i żądni przygód, ale bardzo źle radzą sobie z presją.
 • Typ 8: Są mocni, odważni i pełni energii. Są jednak zbyt uparci i zahartowani.

Sublimacja osobowości

 • Najgorszy stan: żyjesz w swoim nierealistycznym świecie, odłączony od świata rzeczywistego.
 • Stan przeciętny: nie radzisz sobie z rzeczywistością i masz tendencję do ucieczki w zamian za spokój.
 • Stan idealny: jesteś optymistą/tką i spokojem we wszystkich sytuacjach.

Kierunek Dezintegracji - Typ 6

“Od milczenia do zwątpienia”

Kiedy chcesz uniknąć konfliktu i zawsze dogadzać innym, niepokój powoduje, że wątpisz w siebie. Jeśli ktoś złamie Twój spokój, wszystkie tłumione emocje wybuchną i zranią cię.

Kierunek Integracji - Typ 3

“Pełny rozwój Twoich talentów”

Kiedy zdasz sobie sprawę, że współżycie z innymi nie może usunąć wszystkich konfliktów, przestajesz bać się wyrażania siebie i możesz żyć aktywnym i pozytywnym życiem. Spokojne serce doda Ci uroku, a ludzie pójdą za Tobą.

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki testu innych osób, śledź naszą stronę na facebooku: arealme Polski

Jeszcze raz