Test na Czerwone Flagi

Jaka Jest Twoja Czerwona Flaga?

Bądźmy szczerzy. Każdy z nas ma jakieś czerwone flagi w związkach. Są to rzeczy, które zauważasz, które sprawiają, że myślisz sobie “Dlaczego oni to robią?” Wywracanie oczami? Natychmiastowe odpisywanie na wiadomości? Dzwonienie lub pisanie “Dobranoc”? To może być którekolwiek z nich — lub więcej — może nawet nie zdajesz sobie z nich sprawy.

To zabawny quiz, który pomoże ci określić jakie są twoje czerwone flagi w związkach. Istnieje wiele ludzi, którzy posiadają te flagi ale nie zauważamy ich póki nie jesteśmy zaangażowani w związek. Rozwiąż quiz już dziś, aby dowiedzieć się jakie są twoje czerwone flagi w związkach!

Czym jest Test na Czerwone Flagi?

Kiedy myślisz o czerwonej fladze, prawdopodobnie myślisz o tych oczywistych. Wiesz - facet, który jest żonaty, osoba, która nie szuka niczego poważnego, lub ktoś z kartoteką kryminalną. Ale co z tymi czerwonymi flagami, które są po prostu złe dla ciebie?

Czy mogę użyć Test na Czerwone Flagi aby ocenić kogoś innego?

Tak, możesz użyć Testu na Czerwone Flagi do oceny innych. Możesz wykorzystać ten sam proces do oceny osób, które są Ci bliskie: przyjaciół, partnera lub członków rodziny.

Lista Czerwonych Flag w tym quizie

Brak Zaufania

Zaufanie definiuje się jako pewność, że ktoś postąpi właściwie, gdy będziesz go potrzebował. Jest to coś, na co trzeba sobie zasłużyć i może zostać zniszczone przez wiele rzeczy, takich jak kłamstwa czy zdrada. Istnieje wiele sposobów, na to jak brak zaufania może objawiać się w związku. Jednym z najczęstszych jest sytuacja, gdy jeden z partnerów nie czuje, że drugi jest z nim szczery lub otwarty. Może to być spowodowane tym, że podejrzewają, że ich partner coś przed nimi ukrywa, lub że ich partner okłamał ich w jakiejś sprawie, lub że po prostu nie udało im się z nimi porozumieć w odpowiedni sposób. W związku bez zaufania partnerzy nigdy nie czują się bezpiecznie lub komfortowo otwierając się przed sobą. Zamiast tego nieustannie ukrywają swoje myśli i emocje. Bez otwartości w interakcjach - kluczowego elementu każdego emocjonalnie zdrowego związku - partnerzy nie mają szansy na empatyczne połączenie się ze sobą, co jest konieczne, aby takie elementy jak miłość, intymność i wzajemne wsparcie rozwijały się z czasem. Związek jest tak silny, jak silne są więzy zaufania, które łączą jego członków. Jeśli zaufanie nie istnieje, każdy związek zacznie się rozpadać.

Ciągła Zazdrość

Gdy twój partner zawsze oskarża cię o oszustwo lub myśli, że zamierzasz go oszukać, oznacza to, że nie wierzy w twoją zdolność do bycia wiernym. Oznacza to, że nie ufa ci na tyle, aby wiedzieć, że nie zdradziłbyś go. Jest to problem, ponieważ jeśli dwoje z was jest w związku, ważne jest, abyście oboje mieli zaufanie do siebie. Im więcej zaufania jest między dwoma ludźmi, tym silniejsza staje się ich więź. A jeśli jedna osoba nie ufa drugiej osobie wystarczająco i stale oskarża ją o oszustwo, może to spowodować poważne problemy w ich związku. Ciągła zazdrość może być problemem w każdym związku i prowadzić do kolejnych problemów, pozostawiając obu partnerom poczucie dyskomfortu. Każda osoba musi wziąć pod uwagę uczucia drugiej osoby, a wspólne wymyślenie rozwiązania jest niezbędne do skutecznego radzenia sobie z nią.

Nadmierne Kontrolowanie

Kontrola, jako pojęcie, jest ogólnie uważana za negatywną, ponieważ sugeruje, że jedna osoba ma władzę nad drugą. Jednak kontrola może być pozytywna, gdy jest używana do wspierania zdrowych interakcji między ludźmi o różnych potrzebach, chęciach i oczekiwaniach. Na przykład, jeśli masz partnera, który lubi planować każdy szczegół swojego dnia, a ty lubisz to robić, to posiadanie pewnego rodzaju struktury może faktycznie pomóc ci poczuć się bardziej bezpiecznie. Jednak jeśli twój partner próbuje narzucić ci swoją wolę lub zmanipulować cię do robienia tego, co chce bez względu na to, czego ty chcesz lub potrzebujesz, to może to być wskaźnik nadmiernie kontrolującego zachowania. Nadmiernie kontrolujące zachowanie może przybierać różne formy. Najczęstszym przykładem jest sytuacja, w której jeden z partnerów chce podejmować wszystkie decyzje za drugą osobę. Często dzieje się tak, gdy jeden z partnerów czuje się zagrożony przez niezależność drugiego lub gdy czuje, że nie ma kontroli nad swoim życiem. Często zdarza się również, że osoby kontrolujące próbują zmienić wygląd lub zachowanie swoich partnerów, aby lepiej pasowali do reszty społeczeństwa.

Współuzależnienie

Współuzależnienie to termin używany do opisania niezdrowych nawyków, które rozwijają się w związkach, w których jeden z partnerów polega na drugim w kwestii wsparcia emocjonalnego, walidacji i innych potrzeb. W związku współzależnym oboje partnerzy nie zaspokajają swoich własnych potrzeb - zamiast tego skupiają się na zaspokajaniu potrzeb drugiej osoby. Współuzależnienie może być widoczne w każdym rodzaju relacji: między przyjaciółmi lub członkami rodziny, lub romantycznymi partnerami. Jest to jedna z najczęstszych oznak związku emocjonalnie nadużywanego. Współuzależnienie często zdarza się, gdy ktoś rezygnuje z własnej tożsamości, aby być bliżej partnera, który może być emocjonalnie niedostępny lub nadużywający w jakiś sposób. Współuzależnieni często czują, że muszą zrobić wszystko dla swojego partnera i uczynić go szczęśliwym, aby utrzymać go blisko siebie. Współuzależnienie może również wystąpić w długoterminowych związkach, w których jeden partner ma problem z uzależnieniem. W tym przypadku, nieuzależniony partner może czuć się odpowiedzialny za pomoc ukochanej osobie w wytrzeźwieniu lub utrzymaniu trzeźwości, ale kończy się to zwykle na umożliwieniu uzależnienia ukochanej osoby, zamiast pomocy jej w przezwyciężeniu go za pomocą zdrowych sposobów.

Manipulowanie

Manipulowanie jest formą emocjonalnego nadużycia, które może się zdarzyć w każdym związku. Dzieje się tak, gdy jedna osoba próbuje przekonać drugą, że się myli, jest zagubiona lub nawet szalona. Ofiara manipulacji może zacząć wierzyć, że to ona jest problemem. Osoby, które są poddawane manipulacji, mogą czuć się jak szalone i zacząć kwestionować własną zdrowość. Mogą zastanawiać się, czy coś jest z nimi nie tak, czy też wyobrażają sobie rzeczy, które nie są prawdziwe. Manipulowanie może być szczególnie niebezpieczne, gdy ma miejsce podczas kłótni między parami, ponieważ może sprawić, że ofiara poczuje, że ponosi winę za gniew partnera. Ważne jest, aby pamiętać, że nigdy nie zasługujemy na takie traktowanie przez kogokolwiek, niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel, członek rodziny czy romantyczny partner. Jeśli ktoś próbuje manipulować Tobą lub sprawiać, że czujesz się szalony, to czas, abyś sięgnął po pomoc terapeuty lub doradcy, abyś mógł zacząć wprowadzać zmiany w swoim życiu.

Rozpamiętywanie Przeszłych Związków

Powodem rozwodzenia się nad przeszłymi relacjami jest fakt, że leży to w ludzkiej naturze, aby rozpamiętywać rzeczy, które już się wydarzyły. Kiedy rozwodzimy się nad nimi, może to spowodować, że poczujemy się smutni, zdenerwowani i przygnębieni. To również może spowodować, że czujemy się źli i zgorzkniali wobec innych ludzi lub siebie. Zazwyczaj rozwodzimy się nad przeszłymi związkami, ponieważ istnieją pewne nierozwiązane kwestie między byłym partnerem a nami samymi. Ale także rozwodzimy się nad przeszłymi związkami, ponieważ nie chcemy, aby nasze przyszłe związki skończyły się tak, jak nasz ostatni. To może być trudne, aby spojrzeć wstecz na swoje relacje i zdać sobie sprawę, że może lepiej jest być samemu. W końcu to naturalne, że chcesz znaleźć kogoś, kto kocha cię tak samo, jak twoi byli. Ale czasami, gdy patrzysz wstecz na swoje przeszłe relacje (nawet jeśli były okropne), czujesz jakby czegoś brakowało w twoim obecnym związku. I zastanawiasz się, czy może po prostu nie jesteś przeznaczony do bycia z kimkolwiek przez resztę swojego życia. Jeśli twój przeszły związek był zły z powodu czegoś konkretnego, jak oszustwa lub nadużycia, to jest czas, aby popracować nad tymi problemami przed rozpoczęciem nowego związku. A jeśli jest coś w tobie, co utrudnia ludziom pokochanie cię, to może być czas na jakąś autorefleksję i poprawę przed ponownym szukaniem miłości. Nie spiesz się z kolejnym związkiem - poświęć trochę czasu na randki, aby kiedy pojawi się ktoś nowy, mieć pewność, że to właściwa osoba dla Ciebie.

Niskie Poczucie Własnej Wartości

Czasami wystarczy przypomnieć sobie, że nie jesteś sam w odczuciu, że twój partner tak naprawdę cię nie kocha. To może być naprawdę trudne do zrobienia, gdy masz niską samoocenę i czujesz, że twój partner zawsze cię dołuje lub robi sobie z ciebie żarty. Łatwo jest myśleć, że jeśli on cię nie kocha, to nikt inny też nie będzie. Ale to nie jest prawda! Jest mnóstwo ludzi, którzy chcieliby być w związku z kimś, kto sprawia, że myślą o sobie dobrze i kto traktuje ich w porządku. To, że twój obecny partner nie traktuje cię dobrze, nie oznacza, że nie ma innych ludzi, którzy traktowaliby cię lepiej.

Znęcanie się psychiczne, emocjonalne lub fizyczne

Znęcanie się to każde zachowanie, które powoduje fizyczną, seksualną lub emocjonalną krzywdę. Może się to zdarzyć na wiele sposobów i może się powtarzać w czasie. Aby określić, czy doświadczasz przemocy, ważne jest, aby zrozumieć, że to NIGDY nie jest twoja wina. Jeśli ktoś inny wyrządza Ci krzywdę, to on jest odpowiedzialny za swoje działania - nie Ty. Nie wpadaj w pułapkę mówienia sobie, że "nie jest tak źle" i minimalizowania zachowania drugiej osoby. Każdy zasługuje na to, by być traktowanym z życzliwością i szacunkiem, także Ty. Uświadomienie sobie tego może pomóc ci zatrzymać cykl emocjonalnego znęcania się. Oznaki znęcania się emocjonalnego są liczne. Pamiętaj, że znęcanie się emocjonalne przez twojego partnera, rodzica, współpracownika lub przyjaciela występuje nawet jeśli angażują się tylko w niewielką liczbę tych czynności. Należy również pamiętać, że znęcanie się emocjonalne jest często niezauważalne, gdy myślisz o swoim związku. W związku z tym zauważenie sygnałów ostrzegawczych może być bardzo trudne. Jeśli masz problemy z określeniem, czy twój związek jest znęcaniem się, pomyśl o tym, jak czujesz się w rezultacie twoich interakcji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój związek jest emocjonalnie nadużywany, jeśli konsekwentnie czujesz się zraniony, zirytowany, zdezorientowany, niezrozumiany, przygnębiony, zdenerwowany lub bezwartościowy za każdym razem, gdy wchodzisz w interakcję z drugą osobą.

Nieradzenie Sobie z Gniewem

Każdy, kto kiedykolwiek był w związku, może zaświadczyć o tym, jak trudne mogą one być. Każdy związek składa się z wadliwych jednostek, które często mają różne oczekiwania. Jeśli stale oczekujesz od życia tego, co najlepsze, w końcu doświadczysz rozczarowania. Bardzo często w związkach między partnerami dochodzi do konfliktów. I choć wiele par zdaje sobie sprawę, że nie zawsze będą się ze sobą zgadzać, wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, jakie gniew stwarza dla ich związku. Zrozumienie, czym jest gniew jest konieczne. W swojej najprostszej formie, wściekłość jest uczuciem, które ludzie odczuwają, gdy są zdenerwowani. Gniew nie jest koniecznie straszną emocją, ale metody dawania upustu gniewowi mogą być szkodliwe.

Brak Inteligencji Emocjonalnej

Zdolność osoby do zrozumienia i kontrolowania swoich emocji w celu osiągnięcia określonych celów jest znana jako inteligencja emocjonalna (EI). Ponieważ brakuje im umiejętności społecznych lub mają problemy z empatią wobec innych, osoby o niskiej EI mogą mieć trudności z nawiązywaniem relacji. Może jesteś jedną z takich osób? Aby dobrze się rozwijać, być zadowolonym i żyć długo i zdrowo, wszyscy potrzebujemy zdrowych związków. Silne i trwałe relacje są budowane poprzez dzielenie się pomysłami, okazywanie zrozumienia, współczucia i wsparcia ludzi, na których nam zależy. Jednak gdy brakuje nam podstawowych umiejętności w zakresie EI, nawiązywanie przyjaźni, zwłaszcza tych ważnych i długotrwałych, jest dla nas ogromnym wyzwaniem, w wyniku czego często spędzamy życie w samotności. Możemy jednak zmienić tę tendencję, poświęcając więcej czasu na poznawanie innych i mniej czasu na mówienie, a więcej na słuchanie. Osoba jest bardziej skłonna do ujawnienia więcej informacji o swoim życiu, jeśli czuje się wysłuchana. W rezultacie istnieje szansa na sensowną wymianę i rozwój zaufania w związku.

RelacjeMiłośćZwiązkiSeksualność
Twoje Wskaźniki Czerwonych Flag w Związku to:

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki testu innych osób, śledź naszą stronę na facebooku: arealme Polski

Jeszcze raz