1/?

Test na Depresję

Czy Masz Depresję?

Większość ludzi czasami czuje się smutna lub przygnębiona. To normalna reakcja na stratę lub życiowe wyzwania. Ale kiedy depresja zawładnie Twoim życiem z umiarkowaną lub ciężką intensywnością, być może nadszedł czas, aby zacząć działać i szukać wsparcia!

Czujesz, że masz obniżony nastrój i utratę zainteresowania zajęciami? Czy Twoja depresja powoduje, że przestajesz prowadzić normalne życie i czy wszystko wydaje się trudniejsze do zrobienia? Wykonaj ten test, aby dowiedzieć się, czy masz depresję!

Przyjazne przypomnienie: ten test nie jest przeznaczony do celów medycznych. W razie potrzeby udaj się do kliniki po profesjonalną poradę.

Czy muszę wykonać ten test na depresję?

Zaprojektowaliśmy 30 pytań, które pomogą Ci ustalić, czy możesz mieć depresję. Pytania dotyczą doświadczeń życiowych i zmagań psychicznych wśród osób z depresją. Przeczytaj uważnie każde pytanie i wskaż, czy i jak często miałeś/aś do czynienia z tymi samymi lub podobnymi wyzwaniami w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Ten test jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych i rozrywkowych. Zaburzenia zdrowia psychicznego mogą być zdiagnozowane wyłącznie przez licencjonowanego dostawcę zdrowia psychicznego lub lekarza. Test nie został stworzony przez żadną oficjalną instytucję medyczną i nie jest używany jako kliniczne narzędzie diagnostyczne depresji. Uważamy jednak, że ocena może być wartościowym pierwszym krokiem w kierunku leczenia. Jeśli chcesz zasięgnąć porady licencjonowanego specjalisty zdrowia psychicznego, skontaktuj się z lokalnymi przychodniami lub lekarzem rodzinnym.

Co powiedzą mi wyniki testu na depresję?

Ocenimy Twój poziom depresji i przedstawimy odpowiednie sugestie, które pomogą Ci dalej. Dzięki temu testowi zrozumiesz więcej o potencjalnych objawach i wahaniach nastroju, jeśli doświadczasz pewnego poziomu depresji. Depresja może sprawić, że poczujesz się samotny, mimo że masz dużo towarzystwa. Poważne zaburzenie depresyjne (MDD), termin kliniczny oznaczający depresję, jest jednym z najczęstszych schorzeń psychicznych, dotykającym około 350 milionów ludzi we wszystkich grupach wiekowych. Powinieneś wiedzieć, że depresja to nie to samo, co smutek. Depresja to sposób myślenia, który jest bardziej stały niż uczucie przygnębienia lub brak motywacji od czasu do czasu. I ma fundamentalne, biologiczne podstawy. Z lub bez, możesz wziąć ten test jako znaczący krok w kierunku zmartwienia i zwątpienia, zanim zdecydujesz się spróbować jakiejkolwiek innej oceny klinicznej.

Osobowość
Twój wynik samooceny depresji:
Obliczanie...

Jeszcze raz
Twoje objawy sugerują, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Jeśli masz myśli samobójcze, zdecydowanie zalecamy porozmawianie z kimś, kto może być w stanie Ci pomóc. Skontaktuj się z przyjaciółmi i rodziną. LUB jeśli myślisz, że Cię zrozumie, po prostu porozmawiaj ze swoim lekarzem. On/ona może pomóc Ci w zbadaniu Twoich możliwości, lepszym zrozumieniu Twoich problemów lub po prostu wysłuchaniu.
Jest bardzo prawdopodobne, że masz objawy depresji. Zdecydowanie powinieneś/powinnaś udać się do specjalisty zdrowia psychicznego w celu dalszej oceny i leczenia. Profesjonalne badanie lekarskie od lekarza pierwszego kontaktu może pomóc w ustaleniu, przez co przeszedłeś/przeszłaś.
Twoje wyniki wskazują, że możesz doświadczać objawów umiarkowanej depresji. Z Twoich odpowiedzi wynika, że ​​życie z tymi objawami może powodować trudności w radzeniu sobie z relacjami, a nawet zadaniami codziennego życia.
Twoje wyniki wskazują, że nie masz żadnych lub masz bardzo niewiele objawów depresji. Niski nastrój lub uczucie poddenerwowania to wspólne doświadczenia dla nas wszystkich. Pomocne może być skontaktowanie się z zaufanymi przyjaciółmi i rodziną. Jednak nadal sugerujemy, abyś zwracał wystarczającą uwagę na swoje zdrowie psychiczne. Nie wahaj się poprosić o pomoc profesjonalisty, gdy czujesz, że fala humorów jest przytłaczająca.
Sezonowe zaburzenie afektywne (SAD) to rodzaj depresji, który jest związany ze zmianami pór roku — SAD zaczyna się i kończy mniej więcej o tych samych porach każdego roku. Jeśli jesteś jak większość osób z SAD, Twoje objawy zaczynają się jesienią i trwają w miesiącach zimowych, wysysając energię i sprawiając, że czujesz się nastrojony/a. Nie odrzucaj tego corocznego nastroju jako po prostu przypadku „zimowego bluesa” lub sezonowego funku, z którym musisz sobie poradzić sam. Leczenie może pomóc w zapobieganiu powikłaniom, zwłaszcza jeśli SAD zostanie zdiagnozowany i leczony, zanim objawy ulegną pogorszeniu.
Kiedy przechodzisz przez trudny okres, normalne jest, że przez chwilę czujesz się przygnębiony/a, emocje takie jak smutek i żal pomagają uczynić nas ludźmi. Przez cokolwiek przechodzisz, wszystko będzie dobrze. Wierzę, że skończysz z tym, jak wiele razy wcześniej.
Samobójczy
Stan ciężki
Umiarkowany
Łagodny
Sezonowy
Tylko fala nastroju