Arabaları Ne Kadar İyi Biliyorsun?

Gerçek bir otomobil uzmanı mısınız? Bu testi çözüp bilginizi test ederek bunu kanıtlama zamanı!

Yeni araba modellerini takip ediyor musunuz? Deneyimli mi yoksa hâlâ acemi bir sürücü müsünüz? Bu testi çözerek bize neler yapabileceğinizi gösterin.

Arabalar

Alman mucit Carl Benz'in Benz Patent-Motorwagen'in patentini aldığı 1886 yılı otomobillerin doğum yılı olarak kabul edilir. Otomobiller 20. yüzyıl boyunca deli gibi kullanılmaya başlandı. Kitleler tarafından satın alınabilen ilk otomobillerden biri, Ford Motor Şirketi tarafından üretilen Amerikan menşeili bir 1908 Model T idi. Otomobiller ABD'de hızla benimsenerek at arabalarının yerini aldı. Oysa Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde otomobillere yönelik talep İkinci Dünya Savaşı sonrasına kadar artmamıştır. Otomobil, gelişmiş ülkelerin önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir.

Kategori açıklamaları

Logo

Araba logolarını tek bakışla tanıyabilir misiniz? Bu test, otomobil logoları hakkındaki bilginizi ve otomobil üreticilerini ne kadar iyi tanıdığınızı gösterecek.

Modeller

Tüm araba modellerine hakim misiniz? En popüler araba modellerinin tümünü sayabileceğinizi düşünüyor musunuz? Bilginizi test etmek için teste yumulun.

Tarihçe

Arabalar hakkında her şeyi bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu testi çözerek bize otomobillerin tarihçesini ne kadar iyi bildiğinizi kanıtlayın.

Nitelikler

Uzun zamandır araba mı kullanıyorsunuz? Otomotiv teknolojisini ne kadar iyi bildiğinizi öğrenmek için teste hemen başlayın.

Kurallar

Hiç araba kullandınız mı? Bu testi çözerek ehliyet alıp alamayacağınızı görün.

Bilgi TestleriAraba BilmeceBilgi
Toplam puanın %TOTAL%. Farklı kategorilerdeki puanların ise:

Diğer insanların sonuçlarını takip etmek için lütfen arealme.com Türkçe.

Bir daha