Rorschach Testi

Rorschach Mürekkep Testi

Rorschach testi, deneklerin algılarını mürekkep lekelerini kullanarak analiz eden psikolojik bir testtir. Bazı psikologlar, bir kişinin kişilik özellikleri ve duygusal işleyişini incelemek için bu testi kullanır. Özellikle hastalar kendi düşünme süreçlerini açıkça anlatmak için isteksiz olduğu durumlarda altta yatan düşünce bozukluğu tespit etmek için kullanılır.

Arealme ekibi tarafından tasarlanan kartlarla verdiğiniz yanıtlara göre kişiliğinizin dört boyutunu analiz edeceğiz. Bu test sayesinde mevcut zihniyetinizi ve düşünce tarzınızı daha iyi anlayabilecek ve kendinize en çok benzeyen ünlüyü bulabileceksiniz. Hadi şimdi çözme sırası!

Test Yönergesi

Aşağıdaki bilgilendirmeyi lütfen testi çözdükten sonra okuyun:

Sonucunun bulunduğu yer beyninin işleyişini açıklar:

Sağ Üst Köşe: Güçlü duygularla uyumlu, zeki ve iyimsersin. Ruhunda bütünlük gerektiren sağlam yaşam hedeflerin ve ilkelerin var. Yeni beceriler öğrenmeye açıksın ve oldukça da yenilikçisin. Şu anki ruh halin ise nispeten rahat ve soğuk. Anca gelecekteki yaşamın için büyük beklentilerin var işte bu yüzden isteklerin için savaşmaya hazırsın.
Sol Üst Köşe: Doğan gereği arkadaş canlısı ve iyimsersin, çekici ve ikna edicisin. Sadece başkalarıyla ilgili ayrıntıları hatırlarken değil, aynı zamanda duygularına da saygı gösterme konusunda da çok dikkatlisin. Şu anki ruh halin de sağlıklı ve olumlu. Bununla birlikte "deneme ve uygulama" yaklaşımı sana hayatın üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilir.
Sol Alt Köşe:Gerçekçisin ve araştırma sevgin var. Sadıksın ve bağlılığa değer veriyorsun. Görevlerini ve yükümlülüklerini acımasızca yerine getirme eğilimindesin. Şu anda yüksek düzeyde zihinsel stres altındasın. Hayal kırıklığı veya endişe ile karşı karşıya kaldığında, buna katlanmaya ve kendi başınıza yutmaya alışkınsın. Bu aynı zamanda çocukluğunuzdan beri sahip olduğun dirençli karakterden de kaynaklanmaktadır. Başkalarını rahatsız etmeye her zaman isteksizsin.
Sağ Alt Köşe: Olasılığa ve özgünlüğe değer veriyorsun. Daima geleceğe bakar ve uzun vadeli planlar yapmayı hedeflersin. Bir şeyler yapmanın yeni yollarını keşfetme, düşünceleriniz ve eylemlerin için yeni yollar bulma konusunda bir hünerin var. Bununla birlikte, şu an için çok fazla zihinsel stres altındasın: Olayların olası en kötü tarafına derinlemesine girme eğilimindesin. Ayrıca, şu anda her seferinde bir şeye odaklanacak ısrardan yoksunsun.
Orta Sol: Gerçeklere, ilişkilere ve sonuçlara odaklısın. Kanıta dayalı ve somut olana inanırsın. Sorumlu ve gerçekçisin. Hem işte hem ailede güvenilirsin.
Orta Sağ: Hayatında özenli ve düşüncelisin. Nazik ve hassas bir yapıya sahipsin. Sorunları çözmek için başkalarına yardım etmeye her zaman isteklisin. Başkalarının sözlerinin gizli anlamlarını anlayabilir ve kolayca aldanmazsın. Bu arada, başkaları tarafından anlaşılması zor olan derin bir fikrin var. Çevrendeki insanların gözünde gizemli görünüyorsun.
Orta Üst: Şu anda kararlı, pozitif ve kendine güveniyorsun. Kendinle ve bilinmeyenle yüzleşmeye cesaret ediyorsun. Hayal kırıklıklarına ve acılara dayanabilir, kırılmaları dalgaların arasında ilerlemek için güce dönüştürebilirsin.
Orta Alt:Şu anda, dış baskıların ve kendinden şüphe duymanın başkalarına ve kendine karşı bir güven krizi yaşamana neden olduğu sağlıksız bir ruh halindesin. Kendini inkar etme durumuna düştün. Bu aynı zamanda bir kalabalığın içinde biraz içine kapanık ve yersiz görünmene neden oluyor.
Orta: Denge ve istikrar durumundasın. Bu, koordinatların sıfır noktası ve birçok duygunun "buluşma noktası"dır. Bu anda, gerçeklik ve idealleri, duygu ve sezgiyi dengeleyebilirsin. Ancak aynı zamanda olumsuz duygularına da daha fazla dikkat etmelisin.
Kişilik ve Benlik TestleriRuh Sağlığı TestleriKişilik
Mürekkep Testi sonucun:

Diğer insanların sonuçlarını takip etmek için lütfen arealme.com Türkçe.

Bir daha