Hazzı Ne Kadar Erteleyebilirsin? Testi

Hazzı erteleme kavramı, bir kişinin ileride daha büyük başarılara ulaşmak adına şu anda yapmanın cazip geleceği şeylerden ne kadar kaçınabileceğini ifade etmektedir. Herkesin bu sürece yaklaşımı aynı değildir. Örnek vermek gerekirse, bazı kişiler hafta içerisinde üç tam kek yemek yerine gün içerisinde küçük dilimlerle yetinmeyi tercih eder. Psikologlar, daha büyük bir amaç uğruna kısa vadeli hazları erteleyebilen kişilerin güçlü bir karaktere sahip olduğunu düşünmektedir!

Hazzı ertelemenin sadece anlık arzuları bastırmak yerine zorlukların üstesinden gelme ve uzun vadeli hedeflere ulaşma becerisi olduğunu belirtmekte fayda var. Peki kendinizin hazzı ne kadar erteleyebileceğini hiç merak ettiniz mi? Hazzı erteleme testimizi çözerek bunu öğrenebilirsiniz!

Kişilik ve Benlik TestleriYetenek TestleriGecikmiş TatminKişilikPsikolojik Test
Hayat görüşüm:
Değerlendiriliyor...

Bir daha
Hayat görüşüm: Hiçbir şey kararlılığımı sarsamaz. Bu yüzden her şey kontrolüm altında! Hayatıma bizzat kendim şekil veririm!
Hayat görüşüm: Bir şeyi kafaya koyarsam onu illaki yaparım! Planlarımdan asla vazgeçmem!
Hayat görüşüm: Bir hedef belirleyip bunu mümkün olduğunca hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştiririm! Kolay kolay pes etmem!
Hayat görüşüm: Her ne kadar kendime hedefler koyup istikrarlı bir şekilde ilerlemeyi sevsem de bazen başarısız oluyorum.
Hayat görüşüm: Hayat her şeyi tahmin etmek için oldukça karmaşık olduğundan akışına bırakır, anın tadını çıkarırım!
Hayat görüşüm: Sadece anı yaşayıp ne kafamı yorar ne de hayatı fazla ciddiye alırım!
Çelik gibi İradeye Sahip
Katı İradeye Sahip
Hedef Odaklı
Disiplinli
Anın tadını çıkarır
Anı yaşar