1/?

BMI rekenmachine- Interactieve BMI grafiek, de BMI test die je in 2022 moet doen

Doe deze test om je BMI en zijn positie in onze BMI-tabel te weten te komen.

Na het invoeren van je lengte en gewicht, ziet u uw resultaat op de BMI-grafiek. Je kunt je BMI vergelijken met de BMI van vele andere beroemdheden in de grafiek. Je kunt ook zoveel gegevens van andere mensen toevoegen als je wilt. Ik hoop dat u het leuk vindt! :)

Wat is BMI?

Body mass index (BMI) is het gewicht van een persoon in kilogram gedeeld door het kwadraat van zijn lengte in meters.

De BMI-formule:

  1. Metrische eenheden:

    BMI = gewicht(kg) / lengte2(m)
  2. Amerikaanse eenheden:

    BMI = 703 * gewicht(lbs) / lengte2(in)

Is deze BMI-calculator nauwkeurig?

Deze BMI-calculator volgt de standaard BMI-formule, dus het resultaat is 100% betrouwbaar.

Er zijn zoveel BMI-calculators, waarom zou ik deze gebruiken?

  1. We verkopen/bewaren uw gegevens niet;
  2. We worden niet ondersteund door "gezondheids bedrijven";
  3. We hebben een interactieve BMI-grafiek die u kunt bekijken nadat u uw BMI-resultaten hebt gezien.

Wat is de WHO BMI-standaard?

BMIVoedingsstatus
< 18.5Ondergewicht
18.5-24.9Normaal
25,0 - 29,9Overgewicht
30,0 - 34,9Obesitas klasse I
35,0 - 39,9Obesitas klasse II
> 40Obesitas klasse III

Wat is het risico op een lage BMI?

  1. Ondervoeding
  2. Anemie
  3. Vitaminetekorten
  4. Verlaagde immuunfunctie
  5. Groei- en ontwikkelingsproblemen (kinderen en tieners)

Wat moet ik doen als mijn BMI te laag is?

  1. Probeer kleinere, frequentere maaltijden te eten. Voeg ook meer snacks toe aan je routine.
  2. Blijf bij voedingsmiddelen die rijk zijn aan voedingsstoffen, zoals volle granen, fruit, groenten, zuivelproducten, noten en zaden en magere eiwitten.
  3. Let meer op wat en wanneer je drinkt. Smoothies zijn een betere keuze dan light frisdrank, koffie en andere dranken. Je kunt ze vullen met fruit, groenten en zuivelproducten.
  4. Als drankjes je eetlust verminderen, overweeg dan om ze 30 minuten na het eten te bewaren. Krijg meer calorieën in je maaltijden door dingen als kaas, noten en zaden toe te voegen als toppings voor hoofdgerechten.
  5. Begin met trainen. U kunt aankomen door spiermassa aan uw lichaam toe te voegen. Sporten kan ook helpen om je eetlust te stimuleren.

Wat is het risico op een hoge BMI?

  1. Hartziekte
  2. Hoge bloeddruk
  3. Diabetes type II
  4. Galstenen
  5. Ademhalingsmoeilijkheden
  6. Bepaalde vormen van kanker: Adenocarcinoom van de slokdarm / Borst (bij vrouwen die door de menopauze zijn gegaan) / Darm en rectum / Baarmoeder / Galblaas / Bovenbuik / Nieren / Lever / Eierstokken / Alvleesklier / Schildklier / Meningeoom / Multipel myeloom)
  7. * Aziatische, zwarte en enkele andere etnische minderheden met een BMI van 23 of meer hebben een hoger risico om diabetes type 2 en andere langdurige ziekten te krijgen - via NHS "National Health Service, United Koninkrijk”

Wat moet ik doen als mijn BMI te hoog is?

  1. Eet niet te veel, vooral bepaalde soorten voedsel (chips/conserven enz.)
  2. Verbrand het overtollige lichaamsvet door deel te nemen aan regelmatige cardiotraining (buiten hardlopen of in een sportschool).
  3. Als uw BMI te hoog is, probeer dan te lopen in plaats van te rennen. Wandelen wordt eigenlijk onderschat als een vorm van lichaamsbeweging, het helpt om calorieën te verbranden zonder het lichaam te belasten dat hardlopen doet.

Hoe vergelijk ik mijn BMI met andere beroemdheden?

Nadat u uw eigen BMI hebt berekend, klikt u op de volgende namen om hun BMI te zien vergeleken met die van u in onze BMI-grafiek.

Klik om hun BMI's te zien:

  • Michael Jordan
  • Kobe Bryant
  • Dwayne Johnson
  • Joe Biden
  • Donald Trump
  • Elon Musk
  • Britney Spears
  • Madonna
  • Peter Dinklage
  • Arnold Schwarzenegger
  • Beyoncé
  • Tom Cruise
  • Leonardo DiCaprio (2016)
  • Leonardo DiCaprio (1997)
  • Adele
  • Ariana Grande
  • Rihanna
  • Taylor Swift
  • LeBron James
  • Billie Eilish
  • Camila Cabello
  • Dua Lipa
  • Tom Hiddleston
  • Chris Hemsworth
  • Ryan Reynolds
  • Benedict Cumberbatch
  • Aamir Khan
  • Tom Hardy
  • Eddie Redmayne

gegevensbron: Google/Wikipedia/IMDB/Reddit

Lengte, gewicht en BMI-gegevens per land en regio

Klik op de landnamen om de BMI op onze BMI-grafiek te zien (u ziet de BMI-grafiek niet tenzij u uw BMI berekent):

LandManVrouw
Gemiddelde Lengte /cmGewicht/kgBMIGemiddelde Lengte/cmGewicht/kgBMI
Afghanistan16863.622.615557.924.0
Albanie17481.427.016269.226.4
Algeria17474.624.716269.426.5
American Samoa177103.233.116798.135.2
Andorra17887.327.516571.726.3
Angola16862.722.315860.224.2
Antigua and Barbuda17881.625.716575.927.8
Argentinie17484.727.916171.427.6
Australie17988.327.716572.626.8
Oosterijk17884.626.616668.324.7
Azerbeidzjan17378.326.116172.428.0
Bahamas17482.427.216377.028.9
Bangladesh16557.721.315250.521.8
Wit-Rusland17884.126.516674.426.9
Belgie17985.926.816468.825.7
Bermuda17988.427.616680.429.3
Bolivia16871.225.315566.827.7
Bosnie and Herzegovina18287.126.416770.625.3
Brazilie17580.726.316270.326.8
Bulgarije17381.827.216469.625.9
Birma16661.122.215454.723.0
Burundi16760.521.815551.521.5
Cambodja16559.722.015452.822.2
Kameroen17169.023.616064.325.1
Canada17887.327.416572.426.7
Centraal Afrika16862.322.015959.823.6
Tsjaad17164.122.016257.321.9
Chile17382.827.815971.528.2
China17573.524.116362.223.5
Colombia17175.725.815866.426.7
Congo (Dem. Republic)16860.221.415655.022.6
Cook Eilanden178103.732.716792.833.3
Costa Rica17480.926.816071.728.0
Kroatie18191.328.016774.726.9
Cuba17376.025.316066.826.1
Tsjechie18191.928.116874.226.4
Denemarken18286.826.316970.224.6
Dominica18080.725.016780.829.1
Ecuador16774.226.615566.927.9
Egypte17383.127.816080.531.4
El Salvador17077.826.915668.828.3
Equatoriaal Guinea16762.522.315864.125.8
Eritrea17058.820.315752.221.1
Estland18289.927.016873.726.0
Ethiopie16856.520.115751.621.0
Finland18086.326.616671.025.7
Frankrijk17882.626.016466.024.4
Frans Polynesië17893.829.616681.329.5
Gambia16865.823.416163.824.5
Georgie17584.227.516373.227.7
Duitsland18088.727.416671.726.0
Griekenland17988.127.616573.726.9
Grenada17879.325.116578.728.8
Guatemala16469.125.715161.927.3
Haiti17278.026.416062.124.2
Hong Kong17474.424.516061.123.8
Hongarije17687.628.216270.126.6
Ijsland18189.227.116872.625.6
India16659.621.715552.521.9
Indonesie16661.422.415456.223.7
Iran17577.325.316170.527.2
Ierland17989.228.016473.127.1
Israel17685.427.716271.127.1
Italie17480.926.716164.824.9
Ivoor16865.923.415860.724.2
Japan17269.523.615854.821.9
Kazachstan17480.026.316169.326.6
Kenya17063.922.215961.824.4
Kiribati17083.929.116180.331.1
Laos16259.522.615353.723.0
Letland18087.927.116874.526.4
libanon17888.928.016373.427.5
Litouwen18088.127.116773.126.1
Luxemburg17886.227.216569.725.7
Madagascar16558.421.515349.221.1
Maleisie16871.525.215764.026.1
Maldiven16869.224.615462.426.3
Mauritius17373.624.615965.726.0
Mexico17079.327.515770.728.5
Micronesie16981.128.315979.631.4
Mongolie17074.725.816067.826.6
Montenegro18390.427.017075.326.2
Morokko17578.025.416168.726.6
Nauru16993.032.415882.233.1
Nepal16460.522.515251.622.3
Nederland18487.926.117073.225.3
Nieuw Zeeland17888.928.216575.928.0
Nigeria17065.122.615859.724.0
Niue17798.831.516792.633.4
Norwegen18089.127.416672.626.2
Pakistan16764.723.315458.924.7
Palau17086.029.615975.429.7
Filippijnen16561.822.815455.523.5
Polen18089.027.416571.526.1
Portugal17479.526.316165.825.4
Puerto Rico17990.728.416376.028.6
Qatar17385.728.816077.630.2
Romenien17785.127.116472.226.8
Rusland17680.325.916472.226.7
Saint Lucia17691.129.516582.430.3
Samoa17391.830.516390.534.1
Saudi Arabia17080.928.015873.629.4
Senegal17567.021.916464.524.1
Servie18086.926.716872.625.7
Singapore17372.824.316160.223.2
Slowakije18189.527.416771.325.6
Slovenie18187.026.616774.226.6
Zuid Afrika16971.925.115874.129.5
Zuid Korea17574.724.416361.023.1
Spanje17684.027.216265.925.1
Sri Lanka16763.122.515557.323.7
Sudan17167.823.216066.326.0
Zweden18087.126.816770.525.4
Zwitzerland17985.526.816463.923.8
Taiwan17375.025.016060.923.7
Thailand17169.823.815963.325.0
Timor-Leste15953.921.215249.021.2
Tokelau17699.032.016692.533.7
Tonga17593.730.716693.133.9
Turkije17684.027.216175.028.8
Tuvalu17188.030.116384.631.8
Oekraine18087.627.016672.926.4
Verenigd Arabische Emiraten17384.528.116075.629.5
Verenigd koninkrijk17886.727.416472.727.1
Verenigde Staten17790.629.016377.129.0
Venezuela17379.826.716068.526.9
Vietnam16861.221.715854.021.7
Yemen16362.523.615456.924.0
Zimbabwe17064.322.316064.625.4

data source: Google/Wikipedia/IMDB/Reddit

[ Persoonlijkheid en zelf ]
Uw BMI-grafiek:
Ondergewicht
Normaal
Overgewicht
Obese I
Obese II
Obese III

Om te zien hoe andere mensen scoorden op deze test, volg onze facebook pagina

Nog een keer