1/?

Kalkulator BMI - Interaktywny wykres BMI, test BMI, który musisz rozwiązać w 2022

Wykonaj ten test, aby poznać swoje BMI i jego pozycję na naszym wykresie BMI.

Po wprowadzeniu swojego wzrostu i wagi zobaczysz wynik na wykresie BMI. Możesz porównać swoje BMI z BMI wielu innych celebrytów na wykresie. Możesz także dodać dowolną liczbę danych innych osób. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! :)

Co to BMI?

Wskaźnik masy ciała (BMI) to waga osoby w kilogramach podzielona przez kwadrat jej wzrostu w metrach.

Wzór na BMI:

  1. Jednostki metryczne:

    BMI = waga(kg) / wzrost2(m)
  2. Jednostki amerykańskie:

    BMI = 703 * waga(lbs) / wzrost2(in)

Czy ten kalkulator BMI jest wiarygodny?

Ten kalkulator BMI jest zgodny ze standardową formułą BMI, więc wynik jest w 100% wiarygodny.

Jest tak wiele kalkulatorów BMI, dlaczego powinienem/powinnam używać akurat tego?

  1. Nie sprzedajemy ani nie przechowujemy Twoich danych;
  2. Nie wspierają nas żadne „zdrowe firmy”;
  3. Mamy do sprawdzenia interaktywny wykres BMI, by obejrzeć wynik BMI.

Czym to jest standard WHO BMI?

BMIStan odżywienia
< 18.5Niedowaga
18.5-24.9W normie
25.0 - 29.9Nadwaga
30.0 - 34.9Otyłość I stopnia
35.0 - 39.9Otyłość II stopnia
> 40Otyłość III stopnia

Jakie jest ryzyko niskiego BMI?

  1. Niedożywienie
  2. Anemia
  3. Niedobory witamin
  4. Zmniejszona funkcja odpornościowa
  5. Kwestie wzrostu i rozwoju (dzieci i młodzież)

Co powinienem/powinnam zrobić, jeśli moje BMI jest zbyt niskie?

  1. Spróbuj jeść mniejsze, częstsze posiłki. Dodaj więcej przekąsek do swojej rutyny.
  2. Trzymaj się produktów bogatych w składniki odżywcze, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, produkty mleczne, orzechy i nasiona oraz chude białka.
  3. Zwracaj większą uwagę na to, co i kiedy pijesz. Koktajle są lepszym wyborem niż napoje dietetyczne, kawa i inne napoje. Możesz wypełnić je owocami, warzywami i nabiałem.
  4. Jeśli napoje zmniejszają apetyt, rozważ odstawienie ich na 30 minut po zjedzeniu posiłku. Uzyskaj więcej kalorii w swoich posiłkach, dodając takie dodatki jak ser, orzechy i nasiona jako dodatki do dań głównych.
  5. Zacznij ćwiczyć. Możesz przybrać na wadze, dodając mięśnie do swojego ciała. Trening może również pomóc w pobudzeniu apetytu.

Jakie jest ryzyko wysokiego BMI?

  1. Choroby serca
  2. Wysokie ciśnienie krwi
  3. Cukrzyca typu 2
  4. Kamienie żółciowe
  5. Trudności w oddychaniu
  6. Niektóre nowotwory: Gruczolakorak przełyku / Piersi (u kobiet po menopauzie) / Okrężnica i odbytnica / Macicy / Pęcherzyk żółciowy / Górna część brzucha / Nerki / Wątroba / Jajniki / Trzustka / Tarczyca / Oponiak / Szpiczak mnogi)
  7. *Azjaci, osoby rasy czarnej i niektóre inne mniejszościowe grupy etniczne o BMI 23 lub więcej mają wyższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i inne choroby przewlekłe – za pośrednictwem NHS “National Health Service, Wielka Brytania”

Co zrobić, gdy moje BMI jest za wysokie?

  1. Nie jedz za dużo, zwłaszcza niektórych rodzajów żywności (chrupki/przetwory itp.)
  2. Spalaj nadmiar tkanki tłuszczowej, biorąc udział w regularnych treningach cardio (bieganie na świeżym powietrzu lub na siłowni).
  3. Jeśli Twoje BMI jest zbyt wysokie, spróbuj chodzić zamiast biegać. Chodzenie jest niedoceniane jako forma ćwiczeń, pomagająca spalić kalorie bez obciążania organizmu, tak jak bieganie.

Jak porównać moje BMI z innymi celebrytami?

Po obliczeniu własnego BMI, kliknij poniższe nazwiska, aby zobaczyć ich BMI w porównaniu z Twoim na naszym wykresie BMI.

Kliknij, by poznać ich BMI:

  • Michael Jordan
  • Kobe Bryant
  • Dwayne Johnson
  • Joe Biden
  • Donald Trump
  • Elon Musk
  • Britney Spears
  • Madonna
  • Peter Dinklage
  • Arnold Schwarzenegger
  • Beyonce
  • Tom Cruise
  • Leonardo DiCaprio (2016)
  • Leonardo DiCaprio (1997)
  • Adele
  • Ariana Grande
  • Rihanna
  • Taylor Swift
  • LeBron James
  • Billie Eilish
  • Camila Cabello
  • Dua Lipa
  • Tom Hiddleston
  • Chris Hemsworth
  • Ryan Reynolds
  • Benedict Cumberbatch
  • Aamir Khan
  • Tom Hardy
  • Eddie Redmayne

źródło danych: Google/Wikipedia/IMDB/Reddit

Wzrost, waga i BMI według kraju i regionu

Kliknij nazwy krajów, aby zobaczyć BMI na naszym wykresie (nie zobaczysz wykresu BMI, dopóki nie obliczysz swojego BMI):

KrajMężczyznaKobieta
Przeciętny wzrost/cmWaga /kgBMIPrzeciętny wzrost /cmWaga /kgBMI
Afganistan16863.622.615557.924.0
Albania17481.427.016269.226.4
Algieria17474.624.716269.426.5
Samoa Amerykańskie177103.233.116798.135.2
Andora17887.327.516571.726.3
Angola16862.722.315860.224.2
Antigua i Barbuda17881.625.716575.927.8
Argentyna17484.727.916171.427.6
Australia17988.327.716572.626.8
Austria17884.626.616668.324.7
Azerbejdżan17378.326.116172.428.0
Bahamy17482.427.216377.028.9
Bangladesz16557.721.315250.521.8
Białoruś17884.126.516674.426.9
Belgia17985.926.816468.825.7
Bermuda17988.427.616680.429.3
Boliwia16871.225.315566.827.7
Bośnia i Hercegowina18287.126.416770.625.3
Brazylia17580.726.316270.326.8
Bułgaria17381.827.216469.625.9
Burma16661.122.215454.723.0
Burundi16760.521.815551.521.5
Kambodża16559.722.015452.822.2
Kamerun17169.023.616064.325.1
Kanada17887.327.416572.426.7
Afryka Centralna16862.322.015959.823.6
Czad17164.122.016257.321.9
Chile17382.827.815971.528.2
Chiny17573.524.116362.223.5
Kolumbia17175.725.815866.426.7
Kongo16860.221.415655.022.6
Wyspy Cooka178103.732.716792.833.3
Kostaryka17480.926.816071.728.0
Chorwacja18191.328.016774.726.9
Kuba17376.025.316066.826.1
Czechy18191.928.116874.226.4
Dania18286.826.316970.224.6
Dominika18080.725.016780.829.1
Ekwador16774.226.615566.927.9
Egipt17383.127.816080.531.4
El Salvador17077.826.915668.828.3
Gwinea Równikowa16762.522.315864.125.8
Erytrea17058.820.315752.221.1
Estonia18289.927.016873.726.0
Etiopia16856.520.115751.621.0
Finlandia18086.326.616671.025.7
Francja17882.626.016466.024.4
Polinezja Francuska17893.829.616681.329.5
Gambia16865.823.416163.824.5
Gruzja17584.227.516373.227.7
Niemcy18088.727.416671.726.0
Grecja17988.127.616573.726.9
Grenada17879.325.116578.728.8
Gwatemala16469.125.715161.927.3
Haiti17278.026.416062.124.2
Hong Kong17474.424.516061.123.8
Węgry17687.628.216270.126.6
Islandia18189.227.116872.625.6
Indie16659.621.715552.521.9
Indonezja16661.422.415456.223.7
Iran17577.325.316170.527.2
Irlandia17989.228.016473.127.1
Izrael17685.427.716271.127.1
Włochy17480.926.716164.824.9
Wybrzeże Kości Słoniowej16865.923.415860.724.2
Japonia17269.523.615854.821.9
Kazachstan17480.026.316169.326.6
Kenia17063.922.215961.824.4
Kiribati17083.929.116180.331.1
Laos16259.522.615353.723.0
Łotwa18087.927.116874.526.4
Liban17888.928.016373.427.5
Litwa18088.127.116773.126.1
Luksemburg17886.227.216569.725.7
Madagaskar16558.421.515349.221.1
Malezja16871.525.215764.026.1
Malediwy16869.224.615462.426.3
Mauritius17373.624.615965.726.0
Meksyk17079.327.515770.728.5
Mikronezja16981.128.315979.631.4
Mongolia17074.725.816067.826.6
Montenegro18390.427.017075.326.2
Maroko17578.025.416168.726.6
Nauru16993.032.415882.233.1
Nepal16460.522.515251.622.3
Holandia18487.926.117073.225.3
Nowa Zelandia17888.928.216575.928.0
Nigeria17065.122.615859.724.0
Niue17798.831.516792.633.4
Norwegia18089.127.416672.626.2
Pakistan16764.723.315458.924.7
Palau17086.029.615975.429.7
Filipiny16561.822.815455.523.5
Polska18089.027.416571.526.1
Portugalia17479.526.316165.825.4
Portoryko17990.728.416376.028.6
Katar17385.728.816077.630.2
Rumunia17785.127.116472.226.8
Rosja17680.325.916472.226.7
Święta Lucia17691.129.516582.430.3
Samoa17391.830.516390.534.1
Arabia Saudyjska17080.928.015873.629.4
Senegal17567.021.916464.524.1
Serbia18086.926.716872.625.7
Singapure17372.824.316160.223.2
Słowacja18189.527.416771.325.6
Słowenia18187.026.616774.226.6
Afryka Południowa16971.925.115874.129.5
Korea Południowa17574.724.416361.023.1
Hiszpania17684.027.216265.925.1
Sri Lanka16763.122.515557.323.7
Sudan17167.823.216066.326.0
Szwecja18087.126.816770.525.4
Szwajcaria17985.526.816463.923.8
Tajwan17375.025.016060.923.7
Tajlandia17169.823.815963.325.0
Timor Wschodni15953.921.215249.021.2
Tokelau17699.032.016692.533.7
Tonga17593.730.716693.133.9
Turcja17684.027.216175.028.8
Tuvalu17188.030.116384.631.8
Ukraina18087.627.016672.926.4
Zjednoczone Emiraty Arabskie17384.528.116075.629.5
Wielka Brytania17886.727.416472.727.1
Stany Zjednoczone17790.629.016377.129.0
Wenezuela17379.826.716068.526.9
Wietnam16861.221.715854.021.7
Jemen16362.523.615456.924.0
Zimbabwe17064.322.316064.625.4

źródło danych: Google/Wikipedia/IMDB/Reddit

[ Osobowość ]
Twój wykres BMI:
Niedowaga
W normie
Nadwaga
Otyłość I stopnia
Otyłość II stopnia
Otyłość III stopnia

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki testu innych osób, śledź naszą stronę na facebooku: arealme Polski

Jeszcze raz