Тест Еннеаграма особистості

Еннеаграма — психологічна концепція, що описує особистість людини як низку взаємопов'язаних типів особистості. Цей психологічний метод нещодавно став популярний і тепер застосовується у багатьох сферах бізнесу та духовного зростання. Пройдіть цей тест та визначте свій тип особистості. Його широко використовують у компаніях зі списку Fortune 500 - найбільших корпораціях США.

Цей тест допоможе вам краще пізнати себе через особистісний розвиток, кар'єрний шлях, шлюб та взаємини з соціумом. Це дозволить вам підвищити свою цінність, розвиваючs домінантні риси особистості та розкриваючи потенціал.

Що означає Напрямок руйнації / Напрямок інтеграції в еннеаграмі?

Напрямок руйнації: який тип особистості нагадує ваша поведінка, коли ви перебуваєте під тиском або чимось переймаєтеся.

Напрямок інтеграції: який тип особистості нагадує ваша поведінка, коли ви на шляху зростання та зцілення.

Чи цей тест еннаграмми платний?

Цей тест на 100% бесплатний. Ви НЕ мусите ніпідписуватися, ніпід'єднувати якісь аккаунти, ні надавати адресу електронної пошти.

3 найпоширеніші типи за країнами

КраїнаTop 1Top 2Top 3
Сполучені Штати958
Велика Британія951
Австралія956
Канада954
Індонезія194
Бразилія598
Тайланд984
Іспанія159
Південна Корея195
Франція951

3 найпоширеніші типи за гендерною приналежністю

СтатьTop 1Top 2Top 3
Чоловіки958
Жінки954
Трансгендери(Ж>Ч) *952
Трансгендери(Ч>Ж) *954

* Менше 100 опитуваних

Дані зібрано Google Analytics в режимі анонімності.

Востаннє оновлено 30 січня 2022 р.

Особистість та СамопізнанняЕннеаграмаЛюдські метрикиОсобистістьПсихологічний тест
123456789

Тип 1 - Ідеаліст

Особистість “Боронити перфекціонізм”

Сильні сторони: Ви непохитно відстоюєте свої принципи та прагнете досконалості. Завдяки цим властивостям ви виділяєтесь у натовпі. Ви вмієте дбати про себе, вам ніколи не бракує мотивованості. Саме тому ви є лідером у будь-якій групі.

Слабкості: Ви надто придушуєте інстинкти й емоційні потреби і в душі весь час боретеся з тим, що вважаєте нерозумним. Тривала напруга та роздратування віддаляють вас від власних ідеалів.

Ймовірні причини “Вони вимагають від мене досконалості”

Певно, ваші батьки були дуже жорстокі. Ви були суворі до себе, прагнучи їхнього схвалення або уникаючи покарання. Ви звинувачували себе та лютували, коли не справджувати батьківських очікувань.

Романтичні стосунки

Підхід - “Кохання це випробування”

У романтичних стосунках ви дотримуєтеся високих стандартів, цінуєте самодисципліну та прагнете підлаштувати себе та свою другу половинку під власне уявлення про ідеальну пару.

Коли ви самотні й уникаєте стосунків, то ймовірно тому, що вважаєте, ніби люди не схочуть приймати ваші недоліки. Або тому, що ви й самі не хочете приймати недоліки інших.

Коли ви маєте взаємини, то буваєте надто раціональні, об'єктивні та чітко розділяєте зони відповідальності, чим зводите бар'єри між вами й вашою коханою людиною. А невпинна критика на адресу партнера чи партнерки та тикання носом у похибки зрештою створює в стосунках напругу. Коли ви безупинно й щосили намагаєтеся уникнути помилок, то можете не помічати, що відчуває ваша друга половинка. Зрештою це призведе до того, що ваш супутник/супутниця втрачає до вас інтерес.

Порада

Поряд із вами має бути уважна людина, що може оцінити ваші зусилля й особистість. Це додасть вам впевненості в собі та терплячості у взаєминах. Хай там як, перш ніж прийняти когось, вам слід навчитися приймати себе. Вам варто припинити непотрібні нарікання і спробувати знайти те, що приносить задоволення вам обом.

Робоче місце

Підхід - “Суворо дотримуватися правил”

Ви маєте власні установки, що забезпечують вам продуктивність і успішне виконання завдань. Працюючи в команді, ви вимагаєте від колег дотримуватися тих стандартів, що ви встановили для себе, тому вашим колегам досить складно з вами спілкуватися й співпрацювати. До того ж ви надмірно зосереджені на дрібницях, і це заважає вам у роботі. Ви надто боїтеся припускатися помилок і ускладнюєте собі ухвалення рішень, тому впускаєте неймовірні можливості.

Порада

Складаючи робочий розклад, залиште собі трохи часу на роздуми. Спробуйте дослухатися до думок ваших колег те керівника. Хай навіть ви з ними не згодні, не поспішайте вступати в суперечки. Не фокусуйтеся на дрібницях, а спробуйте натомість побачити картину цілком. Не нав’язуйте іншим власні стандарти, так ви зможете поліпшити роботу в команді.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

INTJ, ISTJ, ENTJ, ISFJ, ISTP

Ви з тих, хто приділяє увагу деталям та спирається на об’єктивні факти. Тому можете бути ключовою фігурою у фінансовій та технологічній компаніях. Ось кілька прикладів: фінансовий аналітик, розробник програмного забезпечення та інші позиції, що стосуються розробки продуктів. Крім цього ваша відповідальність, неухильність і надійність можуть принести вам успіх у сфері фінансів, бухгалтерії, медицини й освіти.

Соціальна взаємодія

Підхід - “Жорсткий критик”

Ви не любите легковажних людей та їхні нелогічні дії і слова. Ті, хто вас не знають, вважають вас надто жорсткою/им і неприступною/им. Але друзі, які справді вас знають, переконані у вашій щирості та надійності. Коли взаємодієте із соціумом, ви часто нарікаєте і навіть стараєтеся змінити інших. Так ви намагаєтеся компенсувати власну самокритику. Ви сковуєте людей, яких оточуєте.

Порада

Ви маєте усвідомити, що світ не лише чорний або білий. У стосунках найважливіше не з'ясовувати, чия правда, а довіряти одне одному. Ми радимо вам спробувати подивитися на речі очима інших людей і приділяти більше уваги їхнім почуттям. Приміром, не соромте інших на людях, натомість скажіть щось або порадьте віч-на-віч, тільки в такому разі вони захочуть взяти до уваги ваші слова.

Цитати відомих представників Типу 1

“Щастя — це коли ваші слова та думки у злагоді з вашими діями.” Магатма Ґанді

Як Тип 1 бачить інші типи

 • Тип 2: Миттєво розуміють мої потреби. Але мені не подобається, що вони намагаються догодити всім.
 • Тип 3: Вони, як і я, мають великі амбіції, але легко відвертаються на інші речі.
 • Тип 4: Я в захваті від їхніх артистичних талантів, однак вони надто егоїстичні та примхливі.
 • Тип 5: Вони мають неймовірні розумові здібності і дуже обізнані, але не дуже добре працюють та виконують завдання.
 • Тип 6: Мають сильний командний дух, але разом із тим низьку самооцінку та бояться критики.
 • Тип 7: Вони гнучкі й уміють працювати, але їм бракує витримки, тому вони легко відмовляються від своєї мети на пів шляху.
 • Тип 8: Вони мене надихають, але вони надто безрозсудні й ніколи не дослухаються до порад.
 • Тип 9: Вони мають широкий світогляд, але переважно уникають складнощів. Їм бракує відваги протистояти власним проблемам.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви стаєте надмірно пихаті і недоцільно намагаєтеся бути ідеальними.
 • Посередній стан: ви не припиняєте навчатись і підвищувати кваліфікацію та впадаєте в депресію, бо все навколо неідеальне.
 • Ідеальний стан: ви відстоюєте свої принципи, відповідальні й застосовуєте у роботі чудові стратегії.

Напрямок руйнації - Type 4

“Домінування почуттів”

Коли ви намагаєтеся втекти від тиску життя, то поступаєтеся принципами і зневажаєте себе за це. Тоді негатив і песимізм переважає, а лінія захисту вашої особистості руйнується.

Напрямок інтеграції - Type 7

“Прийняти власні недоліки”

Щойно ви навчитеся розслабляти мозок, то зможете гнучкіше дотримуватися принципів. А також навчитеся вільніше висловлювати емоційні потреби та отримувати радість від життя.

Тип 2 - Помічник

Особистість “Дарувати любов”

Сильні сторони: Ви пристрасні, сповнені любові, відчуваєте настрій і потреби інших, знаєте звички та улюблені речі людей і завжди готові надати допомогу. Завдяки цьому ви популярні у вашому оточенні.

Слабкості: Ви завжди ставите на перше місце потреби інших і боїтеся, що вас забудуть або від вас відмовляться. Коли ви щось віддаєте, але не отримуєте відгуку або схвалення, то розчаровуєтеся, засмучаєтеся і не цінуєте власне життя.

Ймовірна причина “Батькам потрібна моя залученість”

З самого дитинства ви відстежуєте настрої інших людей. Ви поводитеся відповідно до потреб членів вашої сім'ї: проникливо, слухняно, услужливо тощо. Певно, ви відчували, що батьки потребували вашої допомоги у домашніх клопотах, тож ви стали брати на себе більше завдань і відповідальності. Також ймовірно, що ваші батьки не надто вами цікавилися, і ви хотіли привернути їхню увагу і заслужити любов.

Романтичні стосунки

Підхід - “Щосили заслуговувати на любов”

Ви готові пожертвувати всім заради важливої вам людини. Ви переконані, що маєте щось віддати, перш ніж заслужити любов інших. Ви розраховуєте завжди бути в стані “потрібної людини”.

Коли ви самотні, то боїтеся, що ваша жертовність та зусилля будуть марні, саму тому часом не наважуєтеся зробити крок. На першому етапі стосунків інша людина може сприйняти вашу надмірну готовність віддавати за емоційний шантаж, і покине вас.

Коли ви у стосунках, то підлаштовуєте свою поведінку, щоб догодити своїй другій половинці, бо боїтеся стати непотрібними. Вам болить і крає, коли партнер або партнерка не розуміє ваші натяки, і вам здається, ніби вас використовують. До того ж ви займаєте чимало простору вашого партнера, який зрештою почуватиметься біля вас ув'язненим.

Порада

Ви почуватиметеся безпечно з людиною, яка здатна побачити та оцінити ваші зусилля. Отримуючи від неї заохочення, ви з часом навчитеся висловлювати і власні потреби. Якщо ваша кохана людина часто не відповідає чи не виказує вдячності, не варто нарікати та засмучуватися. Даруючи любов іншим, ви й самі потребуєте любові, тож віддаючи, навчіться також і отримувати.

Робоче місце

Підхід - “Ви завойовуєте прихильність людей своєю привабливістю”

Працюючи в команді, ви не прагнете виділитися, а натомість допомагаєте іншим досягати успіху, адже це дає вам сильніше відчуття звершення. Коли ви очолюєте команду, то створює для своїх підлеглих теплу атмосферу. Зауважте лише, що надмірна допитливість про особисте може образити ваших колег.

Порада

Не дозволяйте емоціям або стосункам керувати вами на роботі. Коли на робочому місці переважає особисте, воно заважає зосередитися на роботі. Оминайте тем, які не варто обговорювати — ви людина балакуча, тож можете ненароком бовкнути зайве і потрапити у неприємну ситуацію. Знайте свої переваги та недоліки, не варто применшувати або переоцінювати власну вагу.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

ESFJ, ENFJ, ESFP, ENFP

Ви чудово працюватимете на посаді, що вимагає контактів з людьми. Це може бути кадровий відділ, відділ продажів, консультаційні послуги чи інші подібні сфери, що розкриють ваш потенціал. Ви швидко реагуєте, любите підкинути нові ідеї та досліджувати. Ви також досягнете успіху в сфері інтернету або у мистецтві. Як приклад: інтерактивний дизайнер, актор чи співачка.

Соціальна взаємодія

Підхід - “Догодити кожному”

Ви знаєте всі вподобання та невподоби інших. Часто ви бачите та виконуєте запити навіть раніше, ніж їх озвучать. Це дає вам популярність у соціумі, але також і виснажує. Ви забуваєте, які ви насправді, та можете створити собі образ лицемірної людини.

Порада

Якщо ви переймаєтеся, що вас можуть кимось замінити, то маєте звернутися всередину та відшукати ваше істинне “я”. Замість того, щоб грати ролі та підлаштовуватися, будьте самі собою і здаватиметеся щирими і надійними. Це сприятиме зміцненню вашої самооцінки. Зауважте, щоб побудувати чудові взаємини не обов'язково задовольняти всі забаганки іншої людини.

Цитати відомих представників типу 2

“Робіть лиш те, що підказує серце.” Принцеса Діана

Як Тип 2 бачить інші типи

 • Тип 1: Дотримуються правил, чесні та надійні. Але до інших ставляться суворо і не вміють співчувати.
 • Тип 3: Надзвичайні та працьовиті, але не вміють визнавати невдачі та приймати критику.
 • Тип 4: Дуже спостережливі і розуміють чужий біль, але пихаті та асоціальні.
 • Тип 5: Обізнані і непохитні, але надто байдужі і з ними важко ладнати.
 • Тип 6: Чудові слухачі, але недовірливі та ставлять забагато питань.
 • Тип 7: Щирі та позитивні, але не завжди логічні. Мені складно за ними встигати.
 • Тип 8: Їм притаманне виразне почуття справедливості. Вони захищають знедолених, але одержимі контролем над іншими.
 • Тип 9: Вони лагідні та жертовні, але нерішучі. Тому часто не можуть прийняти важливі рішення.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви приховуєте свої темні сторони за наносною добротою.
 • Посередній стан: ви страждаєте надмірним власництвом та намагаєтеся догодити іншим, сподіваючись навзаєм отримати більше любові та уваги.
 • Ідеальний стан: ви послужливі, позитивні, завзяті та вмієте любити.

Напрямок руйнації - Тип 8

“Неконтрольована жага контролювати”

Ваше неухильне бажання бути потрібними іншим насправді означає жагу їх контролювати. Ви ображаєтеся на тих, хто відхиляє вашу “доброту”. Можете навіть вдарити.

Напрямок інтеграції - Тип 4

“Протистояти внутрішньому песимізму”

Навчаючись пізнавати себе та приймати власні негативні почуття, ви набуваєте здібності висловлювати любов у позитивному ключі. Не варто намагатися задовольнити всіх, натомість зосередьтеся на рішеннях, які вам слід ухвалити.

Тип 3 - Організатор

Особистість “Речник успіхології”

Сильні сторони: Люди називають вас переможцем по життю. Ви рішучіші, ніж більшість людей. Ви встановлюєте високі цілі, старанно працюєте і заробляєте статки, статус і славу.

Слабкості: Ви весь час заклопотані тим, щоб створити й підтримувати оптимістичний і успішний образ, заперечуючи негативні сторони власної особистості і намагаючись приховати невдачі. До того ж ви намагаєтеся перекрити зайнятістю власні емоційні потреби.

Ймовірні причини “Переможець отримує все”

Ви змагаєтеся з малих років. Можливо тому, що у вас забагато сестер та братів, і ви мусили якось виділятися, щоб отримувати увагу від членів сім'ї. А може ви дуже любили своїх батьків і сподіваєтеся стати такими, як вони. Ви досягаєте щоразу значніших вершин і так доводите, що можете сягнути величі.

Романтичні стосунки

Підхід - “Взаємини мають бути практичні”

Обираючи між роботою і коханням, ви схильні обирати роботу. Якщо маєте стосунки, то підтримуєте образ ідеального коханця, а от до здорових взаємин з коханою людиною ставитесь недбало.

Коли ви самотні, то так глибоко поринаєте у кар'єру, що часу на особисте життя не лишається. Іноді ви навіть думаєте, що побачення — просто марне витрачання часу.

Коли ви перебуваєте у стосунках або в шлюбі, то переконані, що це має бути в першу чергу вигідно. Швидше за все ваша кохана людина допомагатиме вам у кар'єрі або буде “цінна” в якийсь інший спосіб. Ви твердо переконанні, що ваш успіх стане найкращою віддякою партнерові. Так ви мотивуєте себе працювати старанніше, але в результаті просто нехтуєте справжніми потребами партнера чи партнерки.

Порада

Ідеальну пару вам складе уважна людина, що прагне піклуватися, цілковито підтримуватиме, коли ви працюєте, і заспокоїть, коли почуваєтеся розбитими. Але ви маєте розуміти, що ваша кохана людина любить вас, а не ваші звершення, тож надважливо приділяти час стосункам і докладати зусиль, щоб їх підтримувати. Приміром, підіть прогулятися чи повечеряйте удвох. Це сприятиме вашим взаєминам.

Робоче місце

Підхід - “Видатний діяч”

Виклики на роботі стимулюють вашу пристрасть та таланти. Ви працьовитий діяч. Здатні продуктивно вести команду до мети. Понад усе ви вірите в здібності, тому навіть коли хтось зі співробітників вам не подобається, це не завадить вам оцінити його здібності. Однак ваші зусилля будь-що досягти успіху призводять не лише до прибутків.

Порада

Ваше прагнення успіху заохочуватиме команду працювати старанніше. Але також може стати причиною нищівної конкуренції і зруйнує атмосферу у команді. Вам буде корисніше зосередитися на власних здібностях, ніж проводити змагання у команді. Ви надаєте найвищого значення продуктивності, але вам також слід приділити увагу тімбілдінгу.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

ESTJ, ENTJ, ESTP, ENTP

Вас приваблюють керівні посади з повноваженнями та певним ризиком. Це може бути професія венчурного інвестора, економіста-аналітика чи стратега. Крім цього ваша схильність до практичності може сприяти успіху у таких галузях як електрична чи механічна інженерія, право та кримінальні дослідження.

Соціальна взаємодія

Підхід - “Товаришувати з корисними людьми”

У вашому колі знайомств чимало представників еліти. Образ переможця притягує водночас друзів і ворогів. Не можна сказати, що ви любите заводити друзів, ви радше розширюєте мережу знайомств. Вам подобається порівнювати себе з іншими. Вам слід зауважити, що звичка принижувати інших може відвернути від вас шанувальників.

Порада

Потураючи своєму бажанню підтримувати успішний образ на публіці, ви можете втратити себе. Якщо одного дня ваш образ буде зруйновано, це виб'є землю з-під ваших ніг. Вас слід припинити всю увагу приділяти цінності і натомість зважити на власні почуття. Якщо поводитиметеся з іншими як з рівними собі, то здобудете навіть більше популярності й любові.

Цитати відомих представників типу 3

“Обожнюю навчатися. Обожнюю жити.” Том Круз

Як тип 3 бачить інші типи

 • Тип 1: Амбіційні та дотримуються принципів, але нетерплячі до дрібних похибок інших.
 • Тип 2: Дружні, лагідні та дбайливі. Але зачасто пхають носа в мої справи..
 • Тип 4: Мають чудовий смак і стиль, але також і нестерпний характер, тому мені складно працювати в такому оточенні.
 • Тип 5: Чудові спостерігачі з незвичним поглядом на речі. Багато говорять, мало роблять.
 • Type 6: Щирі, надійні і добре виконують накази. Але надто переймаються через можливі наслідки.
 • Тип 7: Повні енергії і приносять людям радість. Але зовсім байдужі та неорганізовані.
 • Тип 8: Мають амбіційні цілі та, як і я, прагнуть успіху. Але надто одержимі бажанням контролювати.
 • Тип 9: Розуміють мій внутрішній світ, але не мають власної думки, а це не сприяє ухваленню рішень.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви ображаєтеся, коли ваш образ не справляє на інших потрібного враження.
 • Посередній стан: ви придушуєте власні почуття і ховаєте їх за маскою успіху.
 • Ідеальний стан: ви розвиваєте власні здібності та заохочуєте до розвитку інших.

Напрямок руйнації - Тип 9

“Втратити мету життя”

Заперечуючи свої амбіції в надії отримати полегшення, ви тільки більше стресуєте. Якщо сховаєтесь від людей у кутку, та заплутаєтеся та втратите мотивацію жити.

Напрямок інтеграції - Тип 6

“Постати перед справжнім собою”

Щойно усвідомите, що істинне внутрішнє “я” представляє більшу цінність ніж маска успішності для зовнішнього світу і що вам слід бути більш щирими, ви виявите, як багато людей вами захоплюються.

Тип 4 - Митець / Романтик

Особистість “Меланхолічний романтик”

Сильні сторони: Ви пристрасний романтик із виключним почуттям смаку. Природжений митець. Застосовуєте вашу унікальну естетику в усіх аспектах життя.

Слабкості: Меланхолія розфарбовує ваше життя темними фарбами. Ви фокусуєтеся на негативі. Весь час живете поганими спогадами і жалем. Ви живете в уявній казці, надто емоційні і ніяк не покинете пошуки недосяжного.

Ймовірні причини “Покинуте дитя”

Швидше за все, ваша сім'я була нещасливою. Батьки дуже рідко були поруч, або їхні стосунки були погані. Таке становище давало вам відчуття покинутості і непотрібності. Певно, ви дуже хотіли бути близькими з батьками, але ніколи не мали такої можливості. Безсилі змінити дійсність, ви вирішили не допускати до себе інших і перейшли в оборону. Ви дуже чутливі до тієї частини сімейного життя, якої ніколи не мали.

Романтичні стосунки

Підхід - “Найкращі ті, з якими мені ніколи не бути”

Впродовж життя ви шукаєте своє кохання. Щойно ваша кохана людина припускається найдрібнішої помилки, ви сповнюєтеся сумнівами, чи та людина поряд із вами. Це змушує вас відмовлятися від майбутнього у цих стосунках.

Коли ви самотні, то відхиляєте будь-кого, кого вважаєте вульгарним. Ви часто сходитеся й розходитеся. Поки тривають стосунки, ви не можете покинути думок про тих чудових чи ідеальних людей, за якими сумуєте. Щойно стосунки закінчуються, ви негайно починаєте сумувати за ними.

Поки ви перебуваєте у стосунках, ваш мозок перебуває у власному ідеальному світі. Ви не задоволені жодним аспектом вашої коханої людини і починаєте мріяти про нові стосунки з іншою людиною. До того ж ви схильні перебільшувати найдрібніші похибки вашого партнера чи партнерки. Висловлюючи біль та розчарування, ви дозволяєте собі образливі слова на адресу вашої другої половинки.

Порада

Ваша ідеальна пара — людина, що вміє підтримувати та дбати про стосунки. Вона поважатиме ваші думки і намагатиметься втілити ваше уявлення про романтичні стосунки в життя. У стосунках з такою людиною вам слід цінити внесок вашої коханої людини й намагатися слідувати її вказівкам. Навчіться відкрито виражати свою любов і більш поблажливо ставитися до похибок свого партнера чи партнерки.

Робоче місце

Підхід - “Захисник своєї естетики”

Вам надважливо показувати справжню або справжнього себе, адже ваше самосприйняття ґрунтується на ідеалістичних переконаннях. Ви шукаєте прихований зміст навіть у звичайних ситуаціях, і це сприяє вашій творчості. Але з іншого боку ви легко піддаєтеся настрою та відвертаєтеся на політ думок. Вам бракує організаторських навичок, витривалості та посидючості.

Порада

Для вас природно слідувати своєму серцю, тому ви мусите мати план на життя, яке вважаєте чудовим. Якщо ви намагаєтеся наздогнати досягнення ваших однолітків, то радимо отримати практичні навички, за допомогою яких ви зможете заробити собі на життя і досягнути мрій.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

ISFJ, INFJ, ISFP, INFP, ENFP

Сфера мистецтв та творчості надасть вам платформу, на якій ви зможете себе проявити. Ви можете бути дизайнером, письменницею чи музикантом. Ви зосереджуєтеся на внутрішніх відчуттях і вмієте зазирати глибоко у свідомість, тому чудово вмієте допомагати іншим розкривати свій потенціал. Отже, вам також підійде кар'єра у службі обслуговування клієнтів або пов'язана з охороною здоров'я чи освітою. Це може бути професія психолога, дієтолога чи професора.

Соціальна взаємодія

Підхід - “Загадковість”

У своїй голові ви ускладнюєте все, що відбувається навколо. Ви не вірите, що інші кажуть саме те, що кажуть. Поряд із вами люди почуваються ніяково і придушено. Думками ви весь час десь блукаєте, ваше ставлення до людей чи обставин непослідовне. Ви саркастично висловлюєте думки, й інші розцінюють це як пихатість та злість.

Порада

Якщо ви триматимете людей, що вас розуміють, на відстані, вони і самі зрештою дистанціюються від вас. Розкриваючи свою особистість, вам було б корисно зважити на почуття інших. Коли люди, що відрізняються від вас, відчуватимуть повагу та визнання, ви зможете побудувати щирі та надійні стосунки.

Цитати відомих представників типу 4

“Совість — компас людини.” Вінсент ван Гог

Як тип 4 бачить інші типи

 • Тип 1: Зібрані й відповідальні, але терпіти не можу їхній перфекціонізм.
 • Тип 2: Вони можуть оцінити мене, але з любов'ю ставляться до будь-кого, тому здаються мені нещирими.
 • Тип 3: Мають чіткі цілі і твердо йдуть до них, але не люблять показувати справжні почуття.
 • Тип 5: Інтелектуали, але часом поводяться байдуже і тримають дистанцію.
 • Тип 6: Добрі, ширі, заслуговують на довіру. Але не розуміють моїх почуттів.
 • Тип 7: Сповнені енергії та мають чудове почуття гумору, але обмежені в почуттях і не несерйозно ставляться до роботи.
 • Тип 8: З ними я почуваюся в безпеці, але вони заважають мені зосереджуватися на самовдосконаленні.
 • Тип 9: Поважають мої думки, але їм бракує пристрасті. Вони не вміють триматися золотої середини.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви у депресії, згорнувшись у кутку.
 • Посередній стан: ви уникаєте людних місць і поглинені жалем до себе.
 • Ідеальний стан: ви добре взаємодієте з людьми і вмієте висловити те, що відчуваєте.

Напрямок руйнації - Тип 2

“Створити ілюзію, що вас люблять”

Уникаючи людей і усамотнюючись із коханою людиною, ви прагнете залежності й удаєте з себе нещасну й мізерну людину, яку треба жаліти.

Напрямок інтеграції - Тип 1

“Жити в моменті”

Варто вам вийти з уявного світу й почати слідувати принципам реального, ви наново відкриєте себе та навчитеся брати на себе відповідальність. Так ви пізнаєте нову красу, здобудете нових здібностей і створюватимете нові красиві речі.

Тип 5 - Спостерігач

Особистість “Я думаю, отже я живу”

Сильні сторони: Ви дуже допитливий і прагнете пізнати все навколо. Любите аналізувати, критично мислити, пізнавати природу та принципи світу. Вам подобається бути на самоті. Ви спокійні, мудрі та спостерігаєте зі сторони

Слабкості: Ви уникаєте натовпу і займаєте оборонну позицію. Задоволення вам приносять роздуми на самоті. До того ж ви так одержимі іграми розуму, що перетворюєтеся на егоцентриста, стаєте байдужі і не бажаєте нічого робити заради інших.

Ймовірні причини“Я можу покладатися лише на себе”

У дитинстві ви відрізнялися від однолітків. Ви не потребували уваги батьків. Здебільшого проводили час за улюбленими заняттями у своїй кімнаті, ховаючись від сім'ї. Ви не покладалися на батьків, бо мали переконання, що вони не в змозі допомогти вам досягти успіху. Подорослішавши, ви розповідаєте про свою сім'ю без особливих емоцій.

Романтичні стосунки

Підхід - “Амбівалентний захисний механізм”

Ви прагнете щирих взаємин, але боїтеся втратити особистий простір. Ви не можете припинити захищатися і тримає почуття під цілковитим контролем.

Коли ви самотні, то живете як одинак, ігноруючи все і всіх навколо. У порівнянні з іншими типами, цьому типу особистості входити в інтимні стосунки найважче.

У стосунках ви старанно бороните особистий простір і не дозволяєте партнерові чи партнерці стати частиною вашого життя в усіх сферах. Коли ваша кохана людина свариться з вами з цього приводу, ви уникаєте власних емоцій і тікаєте всередину себе. У розлуці ви пам'ятаєте лише хороші сторони партнера або партнерки. Але все забудете знову, щойно помиритеся.

Порада

Вашою ідеальною парою стане людина, що цінуватиме вашу обізнаність та прийматиме ваш спосіб ладнати з почуттями. Вона може бути того ж типу особистості. Варто зауважити, що вмовляння та переконання не замінять емоційні потреби. Навіть коли ваша кохана людина цілком вас розуміє, ви все одно маєте вкладатися в стосунки та докладати зусиль, щоб їх підтримувати.

Робоче місце

Підхід - “Обізнаний експерт”

Ви швидко освоюєте теоретичні знання в сфері своєї роботи. Проблеми ви розглядаєте ґрунтовно та з усіх боків. Це сприяє вашому становленню як експерта в своїй галузі. Ви любите розглядати речі й ситуації з різних точок зору. Любите обходити усталені методи і думати неординарно, а це обов'язково призводить до неочікуваних результатів. Однак, ви схильні уникати співпраці з колегами, тому стаєте відлюдником.

Порада

Спробуйте вписатися в команду та відкритися суспільству. Навчіться співпрацювати, адже командним гравцем бути непогано. Навчіться визнавати й цінувати сильні сторони інших і дозвольте собі навчатися в них. Часом це даватиме кращі результати, ніж старанна робота наодинці.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

INTP, INTJ, ISTP, ISTJ, INFP

Ви маєте логічне і аналітичне мислення, отже вам ідеально підійдуть посади у галузі технологій та фінансів. Це може бути професія комп'ютерного інженера, аналітика даних чи економіста. Ви швидко розбираєтеся в складних механізмах. Вам може підійти і медична кар'єра. З вас також вийшов би чудовий інженер-будівельник, електронник та фахівець ЕКГ.

Соціальна взаємодія

Підхід - “Ховати всі свої обличчя”

У вас багато друзів різного типу особистості, але вони знають вас лише у тій сфері, в якій ви взаємодієте. Ви не показуєте всі свої сторони і не знайомите між собою друзів з різних сфер свого життя. Найчастіше ви спершу фільтруєте нових знайомих у голові, обираєте тих, які заслуговують на вашу увагу, і тоді дуже помалу починаєте емоційно втягуватися у стосунки.

Порада

Навчіться відкриватися емоційним потребам, як власним, так і інших. Це аж ніяк не марна трата часу. Навпаки, це сприяє підвищенню рівня вашого життя. Припиніть чекати, коли хтось інший зробить перший крок, а натомість візьміть ініціативу в свої руки. Знизьте ваші очікування від взаємодії з іншими і спробуйте доєднатися до тем, які обговорюються.

Цитати відомих представників типу 5

“Якщо ви не можете пояснити щось простими словами, значить і самі це до кінця не розумієте.” Альберт Ейнштейн.

Як тип 5 бачить інші типи особистості

 • Тип 1: Цінують принципи, але зациклені на дрібницях, тому не можуть побачити картину цілком.
 • Тип 2: Їхнє прийняття мене розслабляє, але у стосунках вони надто віддаються почуттям.
 • Тип 3: Ми можемо обмінятися думками, але вони не можуть копати глибоко.
 • Тип 4: Тверді у своїх поглядах і люблять щось винаходити. Але їхній настрій мінливий, а це мене виснажує.
 • Тип 6: Міцні та надійні партнери, але мені набридло відповідати на одні й ті самі питання.
 • Тип 7: Пристрасні і мають живий розум, але часто займають мене, коли я хочу спокою.
 • Тип 8: Мають гостре почуття справедливості і чудові навички виконавця. Але надмірно домінують і взагалі не зважають на почуття інших людей.
 • Тип 9: Лагідні та з повагою ставляться до моїх думок, але їм бракує аналітичних здібностей, отже їхні висновки на завжди справедливі.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви втрачаєте зв'язок з реальністю й потрапляєте в пастку сумнівів і роздумів.
 • Посередній стан: ви цілком віддаєтеся роздумам, але не бажаєте втілювати свої думки в життя.
 • Ідеальний стан: завдяки своїм широким знанням ви вирішуєте будь-які проблеми.

Напрямок руйнації - Тип 7

“Розвага як спосіб втечі від реальності”

Що більше гострих відчуттів ви шукаєте у житті та що більше вкладаєтесь у безцільні соціальні взаємодії, то більш відлюдненими стаєте. Ви втрачаєте розумові здібності, якими колись пишалися.

Напрямок інтеграції - Тип 8

“Покращуйте життя діями”

Щойно ви переступите через страх бути невизнаними так, як ви на те заслуговуєте, а натомість почнете рішуче й відважно ділитися своїми знаннями, то зможете досягти успіху в соціальному та професійному житті.

Тип 6 - Скептик / Співпрацівник

Особистість “Відданий скептик”

Сильні сторони: Ви дуже обережні й завжди пильнуєте ймовірні проблеми. Завжди готові діяти і стараєтесь уникати потенційних ризиків. У соціумі ви надійні, відповідальні та вірні.

Слабкості: Ви тривожні, підозрілі і в усьому вбачаєте небезпеку. Боїтеся страждань і звинувачуєте себе у необережності, якщо все-таки зазнаєте шкоди.

Ймовірні причини “Дитинство, позбавлене почуття безпеки”

Вам здавалося, ніби ваша сім'я живе у вирі невизначеності. Можливо, ви переїжджали з одного дому в інший. Або ваші батьки мали погані характери і критикували та карали вас без попереджень і причин. Тому ви весь час насторожі. Ймовірно, ваші батьки весь час вам брехали, і тому ви не довіряєте людям, що мають владу, і ніколи не почуваєтесь у безпеці.

Романтичні стосунки

Підхід - “Кохання — це випробування”

Ви віддані і вірні у стосунках, але не вірите, що партнер або партнерка платить вам тим самим. Ви завжди будете підозрілі до вашої коханої людини, і цим викликатимете конфлікти.

Коли ви самотні, вам страшно розпочинати стосунки, адже ви боїтеся, що вас образять або вами скористаються. Буває, ви передбачаєте, що певні стосунки нічим добрим не закінчаться.

Перебуваючи у стосунках, ви часто вигадуєте якісь способи їх випробувати, щоб побороти важкі відчуття і підозри. Навіть отримавши тверду і чітку відповідь від партнера чи партнерки, ви не припините пильнувати її/його дії, шукаючи якісь приховані мотиви. З часом проблеми з довірою тільки зростатимуть, і зрештою такі стосунки завершуються.

Порада

Навіть найтерплячіша людина не витримає невпинних перевірок. Довіра — ключ до тривалих і стабільних близьких стосунків. вам не завадить навчитися не бути підозрілими і припинити висувати звинувачення. Ви одразу побачите покращення, щойно повірите у вірність людини, яка вас щиро любить. Відверті розмови з партнером чи партнеркою зведуть марні непорозуміння до мінімуму.

Робоче місце

Підхід - “Готуватися до найгіршого”

Ви чудово пораєтеся з кризою, адже завжди заздалегідь визначаєте ризики. Коли настає важка кризова ситуація, ви спокійно і розмірено ухвалюєте можливі варіанти виходу з неї. Ваша відданість та відповідальність викликають довіру, вас цінують керівники. Але через підозрілу натуру при ухваленні рішень вас не покидають сумніви й вагання, тому ви можете впускати неймовірні можливості. Вам також важко адаптуватися до змін обставин або оточення.

Порада

Надмірна обережність і пересторога на кожному кроці зайва. Оцінюйте ризики за пріоритетом. Спробуйте позбутися звичної прокрастинації, яка насправді є результатом вашої нерішучості. Терпляче спостерігайте, як йдуть справи, і старайтеся зауважувати позитивні моменти. Не варто підозрювати всіх лише тому, що хтось колись вас розчарував. Інакше зрештою ви просто ізолюєтеся від людей.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

ISFJ, INFJ, ISTJ, ESTJ, ESFJ

Обережність та фокусування на дрібницях дають вам переваги у професіях, що потребують високого рівня пильності. Ви можете оцінювати ризи, підбирати співробітників, надавати послуги аудиту та інспектувати якість. Вас також приваблюють соціальні посади, як то лікар, вчитель, очільник громадського фонду чи консультант з питань психічного здоров'я.

Соціальна взаємодія

Підхід - “В жодному разі нікому не довіряти”

Ви полюбляєте відгадувати справжні мотиви людей. Ви завжди насторожі, коли з кимось взаємодієте. Ви чудово знаєте: що вище очікування, то сильніше розчарування. Ви не хочете розчаровуватися, тому починаєте оцінювати людину з поганої сторони. Ви покірні із тими, хто має владу — це ваш самозахист. Якщо ви десь почуватиметеся невпевнено, ви підете звідти. Властиві вам відповідальність і обережність можуть бути наслідком страху наслідків хибних дій.

Порада

Зміцнюйте впевненість у собі, а не прив'язуйте власне відчуття безпеки до інших людей. Сміливо дивіться в обличчя будь-яким негативним аспектам людської природи. Всі припускаються помилок, тож не варто через них відштовхувати людей. Більше думайте про щасливі моменти, що дають вам взаємодії з соціумом. Простіше ставтеся до всього, що вас оточує, і почуватиметеся вільніше і щасливіше.

Цитати відомих представників типу 5

“Якщо ви можете змусити жінку розсміятися, то можете змусити її зробити будь-що.” Мерілін Монро.

Як тип 6 бачить інші типи особистості

 • Тип 1: Дотримуються принципів, але можуть розкритикувати та присоромити на людях через будь-яку дрібницю.
 • Тип 2: Уважні до мене, але так само уважні й до інших, тож маю підозри, що вони не щирі.
 • Тип 3: Заохочують і сприяють зміцненню моєї впевненості. Але щоб тримати образ на людях, можуть і збрехати.
 • Тип 4: Захоплююся їхньою креативністю, але вони надто примхливі, мені з ними некомфортно.
 • Тип 5: Виконують обіцянки, як і я, але те, що я на них покладаюся, вони розцінюють як тягар.
 • Тип 7: Можуть дарувати радість, але такі запальні, що не здатні навіть дослухати мене до кінця.
 • Тип 8: Впевнені та рішучі, але не усвідомлюють потенційні ризики й не думають про наслідки.
 • Тип 9: Дуже терплячі, але не мають чіткої думки з певних питань, тому мені часом складно їх зрозуміти.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: вас руйнує тривожність; ззовні ви хвалько, а насправді ваша самооцінка на самому дні.
 • Посередній стан: вам бракує впевненості, ви цілком покладаєтеся на тих, хто має владу, але водночас їхній владі пручаєтеся.
 • Ідеальний стан: ви раціонально оцінюєте ризики і віддані своїм цілям.

Напрямок руйнації - Тип 3

“Ваш ворог — весь світ”

Ви заглиблюєтесь у сумніви і втрачаєте впевненість, але ховаєте це за фальшивою маскою. Без схвалення ваша самооцінка падає, і ви переходите в оборону від світу.

Напрямок інтеграції - Тип 9

“Набути внутрішньої сили”

Щойно ви поборете тривожність, набудете впевненості в собі та довірятимете іншим, то станете більш оптимістичні, чуйні та відкриті. Тоді ваша роль у соціумі зміниться, і люди вас наслідуватимуть.

Тип 7 - Оптиміст

Особистість “Гонитва за задоволенням”

Сильні сторони: Ви від природи оптимістичні, допитливі й прагнете щастя, чого б вам це не вартувало. Ви творчі, нестандартно мислите і надихаєте інших.

Слабкості: Ви боїтеся тиску й уникаєте болю та обмежень реального життя. Пустоту в душі ви ховаєте за маскою щастя. Щоб почуватися впевненіше, ви перебільшуєте свої позитивні риси, але насправді ваша самооцінка на низькому рівні.

Ймовірні причини “Зберігати лише щасливі спогади”

Навіть якби ви мали суворих батьків, то все одно робили б усе, щоб втекти від приземленої реальності та додати у життя більше розваги. Ви вибірково забуваєте поганий досвід й уникаєте негативних властивостей власної особистості. Подорослішавши, ви лишили собі тільки щасливі та позитивні спогади.

Романтичні стосунки

Підхід - “Жага нового”

Ви веселі й енергійні. Завойовуєте серця, ділячись з людьми приємними подіями свого життя. Але не дозволяєте втягнути себе у стосунки.

Коли ви самотні, то прагнете нових відчуттів та захопливих подій, маєте близькість з різними людьми і не бажаєте зупинятися на комусь одному.

У стосунках ви не хочете бути обмеженими вашою коханою людиною. Боїтеся, що стосунки зрештою потьмяніють. Ви все одно прагнете захопливих подій та не зважаєте на потреби партнера чи партнерки. Ви не любите вступати в конфлікти, тому уникаєте будь-яких суперечок. Тому ваші стосунки зазвичай дуже нетривалі й несерйозні.

Порада

Ідеальну пару вам складе людина, яка здатна оцінити ваше ставлення до життя. Це також може бути людина, що навчить вас відповідальності, покаже, як дарувати любов і як знаходити щось захопливе у звичайному житті. Адже у житті відбуваються не лише щасливі події. Вам потрібно навчитися поставати перед його негативними аспектами також. Якщо уникатимете їх, робитимете гірше. Коли виникають незгоди, спробуйте говорити про них із партнеркою чи партнером. Тільки так ви зможете зміцнити ваші стосунки.

Робоче місце

Підхід - “Король/Королева мозкового штурму”

Ви уважні до нового, вмієте застосовувати дивергентне мислення, маєте живий розум і чудову реакцію і в середовищі, що вимагає швидкого темпу без втрати якості, почуваєтеся як риба у воді. У команді ви той, хто завжди генерує ідеї. Але ці властивості також заважають вам зосередитися та доводити завдання до кінця. Ви не вмієте слідувати чітким процедурам. А також вам складно даються професії, що вимагають уваги до дрібниць і обережності.

Порада

Навчіться аналізувати, робити висновки і розглядати питання глибше. Навчіться наполегливості. Доводіть справи до кінця. Ви будете здивовані результатами. Вам потрібно також навчитися оцінювати ризики у важливих справах, що можуть мати вплив на всю команду, і планувати, як розв'язувати потенційні проблеми.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

ENFP, ENTP, ESFP, ESTP

Ви енергійні і дружні, тому маєте переваги у сферах надання послуг та в компаніях, що надають консультації. Ви можете бути консультантом з управління, стратегічним консультантом чи кар'єрним стратегом. Ваш творчий склад розуму сприятиме успіху в галузях, пов'язаних з інтернетом та мистецтвом: ви можете стати розробником технологічних продуктів чи артдиректором.

Соціальні взаємодії

Підхід - “Чарівний нарцис”

Ви людина товариська та маєте широке коло різноманітних інтересів. Ви завжди берете на себе організацію будь-яких подій. Поряд із вами люди почуваються невимушено і радісно. Але через вашу пристрасть до всього нового ви не обтяжуєте себе відповідальностями. Тому люди здебільшого не воліють тісних стосунків із вами. До того ж вам не подобається бути в оточенні не дуже цікавих людей.

Порада

Не будьте жадібними та не гоніться за всім новим водночас, адже зрештою все втратите. Сприймайте реальність об'єктивно і не перебільшуйте свої здібності. Поважайте та дотримуйтеся обіцянок, які даєте. Друзі, яких ви заводите під час розваг, не завжди бувають надійними, тому будьте обережніші та не дайте заподіяти собі шкоди.

Цитати відомих представників типу 7

“Ніколи не беріть більше, ніж віддаєте.” Елтон Джон

Як тип 7 бачить інші типи особистості

 • Тип 1: Помічають деталі, яких не помічаю я. Але все критикують і не вміють насолоджуватися життям.
 • Тип 2: Пристрасні, уважні та поважають мої потреби. Але весь час намагаються мене змінити.
 • Тип 3: Соціально активні, але трудоголіки. Їх бентежать лише результати і звершення.
 • Тип 4: Мене приваблюють їхня аура та чутливість, але вони надто негативні та песимістичні.
 • Тип 5: Захоплююся їхньою мудрістю, але вони недружні і не підпускають до себе близько.
 • Тип 6: Надійні та відповідальні, але надто нервові, завжди роблять мені зауваження і називають інфантильним/ою.
 • Тип 8: Добре, що вони не бояться брати на себе повноваження, але вони надто полюбляють віддавати накази і чекають, що я їх виконуватиму.
 • Тип 9: Легкі на підйом і поважають мою свободу, але нерішучі й непродуктивні.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви втрачаєте раціональність і безконтрольно розважаєтеся.
 • Посередній стан: ви тривожні, прагнете захопливих пригод, але кидаєте на пів шляху.
 • Ідеальний стан: ви пристрасні та кмітливі, активно генеруєте нові ідеї.

Напрямок руйнації - Тип 1

“Жахливе самовладання”

Намагаючись походити на інших, ви обмежуєте себе і прагнете досконалості, змушуєте себе робити те, що вас аж ніяк не цікавить. Так ви почуватиметеся в пасці, а ваша тривожність посилиться. Ви втратите природний оптимізм і перетворитеся на людину, що весь час нарікає та критикує.

Напрямок інтеграції - Тип 5

“Зберігайте розум в гармонії”

Щойно ви почнете контролювати свою допитливість та належно примати всі погані й хороші аспекти світу, ваша пристрасть стимулюватиме креативність. Ви відчуєте силу думок та дива світу.

Тип 8 - Керівник

Особистість “Боронити справедливість”

Сильні сторони: Ви природжений воїн з міцною волею, що любить приймати виклики. Маєте великі амбіції та прагнете успіху. Поставивши собі мету, ви зробите все, щоб її досягти.

Слабкості: Ви егоцентричні й боїтеся втратити владу та контроль. Не визнаєте помилок та слабкості. Схильні судити зі стосунків та легко впадаєте у крайності.

Ймовірні причини “Сильні здатні змінити долю”

Коли ви були дитиною, то, швидше за все, зазнавали несправедливого ставлення, тому завжди намагалися протистояти тим, хто мав над вами владу. Ви розуміли, що мусите набути сили, щоб мати змогу взяти контроль над власною долею та захищати слабких у своєму оточенні. Також може бути, що дорослі зауважували вашу слабку зовнішність, тому ви хотіли здійснити їхні бажання та стати сильним чи сильною.

Романтичні стосунки

Підхід - “Беру контроль у свої руки”

Ззовні ви у центрі загальної уваги. Але всередині почуваєтеся самотньо. Лічені люди мають доступ у ваш світ, саме тому ви так старанно захищаєте тих, кого найбільше любите.

Коли ви самотні, то бороните свій внутрішній світ від чужинців. Ви перевіряєте людину часом, перш ніж підпустити до себе.

У стосунках ви найміцніший захисник вашої коханої людини. Коли з'являється відчуття, що ви починаєте покладатися на партнера чи партнерку, ви втрачаєте впевненість, бо боїтеся зради. Суперечка може перерости у бійку, і через жорсткість ви можете нашкодити партнерці чи партнеру.

Порада

Ваша ідеальна пара — лагідна та чуйна людина, що розуміє ваш спосіб виражати любов. Ця людина знає, як захистити ваші слабкі сторони. Це має бути людина, якій ви зможете довіритися. Вам слід навчитися приймати власні слабкості й відповідати на любов та зусилля партнера чи партнерки. При виникненні конфліктів зберігайте спокій і не робіть те, про що потім шкодуватимете.

Робоче місце

Підхід - “Народжений бути лідером”

Ви маєте риси лідера і зазвичай саме ви ухвалюєте рішення. Ви вмієте заохочувати колег та будувати команду. Ви знаєте, як керувати та розподіляти роботу між співробітниками відповідно до їхніх здібностей. Ви здатні вести команду в світле майбутнє. Разом із тим ви надто прямолінійні і не думаєте про наслідки. Часом ваша манера домінувати не сприяє щирому бажанню інших слідувати за вами.

Порада

У разі виникнення проблем старайтеся одразу взяти себе в руки, щоб уникнути імпульсивних вчинків. Перш ніж щось ухвалити, дослухайтеся до інших, насамперед до протилежної думки. Спробуйте розглянути проблему з різних кутів, тоді вам можуть прийти кращі рішення та стратегії. Навчіться визнавати та виправляти власні помилки. Ви не втратите владу, навпаки, довіра колег зросте, адже вони складуть собі думку, що ви мудрий та надійний лідер.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

ESTP, ENTP, ESTJ, ENTJ

Ви людина, що любить владу, отже можете працювати в державних установах чи державним службовцем. Також можете проявити себе у певних галузях. Це може бути посада керівника відділу, проєктного директора або старшого менеджера. Ви маєте амбіції та бачите картину в цілому, тож також можете стати стратегічним консультантом, засновником компанії чи підприємцем.

Соціальна взаємодія

Підхід - “Захопити серце кожного”

Ви відкриті й не приховуєте того, як цінуєте таланти інших. Ви готові на все, що ворогів обернути на друзів. З друзями ви щедрі, справжні та приділяєте їм багато часу. Але ваша схильність все контролювати нікуди не дівається, і тому часом поряд із вами буває не дуже комфортно.

Порада

Спробуйте контролювати емоційність. Якщо людина, з якою ви взаємодієте, вам не друг, не слід одразу записувати її у ворони. не дозволяйте своєму бажанню контролювати інших перекреслити ваші первісні добрі наміри. Якщо ви чесно дотримуватиметеся принципів, що самі встановили, люди хотітимуть брати з вас приклад. Судіть раціонально і не вдавайтеся до крайніх мір, бо це не наймудріший спосіб встановлювати справедливість.

Цитати відомих представників типу 8

“Ми живемо на те, що отримуємо, але творимо життя тим, що віддаємо.” Вінстон Черчилль

Як тип 8 бачить інші типи

 • Тип 1: Зібрані, але не вміють добре обдумувати завдання та виконують їх абияк.
 • Тип 2: Обожнюють надавати допомогу та завжди готові до жертв, але їм не слід забувати про себе заради інших.
 • Тип 3: дуже продуктивні, але не щирі, тому їхній образ видається фальшивим.
 • Тип 4: Повстанці. Їм складно завадити шкодити собі власними негативними емоціями.
 • Тип 5: Великі мислителі, але погані виконавці. Мені ніяково від їхньої байдужості.
 • Тип 6: Надійні партнери, але бояться ризикувати і надмірно захищають.
 • Тип 7: Цікаві й сповнені енергії, але не виконують накази і ставлять під сумнів мій авторитет.
 • Тип 9: Ззовні легкі, але вперті всередині. І надто пасивні.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви кидаєтеся на будь-кого в полі вашого зору, ваша поведінка стає деструктивною.
 • Посередній стан: ви не зважаєте на почуття інших та вдаєтеся до імпульсивних вчинків.
 • Ідеальний стан: ви чітко знаєте, куди прямуєте, дивитеся далеко в майбутнє і ведете за собою до успіху й інших.

Напрямок руйнації - Тип 5

“Самотній стратег”

Коли ви вдаєтеся до змов, щоб захистити власний авторитет, то стаєте байдужі до людей. Якщо ви вийдете зі свого соціального кола, то від страху та самотності повільно втрачатимете глузд.

Напрямок інтеграції - Тип 2

“Відкривайтеся”

Ніж змушувати інших боятися вас та коритися, краще спрямуйте ваш авторитет на допомогу іншим. Поставивши собі за мету приносити іншим користь, ви підкорите їхні серця. І будете відкриті світу.

Тип 9 - Миротворець / Посередник

Особистість “Дружній миротворець”

Сильні сторони: Ви чудовий слухач, бо маєте природну здібність відчувати почуття інших. Також ви добре розкриваєте цінності інших. Ви навіть вмієте поєднувати бажання людей з власним розвитком. Ви підвищуєте власну цінність, відгукуючись на прохання інших.

Слабкості: Ви готові жертвувати власними потребами, аби тільки уникнути конфліктів. Тому з часом втрачаєте рішучість і не завжди можете скласти власну думку. Стикаючись із проблемами, ви не вмієте виносити вирок. Не маючи твердої землі під ногами, ви також втрачаєте підтримку від інших.

Ймовірні причини “Якщо я не піду на компроміс, мене покинуть”

Дитиною ви перебували у вирі конфліктів і розривалися між батьками. Мабуть, вашу думку ігнорували, тож ви вирішили, що не приносите користі. Ви ізолювалися і навчилися заспокоювати себе, щоб позбавитися наслідків конфліктів. З часом ви все глибше ховали справжнє “я” і набули звички просто погоджуватися з іншими.

Романтичні стосунки

Підхід - “Я люблю тебе, а ти вільна/ий”

Ви уважні та порядні. Завжди проявляєте любов до коханої людини і надаєте їй всю можливу свободу.

Коли ви самотні, то через попередній досвід можете побоюватися розпочинати нові стосунки. Ви боїтеся знову віддати все, а натомість зазнати болю.

Перебуваючи в стосунках, ви поміщаєте партнера чи партнерку в центр свого життя. Віддаєте, ні про що не шкодуючи, і робите все, аби уникнути конфліктів. Та якщо кохана людина вас не розуміє, то все, що ви їй віддаєте, обтяжуватиме її. Крім того, ви так звикли все тримати в собі, що навіть коли матимете сумніви щодо цих стосунків, то сидітимете рівно й чекатимете, доки партнер або партнерка не піде від вас.

Порада

Ваша ідеальна пара — це людина, яка поважає вас, любить та захищає. Яка підтримує і заохочує ділитися бажаннями й висловлювати прохання. Яка цінує все, що ви їй даєте, і намагається віддячити тим самим. Але ваше життя може бути надто буденним, тоді людина, яку ви кохаєте, може втратити мотивацію. Вам буде корисно спробувати взяти ініціативу в свої руки та додати розваг, зробити ваше життя цікавішим та підтримувати живість у стосунках.

Робоче місце

Підхід - “Звичайна людина, що прагне стабільності”

Те, що вас цілком задовольняє звичайне життя, аж ніяк не означає, що вам бракує талантів. Річ у тім, що ви боїтеся складних змагань. Варто зазначити, що завдяки бажанню підтримувати гармонію, ви вправно поєднуєте бажання усіх навколо та придумуєте щось таке, чим ощасливлюєте кожного. Тому коли серед колег виникають конфлікти, ви чудово їх вирішуєте та допомагаєте згуртувати колектив.

Порада

Спробуйте висловлювати власну думку, часом це може позбавити вас ймовірних проблем. У суперечках виносіть логічні вироки, а не просто намагайтеся примирити учасників. Дискусії на робочому місці потенційно можуть зберегти вам час у майбутньому, Складайте робочий графік, кидайте прокрастинацію і будьте продуктивніші.

Відповідні типи за типологією Майерс-Бріггс

Пройдіть тест ТМБ зараз

INFP, INFJ, ISFP, ESFP

Ви маєте чудові навички узгодження, які підходять професіям у сферах надання послуг. Це може бути професія розпорядника, судді чи громадського службовця. У компаніях вам підійдуть посади секретаря, спеціаліста відділу кадрів чи корпоративного речника

Соціальна взаємодія

Підхід - “Людина-так”

Ви дуже емпатичні, вмієте не лише слухати, а й розуміти людей. Тому у вас багато близьких друзів. Щоб уникати конфліктів, ви часто ставите на перше місце потреби інших, а про свої забуваєте, і зрештою втрачаєте себе й відчуваєте порожнечу. Також через велику кількість соціальних зв'язків часом ви можете нехтувати справжніми друзями.

Порада

Поважайте себе, тоді й інші поважатимуть вас. Майте мужність казати “ні” на недоцільні прохання, не змушуйте себе допомагати іншим. В такий спосіб ви завадите скористатися собою тим, хто зловживає вашою легкістю та безвідмовністю. Неможливо задовольнити всіх. Насправді, щоб уникати конфліктів, значно дієвіше триматися власної думки. Так ви почуватиметеся більш вільно та щасливо.

Цитати відомих представників типу 9

“Найкращий спосіб передбачити майбутнє — створити його.” Авраам Лінкольн

Як тип 9 бачить інші типи особистості

 • Тип 1: Що кажуть, те й роблять. Добре організовані. Але нетерпимі до недоліків.
 • Тип 2: Надають значення моїм проханням, але пожертвують мною заради прохань інших.
 • Тип 3: Допомагають мені встановити цілі, але часто нервують і тиснуть на нерви й мені також.
 • Тип 4: Обізнані у красі та романтиці, але я ніяк не звикну до їхньої драматичності.
 • Тип 5: Талановиті, але не дуже відповідальні виконавці, тому навіть менш продуктивні, ніж я.
 • Тип 6: Можуть передбачити небезпеку, але підозрюють всіх і кожного і постійно потребують ці підозри спростовувати.
 • Тип 7: Допитливі та люблять пригоди, але не витримують тиску.
 • Тип 8: Сильні духом, відважні й енергійні. Але надто вперті й темпераментні.

Сублімація особистості

 • Найгірший стан: ви від'єднані від реальності й живете в уявному світі.
 • Посередній стан: ви не здатні ладнати з реальністю й схильні уникати її заради миру.
 • Ідеальний стан: ви оптимістичні й миролюбні в будь-яких обставинах.

Напрямок руйнації - Тип 6

“Від мовчання до сумнівів”

В прагненні уникнути конфліктів й допомогти іншим, вас охоплює тривога, що змушує сумніватися в собі. Якщо хтось порушить ваш спокій, всі почуття, що ви так довго придушували, вибухнуть й завдадуть вам шкоди.

Напрямок інтеграції - Тип 3

“Цілковите розкриття талантів”

Коли ви усвідомлюєте, що потакання іншим не вирішує всіх конфліктів, то припиняєте боятися виражати себе і можете жити активне й позитивне життя. Спокій додасть вам чарівності, і люди потягнуться до вас й слідуватимуть за вами.

Щоб побачити результати інших, стеж за нами facebook page.

Спробувати ще раз