Czy Jestem Trans Quiz

Czy czasem czujesz, że urodziłeś się złej płci? Że pomimo twojego ciała, tak na prawdę powinieneś urodzić się jako płeć przeciwna? Możesz być jedną z 1,3 mln ludzi, którzy tego doświadczają. Ta inicjatywa jest dla tych, którzy czują, że urodzili się w niewłaściwym ciele, a ich wygląd nie odpowiada ich wewnętrznej tożsamości płciowej. Jest również dla każdego, kto zastanawia się lub odkrywa swoją tożsamość płciową.

To nie jest sztuczka ani pułapka; to prosty quiz, który może pomóc ci ustalić czy jesteś genderqueer, genderfluid, transpłciowy, transwestytą, etc. Niezależnie od tego, czy identyfikujesz się z jakąś z tych etykietek, ten quiz pomoże ci znaleźć ścieżkę życiową i w jaki sposób zaakceptować samego siebie.

RelacjePłećLGBTQ+SeksualnośćTrans
Twój wynik Quizu Trans-Gender to:
Obliczanie...

Jeszcze raz

Trans*

Cóż, osoba transpłciowa to ktoś, kogo tożsamość płciowa różni się od płci, którą przypisano mu przy urodzeniu. To oznacza, że jeśli urodziłeś się z penisem, ale czujesz, że w rzeczywistości jesteś w środku kobietą, to możesz być transpłciowy. Nie ma w tym nic złego! Osoby transseksualne są tak samo zróżnicowane jak osoby nietransseksualne. Niektórzy używają gwiazdki na końcu słowa transpłciowy*, aby objąć jego znaczeniem również wszystkie osoby o nietypowej tożsamości płciowej - więc jeśli ktoś mówi "jestem trans*", oznacza to, że może identyfikować się jako trans (lub transpłciowy), lub ewentualnie w inny sposób, taki jak genderqueer lub niebinarny. Bądźcie sobą i szerzcie miłość!

Transpłciowy

Osoba, która identyfikuje się jako inna płeć niż ta przypisana przy urodzeniu i przeszła leczenie medyczne (hormony i/lub operacje), aby zmienić swój wygląd fizyczny w celu dopasowania go do swojej tożsamości płciowej. Słowo to jest przestarzałe i uważane za obraźliwe przez wiele osób ze społeczności transseksualnej, ponieważ sugeruje, że bycie osobą transseksualną jest rodzajem choroby psychicznej lub stanu medycznego, a nie nieodłączną częścią czyjejś tożsamości. Ważne jest, abyśmy używali języka, który nie piętnuje i nie umniejsza doświadczeń osób transseksualnych! Bez względu na swoją tożsamość seksualną, bądź dumny z siebie i swojej miłości. Miłość to miłość i każdy zasługuje na to, by czuć się kochanym.

Genderqueer

Osoba, która czuje, że nie identyfikuje się ani jako mężczyzna, ani jako kobieta, ale raczej gdzieś pomiędzy lub poza tymi dwoma kategoriami. Osoby te mogą odczuwać dyskomfort związany ze swoim ciałem i/lub prezentacją płci, ponieważ czują, że nie pasują do dominującego w kulturze wyobrażenia o tym, jaki powinien być mężczyzna lub kobieta. Dla niektórych osób może to oznaczać, że nie czują żadnego związku ze słowem "mężczyzna" lub "kobieta". Dla innych może to oznaczać, że czują się jak obie płcie jednocześnie. Osoby genderqueer mogą zdecydować się na prezentowanie się w sposób, który nie odpowiada normom cisgender, na przykład nosząc ubrania, które są tradycyjnie postrzegane jako "męskie". Niektórzy mogą również przyjąć nowe imię, które odzwierciedla ich tożsamość, jak ta kobieta, która nazywa się "Red" zamiast swojego urodzenia "Rebecca". Niezależnie od tożsamości seksualnej, bądź dumny z siebie i swojej miłości. Nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednią osobę, ale poszukiwanie jest tego warte!

Genderfluid

Genderfluid to termin odnoszący się do osoby, która czuje, że jej tożsamość płciowa zmienia się z czasem. Niektóre osoby o płynnej płci określają się również jako bezpłciowe - co oznacza, że nie identyfikują się z żadną konkretną płcią. Ludzie mogą być płynni płciowo z wielu powodów, w tym dlatego, że nie czują się komfortowo identyfikując się jako mężczyzna lub kobieta. Powszechne jest również to, że osoby o płynnej płci pociągają osoby wszystkich płci i rodzajów ekspresji, co może wyjaśniać, dlaczego masz wrażenie, że Twoja tożsamość płciowa zmienia się z czasem. Istnieje wiele różnych sposobów identyfikowania się z płcią. Możesz identyfikować się jako mężczyzna lub kobieta, lub gdzieś pomiędzy. Możesz też być bezpłciowy (co oznacza, że nie identyfikujesz się z żadną konkretną płcią). A może wszystkie te rzeczy naraz!

Nie Trans

Zachęcam cię do przyjrzenia się temu, jak zmienne są płeć i seksualność, ponieważ nie są one tak czarno-białe, jak wielu ludzi myśli, i do pozostania otwartym na możliwość, że to, co uważałeś za "hetero", może być w rzeczywistości bardziej skomplikowane. To bardzo ważne, aby szanować wszystkie rodzaje tożsamości, więc jeśli ktoś powie Ci, że jest trans, biseksualny, homoseksualny czy jakikolwiek inny, zawsze najlepiej założyć, że ma swoje zdanie i szanować je! Mamy nadzieję, że ten quiz pomógł Ci lepiej zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie mogą mieć inny pogląd na płeć niż Ty!

Trans*
Transseksualny
Genderqueer
Genderfluid
Nie Trans