16 Kişilik Testi

Kişilik Tipi Testi

Bütün sorulara cevap vermelisiniz. Bazen 2 şıkkın da size yakın geldiği sorular olabilir ancak sizi en iyi uyan birini seçmelisiniz.

Bu testin amacı sizin mesleki açıdan eğiliminizi tespit etmektir (Cevaplarınızı ve sonucu sadece siz görebilirsiniz ve sistemimizde saklanmamaktadır.). Lütfen soruları içtenlikle cevaplayın her durumun eksileri ve artıları farklıdır.

Kişilik ve Benlik TestleriKariyerENFJENFPENTJENTPESFJESFPESTJESTPİnsan MetrikleriINFJINFPINTJINTPISFJISFPISTJISTPİşlerKişilikPsikolojik Test

Diğer insanların sonuçlarını takip etmek için lütfen arealme.com Türkçe.

Bir daha

INTP

Düşünür - Zekası sayesinde problemleri derinlemesine inceler.
İlgilendiğiniz şeyler için her zaman mantıklı bir açıklama bulmaya çalışırsınız. Her şeyi soyut ve teoriye indirgemeyi seversiniz. Sakin, töleranslı ve hoşgörülüsünüz. Araştırmayı çok seviyorsunuz ve doğuştan olağanüstü yeteneğiniz var. Oldukça şüpheci birisiniz, bu nedenle daima sorunları analiz edersiniz. Bazen insanlara karşı acımasız ve ön yargılı olabiliyorsunuz.
INTP Ünlü kişisi: Albert Einstein, Fizikçi

ENTP

Peygamber - Fikirleri cazip hale getirirsiniz
Çevik, akıllı, uyanık, açık sözlü ve başkalarını motive etmekte iyisiniz. Zorlu sorunları çözmek için tüm kaynakları kullanabilirsiniz. Soyut engel nasıl bulacağınızı ve stratejik düşünme yoluyla onları nasıl aşacağınızı bilirsiniz. İnsanları okuma gibi güçlü bir yeteneğe sahipsiniz. Normal bir hayattan çok da fazla memnun değilsiniz. Nadiren aynı şeyi tekrar tekrar yapıyorsunuz. Çok çabuk sıkıldığınız için her zaman bir uğraşa yeterince zaman harcamadan diğerine geçiyorsunuz
ENTP Ünlüsü: Socrates, Filozof

ENTJ

Yönetici - Her şey kontrol altında
Doğuştan liderlikle doğmuşsun, dürüst ve kararlısın. Mantıksız ve verimsiz olanı hızla fark edebilirsin. Organizasyonal sorunları çözmek için sürekli yeni bir sistem ekleyebilir ve geliştirebilirsin. Kendiniz için uzun vadeli bir plan yapmaktan ve bunu gerçekleştirmekten hoşlanıyorsun. Geniş bir ufuk çizginiz var, kendinizi geliştirmekten hoşlanıyorsun.
ENTJ Ünlüsü: Napoleon Bonaparte, İmparator.

INTJ

Uzman - Benzersiz ve kusursuzluk peşinde.
Birçok yaratıcı düşünceniz var. Fikirlerinizi daima yorulmadan kendi belirlediğiniz hedefinize ulaşmak için geliştirmeye çalışırsınız. Dış dünyanın çağrıştırıcı modelini anlayabilir ve uzun vadeli bir perspektifle düşünebilirsiniz. Bağımsız ve şüpheci bir düşünce yapınız var. Kendiniz veya sevdiklerinizin yüksek standartlarda olması için her şeyi yapmaya göze alırsınız.
INTJ Ünlüsü: Isaac Newton, Fizikçi

ENFJ

Verimlisin - Potansiyel keşfetme ve geliştirme konusunda çok iyisiniz.
Tutkulu, sorumlu, sevecen ve merhametlisiniz. Diğer insanların duygularını, ihtiyaçlarını ve hırslarını keskin bir şekilde algılayabilirsiniz. Başkalarının potansiyellerini algılayabilir ve potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için onlara yardım etmek istersiniz. Kişisel gelişimi ve takım içi sorumluluk almayı seversiniz. Övgü ve eleştiri konusunda biraz hassasınız. Diğer insanlara karşı nasıl davranacağınızı bilirsiniz ve bir grubu yönetirken patrondan çok lider gibi davranırsınız.
ENFJ Ünlü Kişisi: Martin Luther King, Jr., Sivil Haklar Aktivisti.

INFJ

Akıl Hocası - Geceye doğan ışıksın
Düşünceler ve ilişkiler arasında bir anlam ararsınız. Biraz materyal düşünceniz ağır basar. Başkalarının motivasyonlarını anlamaya ve insanlar üzerinde keskin yargılara sahip olmaya çalışıyorsunuz. Bir şeyi yaparken ve kendi değerlerinize sadık kalarak titizlikle hareket edersiniz. Vizyonunuz tüm insanlara örnek olacak yüksekliktedir. Vizyonunuz doğrultusunda cesur, kararlı ve organize olabilirsiniz.
INFJ Ünlüsü: Plato, Filozof

ENFP

Akıl İnsanı - Her şey mümkün.
Tutku ve hayalgücü dolusun. Senin için yaşantı olasılıklarla doludur. Yarattığınız şablonlara göre edindiğiniz bilgiler arasında bağlantı kurabilir ve sorunları kolayca çözebilirsiniz. Başkalarını övme ve destekleme konusunda oldukça cömertsiniz ancak zaman zaman yaptığınız işler hakkında diğer insanların onaylamalarına ihtiyaç duyuyorsunuz. Az insanda bahşedilen konuşma sanatına doğuştan hükmediyorsun.
ENFP Ünlü Kişisi: Tom Hanks, Amerikan Aktör

INFP

Filozof - Kendi ideal dünyasında yaşar.
İdealist. Değerlerinize ve sizin için önemli olan insanlara karşı sadıksınız. Umarım sizin güzelliğinize uyacak bir dünyada yaşarsınız. Dünyayı çok merak ediyorsunuz. İnsanları anlamaya çalışmalı ve onların potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardım etmelisiniz. Ön yargılı olmadığınız sürece başka insanları çözümlemede oldukça iyisiniz.
INFP Ünlüsü: J.K. Rowling - Harry Potter serisinin yazarı

ESTP

Aksiyon İnsanı - Çevrenizdeki problemleri çözmekte ustasınızdır.
Oldukça rahat ve üst düzey birisiniz. Pratik problemleri çözmeyi ve çözümlerin derhal yürürlüğe girmesini istersiniz. Teoriler ve konseptler sizi sıkar. İnsanlarla birlikteyken anın tadını çıkarmayı seversiniz. Aynı zamanda, maddi bir dünyaki zevk ve konforu istersiniz size biraz materyalist desek yalan olmaz. Teoriden çok uygulamayı seversiniz.
ESTP Ünlüsü: George W. Bush

ISTP

Zanaatkâr - Sakin bir şekilde gözlemleyip hızlıca uygularsınız.
Çokk sabırlı ve uysalsınız. Normalde sakin bir gözlemcisin, ancak bir sorun olduğunda çözümü olabildiğince çabuk bulmaya çalışırsın. Her zaman problemlerin daha verimli ve en iyi ihtimalle çözülmesi için bir yol ararsınız. Gerçekleri objektif, mantıklı ilkelerle organize edersiniz.
ISTP Ünlüsü: Steve Jobs, Apple telefon şirketinin kurucusu

ESFP

Aktör - Hayat senin sahnendir.
Dışa dönük, samimi ve açıksınız. Ailenizi ve arkadaşlarınızı çok önemser, materyalistik dünyaya da aynı ölçüde önem verirsiniz. Başkaları ile birlikte yeni şeyler yaratmaktan hoşlanıyorsunuz. İşlerinizi keyifle yapar onları basite indirgersiniz. Doğayı çok seversiniz yeni bir ortama ya da insanlara çabuk ısınırsınız. Diğer insanların düşüncelerini ya da hatalarını kendinize yol gösterici olarak kullanırsınız.
ESFP Ünlü kişisi: Leonardo DiCaprio, Aktör

ISFP

Sanatçı - Zengin bir iç dünya için yaptığınız işleri tekrar gözden geçirin.
Sessiz, samimi, hassas ve naziksin. Anı yaşıyorsunuz ve çevrenizdeki her şeyin tadını çıkarıyorsunuz. İşleri özel alanınıza sahip olarak ve kendi zaman çizelgeniz içinde yapmak istersiniz. Kendi kararlarına ve senin için önemli olan insanlara sadık kalırsın. Çatışma ve çelişkiyi çok sevmezsiniz. Düşüncelerinizi ve değerlerinizi başkalarına dayatmazsınız.
ISFP Ünlüsü: Lady Gaga, Şarkıcı, Söz yazarı

ESTJ

Steward - İşleri sakin ve pürüzsüzce halledersiniz
Çok pratik ve gerçekçisin. Ayrıca sağlam ve kararlısın. Bir karar verdikten sonra derhal harekete geçmeyi seversin. Tüm kaynakları kullanarak problemlere çözüm bulur ve onları ustaca çözersiniz. Hedeflerinize mümkün olan en etkili şekilde ulaşmak istersiniz. Günlük ayrıntıları iyi yönetebilirsiniz. Bazı kesin ve değişmez tabuların var, hedeflerine ulaşmak için bunları biraz zorlaman gerekli olabilir.
ESTJ Ünlü Kişisi: Emma Watson, Aktör

ISTJ

Denetçi - Mevcut kurallara özenleve titizlikle uygulayın.
Sessiz ve ciddisiniz. Düşünceli ve dikkatli düşünen ve dürüst kişiliğiniz sayesinde diğer insanlardan ayrılıyorsunuz. Gerçekçi ve pragmatiksiniz. Rasyonel olarak ne yapmanız gerektiğine karar verdikten sonra dikkatinizi dağıtmadan planınızı adım adım işletirsiniz. Gerek sosyal hayatınızda gerekse iş hayatınızda işlerin yolunda olması sizi çok rahatlatır. Ayrıca bu alanlarda sadakate ve geleneksel yaklaşımlara önem verirsiniz.
ISTJ Ünlü Kişisi: George Washington, Amerika Eski Başkanı

ESFJ

Anaç - Her şeyle ilgilenmek için tutkuyla başkalarına yardımcı olursunuz.
İşbirliğinde yetenekli, nazik, titiz ve iyi niyetlisiniz. Bir işi gayretle yaparken uyumlu bir atmosfer ararsınız. Verilen görevi doğru zamanında bitirmekten hoşlanıyorsunuz. Her zaman sadık ve vicdanlısın ve insanlar seni böyle biliyorlar. Diğer insanların günlük yaşantılarındaki her ihtiyacını görebilir ve onları tatmin etmek için elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Ancak insanların yaptıklarınızı takdir etmesini de beklersiniz.
ESFJ Ünlü Kişisi: Anne Hathaway, Aktör

ISFJ

Muhafız - Sevdiğiniz insanlara çok fazla özen ve önem verirsiniz.
Sessiz, dost canlısı, sorumluluk sahibi ve ciddi bir kişiliğiniz var. Üstünüze aldığınız sorumlulukları özenle ve titizlikle yerine getiriyorsunuz. Sizin için önemli olan tüm ayrıntıları ve kişileri farkedip hatırlarsınız. Sevdiğiniz diğer insanların duygularını önemsiyorsunuz. Hem sosyal hayatınızda hem de işyerinizde, çevreyi huzurlu ve uyumlu hale getirmeye çalışan bir kişiliğiniz var.
ISFJ Ünlü Kişisi: Prens Charles, İngiltere Prensi

Uyarı: Bu testin amacı doğuştan gelen eğilimleri bulmaktır. Sağ elinizin mi yoksa sol elinizin mi baskın olduğunu sormak kadar basittir. Her bireyin kendi karakter eğilimi vardır. Eğilimlerden bazıları açıktır, ancak insanda gizli eğilimler de bulunur. Karakter türünüz onaylandıktan sonra, yüzdeler o kadar da önemli değildir. İyi veya kötü karakter özelliği diye bir şey yoktur. Kendinizi bilmek, kendinizi üstün görmek için değil, avantajlarınızı geliştirmek ve dezavantajlarınızı avantaja çevirmek için iyidir..

İçe Dönük I ya da Dışa Dönük E -Yaşam enerjinizi merakınızın olduğu konudan alıyorsunuz.

Siz İçe Kapanık Eğilim gösteriyorsunuz Dış çevrenin değişiminin kendinizi nasıl etkilediğinden endişe duyuyorsunuz: psikolojik güçlerinizi ve dikkatinizi iç dünyanıza yoğunlaştırın ve iç deneyiminize, düşünce, düşünce ve duygularınıza odaklanın. Bağımsız düşünün ve bolca okuyun!

İnsanlardan biraz daha farklısınız Dışa Dönük Eğilim gösteriyorsunuz Dış çevrenize nasıl etki ettiğiniz konusunda endişe duyuyorsunuz: psikolojik güçlerinizi ve dikkatinizi dış dünyaya odaklayarak, diğer insanlarla iletişim kurmalı. Toplantı, tartışma ve sohbetlere katılmalısınız.

Duygusal S or Sezgisel N - Dış dünyayı gerçek manasıyla algıladığınızda ne fark edersiniz?

Siz Sezgisel Eğilim gösteriyorsunuz Soyut teoriler ve ilkeleri gibi olguların bütünlüğü, değişim ve gelişim eğilimi ile ilgilenilirsiniz. İlham, hayal gücü ve yaratıcılık konusunda bazen kendinizi güvensiz hissediyorsunuz ama ima, benzetmeler, bağlantılar, olasılık, çıkarım ve tahminlerden hoşlanırsınız.

İnsanlardan biraz daha farklısınız Duyarlı Eğilim gösteriyorsunuz Duyularınızla kazanılan ayrıntılı bilgilerden endişe duyuyorsunuz, yani gördüğünüz, duyduğunuz, kokladığınız, tattıdığınız ve dokunduğu şeylerden. Ayrıntıları ve açıklamaları herkesten daha fazla fark edersiniz. Hali hazırda sahip olduğunuz becerileri kullanmaktan ve geliştirmekten hoşlanırsınız.

Düşünce T ya da His F - Kararlarını nasıl aldığın

Siz Düşünme Eğilim gösteriyorsunuz İlişkileriniz arasındaki mantığa önem gösterin. Çok mantıklı, tarafsız ve adil birisiniz. İlkelerin, töleranslı olmaktan daha önemli olduğunu düşünüyorsunuz.

İnsanlardan biraz daha farklısınız Hissetme Eğilim gösteriyorsunuz Kendinize ve başkalarına duyduğunuz duygulara bağlısınız. Çok sempatik, nazik, dost canlısı ve saygılısınız. Davranışlarınızın başkalarının duygularını nasıl etkileyeceği sizi hep düşündürür.

Yargılayıcı J ya da Empati kurma P - Hayatı nasıl organize edersiniz ve tasarlarsınız?.

Siz Algılama Eğilim gösteriyorsunuz Bir karar vermeden önce daha fazla bilgi toplamak gerekir. Yani anlamaya ve uymaya çalışıyorsunuz. Bilgi değişikliklerine dayalı olarak, sürece odaklanır ve hedeflerinizi değiştirirsiniz. Günlük yaşamınızda öngörülemeyen koşullara her zaman anlayışla karşılıyorsunuz. Rahat bir yaşam tarzı seviyorsunuz, bu da biraz düzensiz olmanıza sebep oluyor.

İnsanlardan biraz daha farklısınız Yargılayıcı Eğilim gösteriyorsunuz Karar almayı seversiniz ancak bu bazen yargısız infazlar doğurabilir. Plan yapmaktan hoşlanıyorsunuz ve sonuçları yönetmek, kontrol etmek hoşunuza gidiyor. Bir görevi üstlendiğinizde yerine getirmeden rahat etmiyorsunuz. Günlük hayatınızda işlerin tıkırında olmasından ve plana uygun hareket etmekten hoşlanırsınız.