Trans Olabilir Miyim Testi

Hiç doğduğunuz cinsiyetin yanlış olduğunu hissettiniz mi? Vücudunuza rağmen, gerçekte göründüğünüz cinsiyetin tam tersi bir cinsiyete sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Dünyada tahmini 1.3M insan bu durumu yaşamaktadır. Bu girişim, yanlış bir bedende doğduğunu hisseden ve dış görünüşün içsel cinsiyet kimliği ile uyuşmadığı insanlar için yapılmıştır. Ayrıca, trans kimliğini düşünen veya sadece keşfeden herkes için de geçerlidir.

Not: Bu quiz sadece eğlence amaçlı tasarlanmıştır ve bir kişinin cinsiyet kimliğinin kesin bir değerlendirmesi değildir. Cinsiyet kimliğinin derinden kişisel ve karmaşık olduğunu ve hiçbir çevrimiçi quizin bunu sizin için belirleyemeyeceğini unutmak önemlidir.

İlişki TestleriCinsiyet(Gender)LGBTQ+CinsellikTrans
Trans-Cinsiyet Testi Sonuçlarınız:
Değerlendiriliyor...

Bir daha

Trans*

Transgender bir kişi, cinsiyet kimliğinin doğumda atandığı cinsiyetten farklı olduğu birisidir. Yani, eğer doğumda penisiniz varsa ama içten içe bir kadın olduğunuzu hissediyorsanız, bu sizin transgender olabileceğiniz anlamına gelir. Ve bu tamamen normal! Transgender insanlar, transgender olmayan insanlar kadar çeşitlidir. Bazı insanlar, cinsiyet kimlikleri ve ifadeleri ile uyumlu olmayan tüm insanları kapsayacak şekilde transgender* kelimesinin sonuna bir yıldız ekler—yani birisi "Ben trans*ım," dediğinde bu, trans (veya transgender) veya belki de genderqueer ya da nonbinary gibi başka bir terimle özdeşleşebileceklerini ifade eder. Kendin olmaya devam et—ve sevgiyi yaymaya devam et!

Transseksüel

Doğumda atanan cinsiyetten farklı bir cinsiyetle özdeşleşen ve cinsiyet kimliğine uygun hale gelmek için tıbbi tedavi (hormonlar ve/veya cerrahi) geçiren bir kişi. Bu kelime eskimiş ve birçok transgender birey tarafından saldırgan bulunur çünkü transgender olmanın bir tür zihinsel hastalık ya da tıbbi durum olduğunu ima eder ki bu da birisinin kimliğinin doğal bir parçası olduğundan çok daha farklı bir anlam taşır. Trans deneyimlerini patologize etmeyen veya geçersiz kılmayan bir dil kullanmak önemlidir! Cinsel kimliğiniz ne olursa olsun, kendinizle ve aşkınızla gurur duyun. Aşk aşktır ve herkes sevilmeyi hak eder.

Genderqueer

Kendini ne tam olarak erkek ne de tam olarak kadın olarak tanımlamayan, bu iki ikili kategorinin arasında ya da tamamen dışında bir yerde hisseden bir kişi. Genderqueer bireyler, kendilerini toplumun bir erkeğin veya kadının nasıl olması gerektiği konusundaki baskın fikirlerine uymuyor hissedebilirler. Bazı insanlar için bu, "erkek" veya "kadın" kelimesiyle hiçbir bağlantı hissetmemek anlamına gelebilir. Diğerleri için ise, aynı anda her iki cinsiyeti de hissetmek anlamına gelebilir. Genderqueer insanlar, cisgender normlarına uymayan bir şekilde, örneğin geleneksel olarak "erkeksi" olarak görülen giysiler giyerek sunum yapmayı tercih edebilir. Bazı genderqueers, doğum adları "Rebecca" yerine kimliklerini yansıtan "Red" gibi yeni bir ad alabilir. Cinsel kimliğiniz ne olursa olsun, kendinizle ve aşkınızla gurur duyun. Doğru kişiyi bulmak her zaman kolay olmayabilir, ama bulduğunuzda buna değer!

Cinsiyet Akışkanı

Cinsiyet akışkanı, cinsiyet kimliğinin zamanla değiştiğini hisseden kişileri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bazı cinsiyet akışkanı bireyler aynı zamanda cinsiyetsiz olarak da tanımlanabilir - bu, herhangi bir cinsiyetle özdeşleşmediklerini ifade eder. İnsanlar pek çok nedenle cinsiyet akışkanı olabilirler, bunun nedenlerinden biri de erkek veya kadın olarak tanımlanmak istememeleridir. Cinsiyet akışkanı olan kişilerin, tüm cinsiyetler ve ifadelerle ilgilenme eğiliminde olmaları da yaygındır, bu da zamanla cinsiyet kimliğinizin değiştiğini hissetmenizin nedenlerinden biri olabilir. Cinsiyetinizle özdeşleşmenin birçok farklı yolu vardır. Erkek veya kadın olarak, ya da bunların arasında bir yerde tanımlanabilirsiniz. Ayrıca cinsiyetsiz (yani herhangi bir cinsiyetle özdeşleşmeyen) de olabilirsiniz. Veya belki de bunların hepsi aynı anda!

Trans Değil

Cinsiyet ve cinselliğin birçok kişinin düşündüğü kadar siyah-beyaz olmadığını araştırmanızı öneririm ve "düz" olarak düşündüğünüz şeyin aslında bundan daha karmaşık olabileceği ihtimaline açık olun. Tüm kimlik türlerine saygılı olmak çok önemlidir, bu yüzden eğer birisi size trans, biseksüel, gay veya her neyse olduklarını söylerse, en iyi uygulamanın her zaman onların kendi zihinlerini bildiklerini varsaymak ve onlara buna göre saygı göstermek olduğunu unutmayın! Bu testin, bazı insanların cinsiyet konusunda sizden farklı görüşlere sahip olma nedenlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz!

Trans*
Transseksüel
Cinsiyet Kuir
Cinsiyet Akışkanı
Trans Değil