1/?

آزمون سنجش سلامت

اصل این تست از طب سنتی چینی اومده و توسط یه گروه از متخصصان سلامت تهیه شده. ما محرمانه موندن جوابهاتون رو تضمین می کنیم. برای اینکه بهترین و دقیق ترین جواب رو بدست بیارین توصیه می کنیم به سوال ها به دقیق ترین شکل ممکن جواب بدین.

البته طبیعیه که جواب ها جنبه تشخیصی و درمانی ندارن و تنها به عنوان توصیه هایی برای بهبود سبک زندگیتون به شما ارائه میشن

و در نهایت نمره جامع سلامتی شما :
شما باید قهوه، چای، نوشابه و الکل کمتری مصرف کنید. شما همچنین باید از ادویه و فلفل کمتری در غذای خود استفاده کنید و آب بیشتری بنوشید. در عین حال مطمئن شوید که خواب کافی و مناسبی دارید و برای این منظور شب ها شب ها از برنامه های تلویزیونی و فعالیت های پرهیجان دوری کنید. به طور منظم ورزش کنید و خودتان را گرم نگه دارید. برای شستن صورت خودتان از آب خنک و برای مسواک زدن از آب ولرم استفاده کنید. برای کمک به کلیه هایتان خوب است گاهی قبل از خواب پاشویه شوید. علاوه بر این باید زندگی جنسی معقول و مطمئنی داشته باشید. از ماساژ به خصوص روی نواحی کمر و پا غافل نشوید که می تواند به سلامت شما کمک شایانی بکند.
شما باید سعی کنید کمی استراحت کنید و از کار بیش از حد پرهیز کنید. در رژیم غذاییتان از غذاهای سبک و کم چرب و کم ادویه و کم روغن استفاده کنید و تا حد امکان از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید. از نوشیدن الکل خودداری کنید. ورزش نه تنها اندامتان را روی فرم می آورد بلکه برای کبد شما هم بسیار خوب است. سو مصرف داروها برای کبد شما بسیار زیان آور است بنا بر این با دقت دارو مصرف کنید. و مهم ترین نکته این است که همیشه سعی کنید در حلق و خوی آرام و خوب باشید و از استرس و عصبانیت دوری کنید.
کلید بهبود وضع شش های شما ترک سیگار و دوری از دود سیگار دیگران است. اگر شهری که در آن زندگی می کنید آلوده است سعی کنید در زمان هایی که آلودگی هوا بیشتر است از بیرون رفتن از منزل اجتناب کنید. همچنین از منابع دود و آلودگی دوری کنید و فیلتر دستگاه تهویه خانه را به طور منظم تعویض کنید. سعی کنید به طبیعت نزدیک تر باشید و با هوای تازه ریه های خود را تقویت کنید. همچنین شما باید آب بیشتری بنوشید و پوست خود را مرطوب نگه دارید. شما بهتر است سبزیجات بیشتری مصرف کنید و میزان کالری دریافتی خود را کنترل کنید. یکی از راههای آسان و در دسترس برای محافظت از ریه ها خواندن و خندیدن با صدای بلند است.
اگر طحال و معده شما در یک وضعیت مناسب نیست لطفا به این نکته توجه داشته باشید که باید از خوردن و نوشیدن بیش از حد پرهیز کنید. وعده های سه گانه غذایی خود را هر روز منظم دریافت کنید. چیزهایی که بیش از حد سرد هستند را نخورید. صبحانه شما می بایست شکر و چربی کمتری داشته باشد و بهتر است قهوه کمتری بنوشید. حداکثر سه تخم مرغ در هفته بخورید و سعی کنید خواب خود را منظم کنید و از خوردن داروهای خواب اجتناب کنید. این برای معده شما اصلا خوب نیست که معده شما درهنگام خواب بیش از حد پر باشد. در عین حال عسل برای شما مفید است و سعی کنید میوه ها را به جای شب ها، صبح ها میل کنید.
شما لازم است بیشتر مراثب رژیم غذایی خود باشید. سعی کنید آب جوشیده شده بنوشید. از خوردن غذای خام و میوه هایی که خوب شسته نشده اند پرهیز کنید. جویدن کافی غذاها نه تنها به شما کمک میکند فشار را از روی اندام های گوارشی خود کم کنید بلکه همچنین می تواند از تجمع چربی نیز جلوگیری کند. فیبر بیشتر و چربی کمتری در رژیم غذایی خود بگنجانید. ماست می تواند به روده ی شما برای هضم غذا کمک کند. همچنین همواره قبل از غذا دست های خود را به خوبی بشویید.
مراقبت از قلب بسیار ضروری است. برای محافظت از قلب، باید ابتدا سیگار را ترک کنید و از دود سیگار دیگران در امان بمانید. میوه ها و سبزیجات بیشتری میل کنید و از پرخوری پرهیز کنید. همچنین لازم است مراقب فشار خون خود باشید و تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید. برای افراد میانسال بهتر است فشار خون و کلسترول خون خود را به طور مداوم پایش کنید. 7 ساعت خواب شبانه بسیار ضروری است و بهتر است بعد از شام یک پیاده روی سبک داشته باشید. همچنین چرت بعد از ناهار به سلامت قلب بسیار کمکک می کند. میوه ها و غذاهایی که به سلامت قلب کمک می کنند همچون ماهی، چای، سیب و ... را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
شما لازم است برای افزایش مقاومت بدنی خود بیشتر ورزش کنید. تا حدی که ممکن است از منابع آلودگی هوا دوری کنید. همچنین به طور منظم منزل خود را گردگیری کنید تا از اثرات ذرات غبار بر خود بکاهید. بیشترین چیزی که به سلامت شما کمکک می کند ترک سیگار، ادویه ی کمتر و چای بیشتر است.
برای کمک به سلامت چشم ها، بهتر است در هنگام مطالعه نور محیط را تنظیم کنید و از مطالعه در اتومبیل خودداری کنید. هر یک ساعت یک استراحت به چشم های خود بدهید و کمتر روی کامپیوتر و گوشی همراه خود مطالعه کنید. برای چشم ها بسیار مفید است که بیرون از خانه ورزش کنید ولی لازم است از سیگار، تندباد و اشعه های مضر خورشید دوری کنید. اگر از عینک استفاده می کنید مهم است که لنز های آن را مرتب تمیز نگه دارید و آب بیشتری نیز بنوشید تا چشم های شما کمتر در معرض خشک شدن باشد. جگر برای سلامت چشم ها بسیار مفید است.

دوباره تست رو بده