Test Seksualności / Test Orientacji Seksualnej

Seksualność nie jest tak sztywna, jak może nas uczono wierzyć. Seksualność jest niesamowicie skomplikowana, dlatego ten test skupia się na umieszczeniu Cię w spektrum, aby było łatwiej. Nadal może nie być w 100% dokładny, ale jest to lepsze niż próba umieszczenia go w jednej kategorii. Daj mu szansę!

Dzięki temu testowi możesz dowiedzieć się, gdzie leżysz w spektrum heteroseksualnych, homoseksualnych, alloseksualnych i aseksualnych. Jeśli jesteś zdezorientowany lub w inny sposób po prostu ciekawy - dlaczego by tego nie wypróbować?

Co oznaczają dane określenia w naszym wykresie wyników?

OkreślenieZnaczenie
HomoseksualnośćHomoseksualność oznacza, że daną osobę pociąga seksualnie/romantycznie osoba tej samej płci.
HeteroseksualnośćHeteroseksualność oznacza, że daną osobę pociąga seksualnie/romantycznie osoba płci przeciwnej.
AlloseksualnośćAlloseksualność oznacza, że osoba odczuwa przyjemność z seksu i odczuwa pociąg seksualny.
AseksualnośćAseksualność oznacza, że osoba nie jest zainteresowana seksem i nie odczuwa pociągu seksualnego.

Czy internetowe testy orientacji seksualnej są wiarygodne?

Żaden test na orientację seksualną online nie jest w 100% wiarygodny i dokładny we wszystkich sytuacjach. Rozmawialiśmy jednak z wieloma użytkownikami naszych testów dotyczących gejów i lesbijek i jesteśmy pewni, że nasze wyniki mają pewną wartość referencyjną.

Orientacja seksualna nie służy zabawie lub byciu cool/innym w stosunku do kolegów z klasy lub w mediach społecznościowych. To bardzo poważny temat, a zrozumienie go jest krokiem we właściwym kierunku, aby świat stał się bardziej przyjaznym miejscem.

Tabela referencyjna wyników dla testu orientacji seksualnej

Uwaga: Jeśli nie ukończyłeś jeszcze testu, po wykonaniu testu przeczytaj poniższe instrukcje.

Kwadrat, w którym znajduje się Twój wynik, wyjaśnia Twoją obecną orientację seksualną. Szczegóły poniżej:

Górny prawy róg: Jesteś jak większość populacji. Przyciąga Cię płeć przeciwna i doświadczasz pociągu seksualnego. Im dalej w górę się znajdujesz, tym bliżej jesteś do doświadczania standardowego „pociągu seksualnego” tak, jak większość innych.
Górny lewy róg: Pociągają Cię osoby tej samej płci i doświadczasz pociągu seksualnego. Im dalej w górę się znajdujesz, tym bliżej jesteś do doświadczania standardowego „pociągu seksualnego” tak, jak większość innych.
Dolny lewy róg: Pociągają Cię osoby tej samej płci co Ty, ale nie do końca w taki sposób, w jaki robi to alloseksualista. Im dalej w dół się znajdujesz, tym mniej odczuwasz pociągu seksualnego, a nawet możesz być odpychany przez ten pomysł. Czysto romantyczny związek jest dla Ciebie o wiele bardziej pociągający niż związek seksualny.
Dolny prawy róg: Pociągają Cię osoby płci przeciwnej, ale nie do końca w taki sposób, w jaki robi to alloseksualista. Im dalej w dół się znajdujesz, tym mniej odczuwasz pociągu seksualnego, a nawet możesz być odpychany przez ten pomysł. Czysto romantyczny związek jest dla Ciebie o wiele bardziej pociągający niż związek seksualny
Środkowa lewa strona: Pociągają Cię osoby tej samej płci co Ty, jednak atrakcyjność seksu i stopień, w jakim doświadczasz pociągu seksualnego, nie jest aż tak podobny do seksu alloseksualnego. Twoje myśli skłaniają się bardziej w stronę neutralnej strony rzeczy, nie czując ani podekscytowania, ani odrazy do tego pomysłu.
Środkowa prawa strona: Pociągają Cię osoby płci przeciwnej do siebie, jednak atrakcyjność seksu i stopień, w jakim doświadczasz pociągu seksualnego, nie jest aż tak podobny do seksu alloseksualnego. Twoje myśli skłaniają się bardziej w stronę neutralnej strony rzeczy, nie czując ani podekscytowania, ani odrazy do tego pomysłu.
Środkowa górna strona:Czujesz pociąg seksualny, ale nie masz preferencji co do płci partnera. Jeśli chciałbyś/chciałabyś znaleźć lepszą etykietę dla swojej orientacji, najbardziej trafna byłaby opcja panseksualna lub biseksualna. Im bliżej centrum, tym mniej odczuwasz pociągu seksualnego.
Środkowa dolna strona: Czujesz niewielki pociąg seksualny i bardziej skłaniasz się ku związkom czysto romantycznym lub platonicznym niż cokolwiek innego. Płeć nie ma dla Ciebie znaczenia, a etykieta najprawdopodobniej przemówi do Ciebie jako panromantyk lub biromantyk.
Środek: Nie masz silnych uczuć za lub przeciw seksowi i możesz istnieć w związku z seksem lub bez niego. Nie preferujesz także płci. Możesz po prostu nie być całkowicie zainteresowany związkami, a może jesteś po prostu bardziej elastyczny niż większość.
LifestyleLGBTQ+Orientacja seksualnaSeksualność
Twój wynik Testu na Orientację Seksualną:

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki testu innych osób, śledź naszą stronę na facebooku: arealme Polski

Jeszcze raz