Cinsel Yönelim Testi

Uzmanlar eşcinsel ve karşı cinsel gibi toplumsal ayrımların evrensel olmadığını tartışmaktadırlar. İnsan cinselliğinin daha sürekli bir yelpaze oluşturduğu ve yaşam dönemleri ve çevresel etkiler ile az çok değişebildiği düşünülmektedir. Değişik toplumlarda kişilerin ve kesimlerin cinsel yönelim eğilimlerine getirilen tanım, sınıflama ve yargıların çeşitlilik gösterdiği bilinir. Üstelik bazı toplumlarda çiftlerin eşey ve cinselliklerinden çok ekonomik, toplumsal ve siyasal farkları önemsenebilir.

Bu test ile heteroseksüel, homoseksüel, alloseksüel ve aseksüel spektrumunun neresinde olduğunu öğrenebilirsin. Kafan karıştıysa veya başka bir şekilde merak ediyorsan - testi çözmenin tam zamanı!

Sonuç grafiğiNdeki terimler ne anlama geliyor?

TerimAnlamı
EşcinselEşcinsellik veya homoseksüellik, aynı cinsiyetteki insanlar arasındaki romantizm, cinsel çekim ya da cinsel davranıştır.
HeteroseksüelHeteroseksüel, kişinin cinsel/romantik olarak karşı cinse ilgi duyması anlamına gelir.
AlloseksüelAlloseksüel, kişinin seks yapmaktan hoşlandığı ve cinsel çekim hissettiği anlamına gelir.
AseksüelAseksüel, kişinin seksle ilgilenmediği ve cinsel çekim hissetmediği anlamına gelir..

Online cinsel yönelim testleri doğru mu?

Hiçbir online cinsel yönelim testi her durumda %100 güvenilir ve doğru değildir. Ancak, gey ve lezbiyenlerle ilgili testlerimizden birçok kullanıcıyla konuştuk ve sonuçlarımızın bazı referans değerlerine sahip olduğundan eminiz.

Cinsellik yönelimi sadece eğlenmek için ya da sınıf arkadaşlarınızdan ya da sosyal medyada havalı/farklı olmak için değildir. Bu çok ciddi bir konu ve bunu anlamak, dünyayı daha sıcak bir yer haline getirmek için doğru yönde atılmış bir adım.

Cinsellik Yönelim Testi Sonuç Referans Tablosu

Not: Testi henüz bitirmediyseniz, lütfen testi yaptıktan sonra aşağıdaki talimatları okuyun.

Sonucunuzun bulunduğu kadran, mevcut cinsel yöneliminizi açıklar. Detaylar aşağıda:

Sağ Üst Köşe: Nüfusun çoğunluğu gibisin. Karşı cinse ilgi duyuyorsun ve onlara cinsel çekim hissediyorsun. Ne kadar yukarıya yerleşirsen, diğerlerinin çoğunun yaptığı standart "cinsel çekiciliği" deneyimlemeye o kadar yakın olursun.
Sol Üst Köşe: Kendinle aynı cinsiyetten olanlara ilgi duyuyorsun ve cinsel çekim hissediyorsun. Ne kadar yukarıya yerleşirsen, diğerlerinin çoğunun yaptığı standart "cinsel çekiciliği" deneyimlemeye o kadar yakın olursunuz.
Sol Alt köşe: Kendinle aynı cinsiyetten olanlara ilgi duyuyorsun, ancak tam olarak bir alloseksüel kadar değil. Ne kadar aşağılarda olursan, cinsel çekimi o kadar az yaşarsın ve hatta bu fikirden iğrenebilirsinbile. Senin için tamamen romantik bir ilişki, cinsel olandan çok daha çekici.
Alt Sağ Köşe: Kendinle aynı cinsiyetten olanlara ilgi duyuyorsun, ancak tam olarak bir alloseksüel kadar değil. Ne kadar aşağılarda olursan, cinsel çekimi o kadar az yaşarsın ve hatta bu fikirden iğrenebilirsin. Senin için tamamen romantik bir ilişki, sana cinsel olandan çok daha çekici geliyor.
Orta Sol Taraf: Kendinle aynı cinsiyetten olanlara ilgi duyuyorsun. Bununla birlikte, seksin çekiciliği ve cinsel çekiciliği deneyimleme derecen, bir alloseksüel ile pek benzer değil. Düşüncelerin onlara göre daha nötr bir yönde.
Orta Sağ Taraf: Karşı cinsten kişilere ilgi duyuyorsun. Bununla birlikte, seksin çekiciliği ve cinsel çekiciliği deneyimleme derecen, bir alloseksüel ile pek benzer değil. Düşüncelerin onlara göre daha nötr bir yönde.
Orta Üst Taraf: Cinsel çekim hissediyorsun, ancak partnerinin cinsiyeti konusunda bir tercihin yok. Eğilimin için daha iyi bir etiket bulmak istiyorsan, panseksüel veya biseksüel en doğru olacaktır. Merkeze ne kadar yakın olursan, o kadar az cinsel çekim hissedersin.
Orta Alt Taraf: Kişilere karşı çok az cinsel çekim hissediyorsun ve her şeyden daha çok tamamen romantik veya platonik ilişkilere yönelirsin. Cinsiyet senin için önemli değil, sana hitap etmesi en muhtemel olan etiket panromantik veya çift romantik olması.
Orta: Seks için veya sekse karşı güçlü hislerin yok ve seks olsun ya da olmasın bir ilişki içinde olabilirsiniz. Ayrıca cinsiyet için de bir tercihiniz yok. İlişkilerle tamamen ilgilenmiyor olabilirsiniz veya belki de çoğundan daha esnek olabilirsiniz.
Yaşam TarzıLGBTQ+Cinsel YönelimCinsellik
Cinsel Yönetlilm Testi sonucun:

Diğer insanların sonuçlarını takip etmek için lütfen arealme.com Türkçe.

Bir daha