Çevrimiçi İşitme Testi

İşitme Duyun Ne Kadar İyi?

Bu bir işitme testidir. Bu test sonucunda kulak yaşını ve işitme yaşını öğreneceksin. İnsanlar için ortalama frekans aralığı 20Hz ila 20.000Hz arasıdır.

Eğer bir kulaklık kullanıyorsan lütfen ses seviyeni düşür. Kesin sonuca varmadan önce teste birkaç kere girmeni öneriyoruz. Teste girmeden önce ses seviyesinin kulaklarına zarar vermeyecek bir seviyede olduğundan emin ol.

*Uyarı: Eğer bu teste ilk defa giriyorsan lütfen ses seviyesini düşür. Teste istediğin kadar girebilirsin, sadece ses seviyesinin kulaklarına zarar vermeyeceğinden emin ol.

Normal işitme frekansı aralığı nedir?

İnsanlar genellikle 20Hz ile 22000Hz aralığındaki frekansları hissedebilirler. Bu aralık insan yaşlandıkça düşer.

Yaşa göre işitme frekansı aralığı

Formüle göre:
  • yaş ≈ 110 - frekans / 200
  • frekans ≈ 200 * (110 - yaş)
Basit yaş/frekans tablosu:
YaşEn yüksek duyulabilir duyulabilir frekans (Hz) aralığı
9-2417200 - 20200
25-4413200 - 17200
45-649200 - 13200
65+< 9000

Bu işitme testi güvenilir mi?

Evet. İşte sebebi:

Diğer işitme testlerine ya da videolarının aksine biz testimize sadece MP3 dosyaları ya da videolar yüklemiyoruz. Bu işitme testini tamamen kendi çabalarımızla tasarladık ve geliştirdik. Duyduğun ses, modern donanımın ses bileşenleri tarafından gerçek zamanlı olarak özel bir teknoloji (Elektronik osilatör) araclığıyla progromatik olarak oluşturuluyor. Bu da ses frekanslarının, eğer donanımın böyle bir teknolojiyi destekliyorsa gerçek bir kaynaktan geldiği anlamına geliyor. Araştırmalarımıza göre bu test çoğu modern bilgisayarda, laptopta, akıllı telefonda ve tablette çalışıyor ancak eğer medikal bir desteğe ihtiyacın varsa lütfen hastaneye git ve hiçbir çevrimiçi teste güvenme.

Ayrıca bu sayfayı düzenli olarak güncelliyoruz, bu yüzden eğer işitme testi ile ilgileniyorsan sayfayı yer imlerine eklemekten çekinme.

Yetenek TestleriYetenek TestleriBeyinMeydan OkumaSağlıkİşitmeZaman Algısı
Değerlendiriliyor...

Bir daha