מבחן 16 סוגי האישיות (מבחן אופי)

מבחן אופי

מבחן זה מבוסס על תיאוריית סוגי האישיות לפי קארל יונג ואיזבל בריגס מיירס. מטרת המבחן היא לגלות את נטיותיכם הטבעיות. בבקשה הימנעו מלחשוב על המצב, על חבריכם, על משפחתיכם, עמיתיכם לעבודה וכו' כשאתם עונים על השאלות. אף אפשרות היא לא טובה או גרועה, לכל סוג אישיות יש + ויש -.

עליכם לענות על כל השאלות. יתכן ששתי אפשרויות יכולות להתאים לכם, אך עליכם לבחור בזו שלדעתכם מייצגת אתכם בצורה הטובה ביותר.

אישיות ועצמימדדים אנושייםאישיות

כדי לראות כיצד אנשים אחרים עברו במבחן זה, עקוב אחרינו בעמוד הפייסבוק שלנו.

נסו שנית

INTP

הוגים - מנתחים בעיות לעומק באמצעות אינטיליגנציה.
אתם תמיד מנסים למצוא הסבר הגיוני לתופעות שמעניינות אתכם. אתם מעדיפים דיונים מופשטים ותיאורטיים. יש לכם עניין רב יותר בהכרה מאשר בתקשורת עם אנשים. אתם רגועים, שולטים על עצמכם, גמישים וסובלניים. יש לכם יכולת בלתי שגרתית לבצע מחקרי עומק. אתם די סקפטיים, מכיוון שאתם תמיד מנתחים את הבעיות שאתם נתקלים בהן. לפעמים אתם טיפה חמורים עם אנשים אחרים, או אפילו חסרי רחמים.
מפורסמים עם INTP: אלברט איינשטיין, פיזיקאי.

ENTP

נביאים - הופכים את הרעיונות שלכם למושא התשוקה של אחרים.
אתם זריזים, חכמים, עומדים על המשמר, ישירים וטובים בהנעת אחרים לפעולה. אתם יכולים לשנע את כל המשאבים כדי לפתור בעיות מאתגרות. אתם יודעים לאתר אפשרויות מופשטות ולנתח אותן באמצעות חשיבה אסטרטגית. יש לכם יכולת מרשימה לקרוא אנשים אחרים. אתם לא מסופקים מהחיים היומיומיים. אתם לרוב לא חוזרים על אותם הדברים, ועוברים באופן תדיר מתחום עניין אחד לאחר.
אישיות מוכרת עם ENTP: סוקרטס, פילוסוף.

ENTJ

מפעילים - הכל תחת שליטה.
אתם ישרים, החלטיים, ויש לכם מנהיגות מולדת. אתם יכולים לזהות במהירות שיטות עבודה לא הגיוניות או בלתי יעילות. אתם חושבים על דרכים חדשות או מפתחים דרכים ישנות בצורה מקורית כדי לפתור בעיות ארגוניות. אתם אוהבים לתכנן לטווח הארוך ובאמת מצליחים לעמוד ביעדיכם. אתם משכילים ויש לכם טווח ראייה נרחב. אתם גם נהנים להציג את מחשבותיכם לאנשים אחרים.
אישיות מוכרת עם ENTJ: נפוליאון בונפארט, קיסר צרפת.

INTJ

מומחים - מיוחדים ושואפים לשלמות.
יש לכם מחשבות יצירתיות רבות. אתם תמיד מנסים להפוך את הרעיונות שלכם למציאות ופועלים ללא לאות כדי להגשים את היעדים שהצבתם לעצמכם. אתם יכולים להבין את המודל המרומז של המציאות החיצונית ואתם חושבים לטווח הארוך. ברגע שאתם מתחייבים, אתם מתכננים איך להשיג את המטרה אליה התחייבתם. אתם עצמאיים ביותר וסקפטיים. תמיד יש לכם סטנדרטים גבוהים, גם כלפי אחרים וגם כלפי עצמכם.
אישיות מוכרת עם INTJ: סיר אייזק ניוטון, פיזיקאי.

ENFJ

נותנים - ממצים את הפוטנציאל של כולם.
אתם מלאי תשוקה, אחראיים, דואגים ובעלי לב טוב. אתם יכולים להבחין בחדות ברגשותיהם, צרכיהם ומניעיהם של האנשים סביבכם. אתם יכולים לזהות את הפוטנציאל באנשים ולעיתים קרובות רוצים לעזור להם לממש אותו. אתם תמיד מעודדים צמיחה אישית וחיזוק קבוצתי. אתם רגישים מאוד לשבחים וביקורות. אתם נוהגים בנאמנות כלפי כולם, ויש לכם כישורים חברתיים מעולים, ואתם משתפים פעולה עם אחרים היטב. אתם מנהיגים שקל להיסחף אחריהם ויכולים לעורר אחרים לפעולה בקלות.
אישיות מוכרת עם ENFJ: נמרטין לותר קינג ג'וניור, פעיל זכויות האזרח.

INFJ

מנטורים - מביאים את האור לחשכה.
אתם תמיד מנסים לחפש משמעות במחשבותיכם, בקשרים שלכם עם אנשים אחרים ובחייכם החומריים. אתם מנסים להבין את המניעים של אחרים ויש לכם תובנות חדות בנוגע לטבעם. אתם חסרי פשרות כשאתם עובדים ואתם נאמנים מאוד לערכים שלכם. אתם רוצים לספק שירות טוב יותר עבור כל האנשים. כאשר חותרים לעבר היעדים שלכם, אתם מצליחים להישאר אמיצים, החלטיים ומאורגנים.
אישיות מוכרת עם INFJ: אפלטון, פילוסוף.

ENFP

מציעי הצעות - הכל אפשרי.
אתם מלאי תשוקה ויש לכם דימיון פעיל. עבורכם, החיים מלאים באפשרויות. אתם יכולים למצוא הקשרים במהירות בין סוגי מידע ועניינים שונים, ומטפלים בבעיות בביטחון לפי התבניות שזיהיתם. אתם להוטים לזכות לאישור מאנשים אחרים ואתם נדיבים בשבחיכם ובתמיכתכם באנשים אחרים. אתם רגועים וגמישים. יש לכם כושר ביטוי נדיר ויכולת אלתור.
אישיות מוכרת עם ENFP: טום הנקס, שחקן אמריקאי.

INFP

פילוסופים - חיים בעולם המושלם שלכם.
אתם אידיאליסטים. אתם נאמנים הן לערכים שלכם והן לאנשים שחשובים לכם. אתם רוצים לחיות בעולם שיתאים לראייתכם הערכית בצורה מושלמת. אתם סקרנים מאוד לגבי העולם. אתם תמיד מצליחים למצוא עוד אפשרויות ולעבוד, וגם לגרום לאחרים לעבוד, כדי לגרום לרעיונות הללו להתגשם. אתם מנסים להבין אנשים אחרים ולעזור להם לממש את הפוטנציאל שלהם. כששום דבר לא מאיים על הערך העצמי שלכם, אתם גמישים מבחינה מחשבתית וטובים בלקבל אנשים אחרים.
אישיות מוכרת עם INFP: ג'יי קיי רולינג - מחברת סדרת ספרי <blockquote>הארי פוטר</blockquote>.

ESTP

אנשי פעולה - פותרים את הבעיות המקיפות אתכם בעזרת כוח המרץ.
אתם אנשים רגועים ומכילים. אתם נהנים לפתור בעיות פרקטיות ולפתרונות שאתם מוצאים יש השפעה מידית. אתם לא אוהבים תיאוריות וקונספטים מורכבים, ונהנים ללמוד דרך עיסוק. אתם מקווים שאין בעיה שלא תוכלו לפתור בכוח המרץ שלכם. אתם נהנים מכל רגע כשאתם ליד אנשים אחרים. אתם נוטים גם להנות מהתענוגות והנוחות של העולם החומרי.
אישיות מוכרת עם ESTP: ג'ורג' וו. בוש, נשיא ארצות הברית.

ISTP

בעלי מלאכה - צופים בשקט אך פועלים מהר.
אתם סובלניים וגמישים. לרוב אתם משקיפים מהצד בנחת, אך אם יש בעיה אתם תנסו למצוא לה פתרון מהר ככל שניתן. אתם תמיד מנסים להבין איך דברים יכולים להיות יעילים יותר ולפתור בעיות פרקטיות באמצעות שפע של מידע רלוונטי. אתם מעוניינים מאוד בסיבות ובתוצאות של דברים. אתם מארגנים עובדות באמצעות עקרונות לוגיים ואובייקטיביים. אתם מיחסים חשיבות גדולה ליעילות ותכונות טובות.
אישיות מוכרת עם ISTP: סטיב ג'ובס, מייסד חברת אפל.

ESFP

שחקנים - החיים הם הבמה שלכם.
אתם חברותיים ופתוחים. אתם אוהבים את חייכם ונהנים מהנוחות של העולם החומרי. אתם אוהבים ליצור דברים חדשים עם האנשים שמסביבכם. אתם מביאים את התפיסה החדה והגישה הפרקטית שלכם לעבודתכם, כך שהיא תהיה מלאה באושר. אתם נינוחים, ואתם נהנים כשדברים מתרחשים בצורה טבעית. אתם נוטים להתאקלם לסביבות חדשות ולאנשים חדשים בקלות ובמהירות. כשאתם משתפים פעולה עם אחרים, אתם יכולים ללמוד כישורים חדשים במהירות.
מפורסמים עם ESFP: לאונרדו דקפריו, שחקן

ISFP

אמנים - הציגו את עבודתכם הנגלית על מנת להעשיר את עולמכם הפנימי.
אתם שקטים, ידידותיים, רגישים ועדינים. אתם חיים ברגע ונהנים מכל מה שקורה סביבכם. אתם נהנים מהמרחב האישי שלכם ומעדיפים לעשות דברים בזמן ובקצב שלכם. אתם נאמנים לליבכם וגם לאנשים שחשובים לכם. אתם מתרחקים מעימותים וסתירות, ולא כופים את מחשבותיכם והערכים שלכם על אלו שסביבכם.
אישיות מוכרת עם ISFP: ליידי גאגא, מוזיקאית ומלחינה.

ESTJ

מנהלי משק - שומרים על כך שהדברים יזרמו בצורה חלקה ומסודרת.
אתם פרקטיים ומציאותיים, וכמו כן נוקשים והחלטיים. ברגע שקיבלתם החלטה, אתם תבצעו אותה מיד. אתם טובים בהאצלת סמכויות וארגון של משאבים וכוח אדם כדי לטפל בבעיות שעומדות מולכם. אתם מקווים להשיג את היעדים שלכם בדרך היעילה ביותר שניתנת. אתם יכולים להתמודד עם פרטי היומיום בצורה מוצלחת. יש לכם סטנדרטים ברורים והגיוניים ואתם מתעקשים לעמוד בהם בעצמכם. אולם, אתם מצפים שגם אחרים יתאימו את עצמם לסטנדרט שלכם. יש לכם יכולת להיצמד אל לוח הזמנים שלכם בלי סטיות.
אישיות מוכרת עם ESTJ: אמה ווטסון, שחקנית.

ISTJ

פקחים - פועלים על פי הכללים הקיימים בצורה קפדנית וזהירה.
אתם שקטים ורציניים. אתם נוטים להתגבר על מכשולים הודות לחשיבה המקיפה והזהירי שלכם, וכן אישיותכם הכנה. אתם ריאליסטיים, פרגמטיים וממוקדים. אתם מחליטים מה לעשות בצורה הגיונית, ואתם מתכננים להשיג את היעדים שלכם צעד אחרי צעד ללא הסחות דעת. אתם אוהבים לארגון דברים בצורה אופנתית. הן בעבודה, הן בבית והן בחייכם הפרטיים, תמיד יכבדו אותכם הודות ליציבות ולמסירות שלכם.
אישיות מוכרת עם ISTJ: ג'ורג' וושיגנטון, נשיאה הראשון של ארצות הברית.

ESFJ

מטפלים - עוזרים לאחרים במסירות כדי לדאוג להכל.
אתם טובי-לב, חסרי פשרות וטובים בשיתוף פעולה. אתם שואפים לאווירה הרמונית ומנסים לבנות אותה מסביבכם. אתם אוהבים לבצע משימות עם אחרים בצורה מדויקת ובזמן המתאים. אתם תמיד נאמנים ודואגים לאנשים אחרים. אתם יכולים להבחין בצרכיהם של אחרים במהלך חיי היומיום ואתם תמיד מנסים לעשות כמיטב יכולתכם כדי לרצות אותם. אתם מקווים שאנשים אחרים יוכלו להעריך את הקיום שלכם ואת כל מה שאתם עושים עבורם.
אישיות מוכרת עם ESFJ: אן התאווי, שחקנית.

ISFJ

שומרים - לטפל באנשים אחרים באחריות ובהתחשבות.
אתם שקטים, ידידותיים, אחראיים ורציניים. אתם יכולים להשיג את המשימות שמוקצות לכם בצורה עקבית ואמינה. אתם נטולי פשרות, זהירים ומדויקים כשאתם מתמודדים עם אתגרים. אתם נאמנים ומסורים מאוד. אתם מבחינים וזוכרים פרטים קטנים, ואף פעם לא שוכחים את האנשים שקרובים אליכם. אכפת לכם מרגשותיהם של אחרים מעומק לבבכם. בחייכם ובעבודתכם, אתם פועלים כדי להפוך את הסביבה לשלווה והרמונית.
אישיות מוכרת עם ISFJ: הנסיך צ'ארלס, בית המליכה של בריטניה, נשוי לקאמילה פרקר בולס, היה נשוי לדיאנה, בנה של אליזבת השנייה, אביהם של וויליאם ו-הארי.

שימו לב: מטרת המבחן היא לבחון את נטיותיכם המולדות. הדבר דומה לשאלה אם נולדתם עם יד ימנית או שמאלית חזקה, והאחוזים שתראו בתוצאה מייצגים את מידת הוודאות בכך שאתם מתאימים לסוג האופי. חלק מהנטיות הללו עשויות להיות ברורות, וחלקן לא. ברגע שנקבע סוג האישיות, האחוזים אינם בהכרח משמעותיים. כמובן, אף אחד איננו מופנם ב-80%, כמו שאף אחד איננו שמאלי רק ב-80%. אין תכונות טובות או רעות. הכרה עצמית לא נועדה כדי להדביק עליכם תווית, אלא כדי לפתח את היתרונות הייחודיים שלכם ולשלוט במגרעות שלכם.

מופנמות / מוחצנות
אתם מקבלים אנרגיה מהדבר שאותו אתם שואפים להשיג

הנטייה שלכם היא ,הפנמה כלומר אתם מודאגים מההשפעה שלכם על הסביבה החיצונית: אתם מרכזים את כוחותיכם הפסיכולוגיים ואת תשומת הלב שלכם בעולם החיצוני ובתקשורת עם אנשים על ידי פגישות, דיונים ושיחות.

הנטייה המנוגדת לכם היא ,החצנה כלומר אתם מודאגים מההשפעה שלכם על הסביבה החיצונית: אתם מרכזים את כוחותיכם הפסיכולוגיים ואת תשומת הלב שלכם בעולם החיצוני ובתקשורת עם אנשים על ידי פגישות, דיונים ושיחות.

חישה / אינטואיציה
הדבר שבו אתם מבחינים בחדות הגדולה ביותר הוא ברשמי החושים והניתוח שלהם.

הנטייה שלכם היא ,אינטואיציה כלומר אתם מחבבים עקרונות או תיאוריות מופשטות. אתם נהנים לעשות בתמונה הגדולה ונהנים מהנטייה להשתנות ולהתפתח. אתם אוהבים תחושת השראה, דמיון ויצירתיות. אתם אוהבים השלכות, דימויים, הקשרים רחבים, אפשרויות, הסקת מסקנות וניסיונות לצפות את הבאות.

הנטייה המנוגדת לכם היא ,חישה כלומר אתם מתרכזים במידע המפורט שאספתם באמצעות חושיכם: דברים שאתם רואים, שומעים, מריחים, טועמים וחשים. אתם נוטים למצוא דברים חבויים ולהבין תיאורים מפורטים. אתם אוהבים להשתמש ולפתח את היכולות שיש לכם.

מחשבה / רגישות
כיצד אתם מקבלים החלטות

הנטייה שלכם היא ,מחשבה כלומר אתם מראים תשומת לב להקשרים לוגיים בין דברים שונים. אתם אוהבים להעריך ולבצע החלטות באמצעות ניתוח אובייקטיבי. אתם רציונליים, אובייקטיביים והוגנים. אתם חושבים שעקרונות הם חשובים יותר מגמישות.

הנטייה המנוגדת לכם היא ,רגישות כלומר אתם מייחסים את החשיבות הגבוהה ביותר לרגשותיכם ולרגשותיהם של אחרים. ערכם של האנשים וההרמוניה שהם מביאים הם התכונות שלפיהן אתם מעריכים אנשים. קל לכם להזדהות, אתם אדיבים, ידידותיים ומתחשבים. אתם תמיד שואלים איך ההתנהגות שלכם תשפיע על האנשים שסביבכם.

שיפוט / אבחנה
כיצד אתם מארגנים ומעצבים את החיים.

הנטייה שלכם היא ,אבחנה כלומר אתם צריכים לאסוף הרבה מידע לפני שאתם ניגשים לקבלת החלטות. אתם מנסים להבין ולהתאים את עצמכם. אתם מתמקדים בתהליכים ומשנים את היעדים שלכם על פי המידע שאתם מקבלים. אתם תמיד מאפשרים לסיטואציות בלתי צפויות להיכנס לחיי היומיום שלכם. אתם מעדיפים סגנון חיים חופשי ומשוחרר, שעשוי להיות בלתי מסודר.

הנטייה המנוגדת לכם היא ,שיפוט כלומר אוהבים לבקר ולקבל החלטות. אתם נהנים מתכנון תוכניות ורוצים לנהל, לשלוט, ולהשתפר על מנת להשיג תוצאות. אתם ממוקדים בהשלמת משימות. בחייכם היומיומיים אתם נוטים להיות מאורגנים וקפדניים, ויש לכם כבוד ללוחות זמנים.