Pozitif Kişilik Testi

Sosyal Pozitif Kişilik Testi, Arealme ekibi tarafından hazırlanmış psikolojik bir testtir. Bu test; iş, çalışma ve sosyal yaşamdaki olumlu niteliklerinizi toplayıp analiz eder ve sonuçları, belirli karakter güçlerinizi anlamaya yardımcı olmak adına nispeten bağımsız altı kişilik karakteri aracılığıyla size sunar.

Hangi çekici karakter özelliklerine sahip olduğunuzu, olumlu özelliklerinizin size ne gibi avantajlar sağlayabileceğini bilmek ister misiniz? Dürüstlük, cesaret, sorumluluk, disiplin... Sadece asıl düşüncelerinize ve hayattaki deneyimlerinize göre cevap verin. Sosyal pozitif kişilik testi size sonucunuzu anında verecektir! Ne bekliyorsunuz, testi başlatın!

Pozitif Kişilik Testi nedir?

Pozitif Kişilik Testi, pozitif kişilik özelliklerinizi keşfetmenize yardımcı olacak 42 sorudan oluşmaktadır. Aşağıda söz konusu özelliklerin bir listesi bulunuyor. Cevaplarınızdan yola çıkarak pozitif kişiliğinizi size sunacağız.

Pozitif Kişilik Testini başkalarını değerlendirmek için kullanabilir miyim?

Elbette, her soruyu sınava girecek kişinin davranış şekline göre yanıtlayabilirsiniz. Bir soruya vereceğiniz yanıt belirsizse şahsi bir tahminde bulunmanız gerekebilir. Kendinizi ne kadar çok tahmin yapmak zorunda bulursanız sonucun doğruluk ve güvenilirlik oranı o kadar azalacaktır. Ayrıca, taklit ettiğiniz ilgili davranış şekli yalnızca bu kişi hakkında bildiklerinizden ibarettir. Bu nedenle sonuç yalnızca belirli bir yere kadar doğru olabilir.

Başkaları hakkındaki düşüncelerinizi somut bir şekilde görmeniz için ilginç bir yol olabilir. Hatta onlar da sizin için aynısını yapmak isteyebilir. Sonuçlarınızı birbirinizle paylaşabilir, her birinizin ne kadar iyi puan aldığını görebilirsiniz. Elbette, testi kendiniz yapmadığınız sürece bir başkası tarafından sizin adınıza verilmiş cevaplar her zaman doğru olmayacaktır. Ancak arkadaşlarınızla veya ailenizle yapmak eğlenceli bir aktivite olabilir. Birbirinizi ne kadar iyi tanıdığınızı görüp testi eğlenceli bir oyun haline getirmeye ne dersin!

Her Pozitif Kişiliğin Detaylı Açıklaması

Integrity

"Erdemli ve dürüst bir adam cesur ve atılgandır ." Dürüstlük ve erdem aynı yolun yolcusudur. Dürüstseniz, güvenilir ve nazik bir ruhunuz var demektir. Bunun yanı sıra ince davranışlarınız insanları size çekmektedir. Açık sözlülüğünüz ise herkesin size saygı duymasını sağlar. Dürüst birisi olarak saklayacak hiçbir şeyiniz yok. Ağırbaşlı, kendinden emin ve kararlısınız. Açık sözlülüğünüz hakkınızı savunmakta size yardımcı oluyor. Kendinize ve başkalarına huzur getirirsiniz. Verdiğiniz sözleri tutar, başkalarına yardım edersiniz. Umut dolu, güçlü ruhunuz bir de dürüstlüğünüzle birleşince sizi eşsiz birisi kılıyor.

İyimserlik

Her gün geleceğe dair eşsiz bir umutla uyanıyorsunuz. Evrenin size sunacaklarına güveniyor, ona karşı inancınızı koruyorsunuz. Olaylara çok açık görüşlü bir şekilde bakmanız hayata bakış açınızı beslemekte. Başarısız olsanız dahi bunun bir tür ders olduğunu biliyorsunuz. İyimser iç sesiniz size karanlıktaki bir ışık gibi yardım ediyor. Her şeyin yoluna gireceğini biliyor, olayları akışına bırakmayı tercih ediyorsunuz. Bardağın dolu tarafını sizin gibi göremeyenler ise her ne kadar kıskanç tavırlar sergilese de siz başarılı olma yolunda adım adım ilerliyorsunuz.

Sevgi

Sevgi ve şefkat kalbinizi ele geçirmiş. Bunların yanı sıra gözle görülebilir bir liderlik vasfına sahipsiniz. Nefret yerine sevgiyi, üzüntü yerine mutluluğu, negatiflik yerine pozitifliği seçebilirsiniz. Her şeyde bir iyilik görmeniz sizin yaşam sevincinizi besliyor. Çok ve içtenlikle seviyorsunuz. Mutluluğa ve şefkate karşı derin bir zaafınız var. Bunların üzüntü ve kötülüğü yendiğini biliyorsunuz. Asla kalpsiz olamazsınız. İnsanları oldukları gibi seviyorsunuz, ki bu size geri dönüyor. Gerçek sevgiyi yaymakla kalmayıp aynı zamanda daha fazlasını üzerinize çekiyorsunuz.

Sorumluluk

Ne zaman harekete geçseniz eylemlerinizin sorumluluğunu alıyorsunuz. Söylediklerinizle değil, yaptıklarınızla anılıyorsunuz. Kendinizi görevlerinize adamakta üzerinize yok. Dikkatli ve eleştirelsiniz. Kendi kendinizin efendisi olsanız da bu bilgiden ve yeteneklerinizden kendiniz sorumlusunuz. İçgüdülerinize güvenir, başkaları olası sonuçlarını hesap ederken siz harekete geçersiniz. Neyin risk almaya değer olduğunu gayet iyi biliyorsunuz. Daha önce de risk aldınız. Karşılığını alsanız da almasanız da sorumluluğunu üstlenip hayatınıza devam etmeyi bildiniz.

Cesaret

Cesur bir ruha sahipsin. Öyle ki, cesaret içinizde filizlenen bir tohum gibi durmadan büyüyor. Yaşadığınız zorluklar cesaret ateşinizi durmadan harlıyor. Gerektiğinde korkusuzca kendinizi savunabilmeniz takdire şayan bir özellik. Cesareti, hedeflerinize ulaşmak için âdeta bir yakıt gibi kullanıyorsunuz. Zorlukları korkusuzca üstlenmeniz ise size başarı kapısını sonuna kadar açıyor. Cesur, gözü pek ve korkusuz birisi olarak bu hayatta yapamayacağınız şey yok.

Öz Disiplin

Durmadan çabalamanız sizi hedeflerinize ulaştırabilecek yegâne özelliğiniz. Bazen pes edecek gibi olsanız da kararlı, öz disiplinli bir birey olarak başarıya çok yakınsınız. Öyle ki, hedefinize ulaşana kadar mücadeleden ödün vermiyorsunuz. Başarı yolunda zorluklar sizi sınıyor gibi olsa da ne yapmanız gerektiğini gayet iyi biliyorsunuz. Kaderinizi şekillendirebileceğinizin farkında olarak kendinize gerçekten inanıyorsunuz. Kararlılığınız ve atılganlığınız hedeflerinize ulaşmanın sizin için ne kadar kolay olduğunu gösteriyor.

Kişilik ve Benlik TestleriKariyerKişilik
Pozitif Kişilik Testi'nden toplam aldığınız puan: [%TOTAL%]. Her bir kategori puanınız ise şöyledir:

Diğer insanların sonuçlarını takip etmek için lütfen arealme.com Türkçe.

Bir daha